Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. olsztyńskiego, elbląskiego i suwalskiego (1986/1987)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
woj. olsztyńskiego, elbląskiego i suwalskiego 1986/1987
1985/1986 1987/1988
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów Klasa okręgowa Olsztyn-Elbląg - 14
Klasa okręgowa Białystok-Suwałki - 14
OZPN Olsztyn
Klasa A - 24
Klasa B (b.d.)
Klasa C (b.d.)
OZPN Elbląg
Klasa A - 12
Klasa B - 20
Klasa C - 19
Klasa D - ok. 10
Razem (ok.61)
OZPN Suwałki
Klasa A - 14
Klasa B (b.d.)
Mistrz Okręgu Sokół Ostróda

Drużyny z województwa olsztyńskiego występujące w ligach centralnych i makroregionalnych:

Rozgrywki okręgowe:

  • Klasa okręgowa Olsztyn-Elbląg (IV poziom rozgrywkowy)
  • Klasa okręgowa Białystok-Suwałki (IV poziom rozgrywkowy)
    • Klasa A - 2 grupy (V poziom rozgrywkowy)
    • Klasa B - podział na grupy (VI poziom rozgrywkowy)
    • klasa C - podział na grupy (VII poziom rozgrywkowy)
    • Klasa A (V poziom rozgrywkowy)
    • Klasa B - 2 grupy (VI poziom rozgrywkowy)
    • klasa C - 2 grupy (VII poziom rozgrywkowy)
    • klasa D (VII poziom rozgrywkowy)
    • Klasa A (V poziom rozgrywkowy)
    • Klasa B (VI poziom rozgrywkowy)

Od tego sezonu przez 3 lata OZPN Olsztyn z OZPN Elbląg oraz OZPN Białystok z OZPN Suwałki prowadziły wspólną ligę okręgową.

Klasa okręgowa Olsztyn-Elbląg[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt.
1 Sokół Ostróda 26 44
2 Jeziorak Iława 26 43
3 Nogat Malbork 26 30
4 Tęcza Biskupiec 26 26
5 Gwardia II Szczytno 26 26
6 Powiśle Dzierzgoń 26 26
7 Rodło Kwidzyn 26 24
8 Huragan Morąg 26 24
9 Warmia Olsztyn 26 23
10 MKS Korsze 26 23
11 Unia Susz 26 21
12 Pomowiec Gronowo Elbląskie 26 20
13 Powiśle Czernin 26 17
14 Barkas Tolkmicko 26 15

OZPN Olsztyn[edytuj | edytuj kod]

Klasa A[edytuj | edytuj kod]

awans: Łyna Sępopol, Stomil II Olsztyn

OZPN Elbląg[edytuj | edytuj kod]

Klasa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Pkt. Bramki
1 Mlexer Elbląg (s) 33 49-48
2 Zalew Frombork (s) 28 44-24
3 Orzeł Ulnowo 26 45-27
4 Olimpia Kisielice 25 46-44
5 Żuławy Nowy Dwór Gdański (s) 25 41-32
6 Olimpia II Elbląg 24 65-38
7 Pogoń Gardeja (s) 23 31-29
8 Relax Ryjewo 21 46-42
9 Wałsza Pieniężno 20 29-46
10 Agat Jegłownik 19 29-45
11 Sokół Lipowina 11 23-44
12 Polonia Pasłęk (s) 9 24-78


Klasa B[edytuj | edytuj kod]

gr. I[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Pkt. Bramki
1 Przebój Stogi 33 74-19
2 Błękitni Orneta 23 51-28
3 Błękitni Stare Pole 20 36-37
4 Jurand Lasowice 19 35-41
5 Agro Stanowo 18 42-47
6 LZS Sadowo 17 37-34
7 Syrena Młynary 16 32-44
8 Mlexer II Próchnik 15 39-47
9 Granica Zagaje 12 37-53
10 Delta Miłoradz 7 29-63

gr. II[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Pkt. Bramki
1 Pogoń Prabuty 36 67-22
2 Sokół Kwidzyn 22 43-32
3 Piast Lichnowy 19 43-38
4 Mady Ostaszewo 18 35-41
5 Grom Nowy Staw 17 36-49
6 Sparta Lichnówek 17 32-32
7 Rodło Trzciano 16 44-47
8 Naprzód Bronisławowo 14 41-45
9 Piast Kwidzyn 11 27-39
10 Lisovia Lisewo 10 32-55


Klasa C[edytuj | edytuj kod]

gr. I[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Pkt. Bramki
1 LZS Kamieniec 28 59-19
2 LZS Watkowice 25 69-41
3 LZS Stare Babki 20 76-41
4 LZS Lipiny 18 53-45
5 LZS Szymankowo 18 52-38
6 Sparta II Lichnówek 13 39-50
7 LZS Jeziernik 12 34-62
8 LZS Ośno 7 40-91
9 LZS Obrzynowo 3 18-53

gr. II[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Pkt. Bramki
1 LZS Lelkowo 30 65-25
2 LZS Młoteczno 24 68-42
3 LZS Stare Miasto 24 60-43
4 LZS Stary Targ 18 43-49
5 LZS Jesionna 17 57-55
6 LZS Pastwa 17 49-43
7 LZS Markusy 15 37-58
8 LZS Płoskinia 12 31-55
9 LZS Łęcze 12 43-61
10 LZS Bukowo 11 38-60

OZPN Suwałki[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]