Oniisama e

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Oniisama e...
おにいさまへ…
Gatunek dramat, obyczajowy, yuri
Manga
Oniisama e...
Autor Riyoko Ikeda
Wydawca Japonia Shueisha
Odbiorcy Shōjo
Drukowana w Japonia Margaret
Wydawana 19751975
Liczba tomów 3
Telewizyjny serial anime
Oniisama e...
Reżyser Osamu Dezaki
Scenariusz Riyoko Ikeda
Studio Tezuka Productions
Stacja telewizyjna Japonia NHK
Premierowa emisja 14 lipca 199131 maja 1992
Liczba odcinków 39

Oniisama e... (jap. おにいさまへ…)manga autorstwa Riyoko Ikedy. Została również zaadaptowana jako anime, emitowane w telewizji w latach 1991-1992. Angielski tytuł „Brother, dear brother” został nadany przez zachodnich fanów.

Główną bohaterką jest Nanako Misonoo, szesnastolatka, która właśnie dostała się do prestiżowego liceum. Swoje życie opisuje w listach, które pisze do poznanego kiedyś studenta, nazywanego przez nią „braciszkiem”.

Seria porusza dość poważne tematy, takie jak narkotyki, zaburzenia psychiczne, rozwody, samobójstwa czy miłość lesbijska. Z tego względu w krajach zachodnich była mocno cenzurowana, w wersji francuskiej skrócono ją niemal o jedną trzecią.

W Polsce manga ta została wydana w 2014 roku pod nazwą "Mój drogi bracie..." przez Japonica Polonica Fantastica, w jednym zbiorczym tomie.[1]

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Historia obraca się wokół Nanako, która poznaje uczniów swojej nowej szkoły i odkrywa ich tajemnice. Już pierwszego dnia zaprzyjaźnia się z Shinobu Mariko, która wprowadza ją w szkolne realia. Od niej Nanako dowiaduje się o trójce uczennic, będących idolkami reszty szkoły – przewodniczącej szkolnego klubu dla wybranych – Fukiko Ichinomi, cichej i tajemniczej Rei Asace oraz powracającej do szkoły po ciężkiej chorobie sportsmence – Kaoru Oriharze. Stopniowo Nanako, zostaje uwikłana w nie do końca dla niej jasne relacje łączące całą trójkę. Zostaje członkinią elitarnego szkolnego klubu – Sorority, zaprzyjaźnia się z Rei oraz poznaje sekrety związane z nimi oraz własną rodziną.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]