Open-E

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Open-E, Inc.
Forma prawna Spółka z o.o.
Data założenia 1998
Siedziba Stany Zjednoczone 2820 Lassiter Rd., Building C, Suite 100
Marietta, Georgia, Stany Zjednoczone
Ważni pracownicy Krzysztof Franek (CEO)
Janusz Bąk (CTO)
Todd Maxwell (Director of Technical Sales)
Mirosław Franek (VP, Engineering)
Branża oprogramowanie do pamięci masowych
Produkty Open-E DSS V7
Open-E DSS V7 Lite
Open-E DSS V6
Strona internetowa

Open-E, Inc. – międzynarodowa firma dostarczająca oprogramowanie na rynek pamięci masowych wspierające gamy protokołów - w tym: SAN, NAS, iSCSI, Fibre Channel i InfiniBand poprzez blokową lub plikową transmisje danych.[1]

Historia firmy[edytuj | edytuj kod]

Open-E, Inc. została założona w 1998 w Bremen, w Niemczech. Od 2001 roku zajmuje się rozwojem oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi. Firma posiada siedziby m.in. w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Jako jeden z dostawców na rynku programowych rozwiązań do scentralizowanego zarządzania danymi, zatrudnia ludzi na całym świecie - łącznie ponad 60 osób. W 2007 roku, Open-E otrzymało kapitał inwestycyjny od OpenView Venture Partners[2]. Generalnym Dyrektorem (CEO) Open-E, Inc. od początku działalności firmy jest Krzysztof Franek.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Pierwszymi liniami produktów Open-E, Inc. było oprogramowanie iSCSI (SOHO, SMB, Enterprise) oraz NAS (SOHO, 2.0, Enterprise). Obecnie firma jest kojarzona z produktami Open-E JovianDSS oraz Open-E DSS V7.

Open-E JovianDSS

Open-E JovianDSS to oprogramowanie do przechowywania danych oparte na systemie plików ZFS i systemie operacyjnym Linux, stworzone na potrzeby użytkowników biznesowych. Może być on zainstalowany na dowolnej macierzy dyskowej w celu utworzenia zasobów SAN  o nieograniczonej pojemności i rozmiarze woluminu[3]. Oprogramowanie to zapewnia rozmiar LUNa do 256 ZiB. Oprócz tego, posiada funkcje takie jak warstwowy mechanizm cache, który pozwala na wykorzystanie pamięci RAM i dysków SSD o niskim czasie dostępu, do stworzenia szybkich, hybrydowych zasobów dyskowych, thin provisioning, deduplikację i kompresję danych w czasie rzeczywistym, pojedynczą, podwójną i potrójną parzystość, nieograniczoną skalowalność, nieograniczoną ilość kopii migawkowych i klonów oraz gwarantowaną spójność danych. Oprogramowanie, jak również wszystkie licencje oraz wsparcie techniczne, dostępne jest wyłącznie za pośrednictwem partnerów Open-E[4].

Open-E DSS V7

Open-E DSS V7 to kolejne po Open-E DSS V6  oprogramowanie do przechowywania danych oparte na systemie operacyjnym Linux. Jest wykorzystywane do zarządzania serwerami pamięci masowych, takimi jak Network Attached Storage (NAS) oraz Storage Area Network (SAN) oraz Fibre Channel, iSCSI i InfiniBand. Oprogramowanie to może być wykorzystywane w przypadku wirtualizacji pamięci masowych lub w środowiskach wysokiej dostępności (High Availability). Oferuje on funkcje Active-Active Failover dla woluminów SAN iSCSI, replikację danych, kopie migawkowe, wbudowanego agenta kopii zapasowej, multipath I/O  i wiele innych[5]. Open-E DSS V7 został uznany za VMware Ready[6] oraz Citrix Ready[7] oraz obsługuje klaster Microsoft Hyper-V[8].

Open-E DSS V7 Lite

Open-E DSS V7 Lite to darmowa wersja Open-E DSS V7, która dostarcza podstawowe funkcjonalności służące do zarządzania pamięciami NAS i SAN. W przypadku wersji Lite pojemność pamięci masowej wynosi 2TB, a dodatkową pojemność można z łatwością dokupić. Open-E DSS V7 Lite jako darmowe oprogramowanie nie posiada w ofercie wsparcia technicznego[9].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]