Onslaught (Magic: The Gathering)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Onslaught
Premiera 27 Wrzesień 2002
Wykorzystywane zdolności Morph, Cycling
Wielkość 350 kart
Skrót Kodowy ONS
Nazwa Kodowa Manny
Blok Onslaught
Magic: The Gathering
Kolejność Chronologiczna

Onslaught - dodatek do kolekcjonerskiej gry karcianej - Magic the Gathering. Premiera miała miejsce 28 września 2002, jest to pierwszy dodatek z bloku Onslaught. Uczestnicy imprez przedpremierowych otrzymywali specjalnie na tę okazję przygotowane, foliowane karty promocyjne Silent Specter.

Fabuła dodatku[edytuj | edytuj kod]

Fabuła skupia się wokół legendarnego artefaktu, Mirari. Jest to kontynuacja wydarzeń zapoczątkowanych w poprzednim bloku i opowiada ona dalsze losy głównych postaci. Kamahl barbarzyńca (ang. barbarian) podróżuje z mieczem Mirari przez Lasy Krosa (ang. Krosan Forest). Próbując zmazać swoje dawne przewinienia, zostaje druidem i odrzuca moc płynącą z jego miecza na rzecz zwykłej laski. W międzyczasie, porzucony przez niego miecz staje się katalizatorem wzrostu oraz mutacji stworzeń i roślin zamieszkujących Krosę. Moc płynąca z Mirari zmienia całą krainę.

Jeska, siostra Kamahla, wskutek działania ciemnych mocy zmienia się w Phage, demoniczną istotę której dotyk powoduje śmierć. Ixidor iluzjonista, razem ze swoją piękną partnerką Niveą walczy w potyczkach na arenie, co kończy się śmiercią Nivei z rąk Phage. Pogrążony w żalu Ixidor wędruje po pustyni i odkrywa w sobie nowe moce kreacji rzeczywistości (ang. reality sculpting). Używa ich by stworzyć na pustyni pałac, w którym na wzór Nivei tworzy anioła Akromę. Akroma, posłuszna swojemu twórcy, dostaje od niego rozkaz by pomścić Niveę i rozprawić się z Phage. Kamahl próbując odzyskać swoją siostrę zostaje zaatakowany przez Akromę. Nie widząc innego wyjścia, sprzymierza się z Phage i zbiera armię by stawić czoła Ixidorowi.

Tematyka[edytuj | edytuj kod]

Główną tematyką dodatku są stwory i powiązania między nimi. Cały blok Onslaught skupia się na kilku głównych rasach stworów, które są najliczniej reprezentowane w danym kolorze. Dla każdej rasy przypada jeden, działający tylko z nią ląd. Pośród tych ras można wyróżnić pięć, które zostały szczególnie rozwinięte. Każda z nich dostała swojego avatara, swojego lorda i swojego czempiona.

Typ stwora (Rasa) Ląd Kolory
Goblin Goblin Burrows Czerwony
Elf Wirewood Lodge Zielony
Wizard Riptide Laboratory Niebieski
Soldier Daru Encampment Biały
Zombie Unholy Grotto Czarny
Bird Seaside Haven Biały i Niebieski
Cleric Starlit Sanctum Czarny i Biały
Beast Contested Cliffs Zielony i Czerwony

Zestawy Startowe[edytuj | edytuj kod]

  • Bait & Switch (Niebiesko/Czarna)
  • Celestial Assault (Biało/Niebieska)
  • Devastation (czerwono/Zielona)
  • Ivory Doom (Biało/Czarna)

Mechaniki[edytuj | edytuj kod]

W dodatku tym wprowadzone zostały nowe zdolności oraz nowe nazwy dla starych umiejętności:

Zdolności kart, które zostały wykorzystane we wcześniejszych dodatkach:

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

W dodatku tym zmienił się ogólny wygląd karty promocyjnej. Po raz pierwszy został na niej umieszczony znak wodny w postaci dużego symbolu dodatku.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]