Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. warmińsko-mazurskiego (2019/2020)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa warmińsko-mazurskiego 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Szczegóły rozgrywek

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa warmińsko-mazurskiego prowadzone są przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są na czterech poziomach ligowych z podziałem na grupy.

Drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego występujące w ligach centralnych i makroregionalnych:

Rozgrywki okręgowe

  • IV Liga (V poziom rozgrywkowy)
  • Klasa Okręgowa - 2 grupy (VI poziom rozgrywkowy)
  • Klasa A - 4 grupy (VII poziom rozgrywkowy)
  • Klasa B - 4 grupy (VIII poziom rozgrywkowy)

IV liga[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 GKS Wikielec (A) 17 17 0 0 64 10 +54 51 Awans do III ligi
2 Jeziorak Iława 17 12 1 4 52 17 +35 37
3 Stomil II Olsztyn 17 12 0 5 44 21 +23 36
4 Motor Lubawa 17 8 4 5 27 26 +1 28
5 Mamry Giżycko 17 9 1 7 42 29 +13 28
6 Mrągowia Mrągowo 17 9 1 7 43 25 +18 28
7 Polonia Lidzbark Warmiński 17 9 0 8 24 28 −4 27
8 Mazur Ełk 16 6 3 7 26 28 −2 21
9 Pisa Barczewo 17 6 2 9 24 38 −14 20
10 Granica Kętrzyn 17 5 3 9 25 52 −27 18
11 Błękitni Orneta 16 5 3 8 22 44 −22 18
12 Olimpia II Elbląg 17 5 3 9 34 29 +5 18
13 Zatoka Braniewo 17 5 2 10 21 38 −17 17
14 MKS Korsze 16 4 4 8 22 33 −11 16
15 Tęcza Biskupiec 17 5 0 12 22 46 −24 15
16 Warmia Olsztyn 16 3 1 12 17 45 −28 10
Aktualne na 21 lipca 2020. Źródło: [1] (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o IV ligę[edytuj | edytuj kod]

Klasa okręgowa[edytuj | edytuj kod]

grupa I[edytuj | edytuj kod]

grupa II[edytuj | edytuj kod]

Baraże o klasę okręgową[edytuj | edytuj kod]

nie odbyły się

Klasa A[edytuj | edytuj kod]

grupa I[edytuj | edytuj kod]

  • awans: Jurand Barciany
  • spadek: brak

grupa II[edytuj | edytuj kod]

  • awans: brak (Pomowiec Gronowo Elbląskie zrezygnował z awansu)
  • spadek: brak

grupa III[edytuj | edytuj kod]

  • awans: MKS Jeziorany
  • spadek: brak

grupa IV[edytuj | edytuj kod]

  • awans: Radomniak Radomno
  • spadek: brak

Klasa B[edytuj | edytuj kod]

grupa I[edytuj | edytuj kod]

  • awans: Rona 03 Ełk, Olimpia Miłki

grupa II[edytuj | edytuj kod]

  • awans: Wałsza Pieniężno, Zagłada Lisów

grupa III[edytuj | edytuj kod]

grupa IV[edytuj | edytuj kod]

  • awans: Wicher Gwiździny, Avista Łążyn

Wycofania z rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Huragan II Morąg, SKF Kunki, Kormoran Purda, FC II Dajtki Olsztyn, Sokół II Ostróda

Nowe zespoły[edytuj | edytuj kod]

Stomil II Olsztyn, Rona 03 Ełk, Juksty Muntowo, Victoria II Bartoszyce, Naki Olsztyn, Huragan Byszwałd, Błękitni Stary Olsztyn, Tempo II Ramsowo/Wipsowo, MKS Miłakowo, Warmia Elbląg,

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Sokół II Ostróda grający w grupie IV klasy B, zgłosił się do klasy A

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]