Open 13

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Open 13
Miejsce  Francja
Marsylia
Obiekt Palais des Sports de Marseille
Nawierzchnia Twarda (hala)
ATP World Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 718 810 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Jean-François Caujolle
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza
Rosja Karen Chaczanow
Gra podwójna
Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus
Strona internetowa

Open 13, właśc. Open 13 Provence – męski turniej tenisowy kategorii ATP World Tour 250 zaliczany do cyklu ATP World Tour. Rozgrywany na kortach twardych w hali we francuskiej Marsylii od 1993 roku.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzca Finalista Wynik
2018 Rosja Karen Chaczanow Francja Lucas Pouille 7:5, 3:6, 7:5
2017 Francja Jo-Wilfried Tsonga Francja Lucas Pouille 6:4, 6:4
2016 Australia Nick Kyrgios Chorwacja Marin Čilić 6:2, 7:6(3)
2015 Francja Gilles Simon Francja Gaël Monfils 6:4, 1:6, 7:6(4)
2014 Łotwa Ernests Gulbis Francja Jo-Wilfried Tsonga 7:6(5), 6:4
2013 Francja Jo-Wilfried Tsonga Czechy Tomáš Berdych 3:6, 7:6(6), 6:4
2012 Argentyna Juan Martín del Potro Francja Michaël Llodra 6:4, 6:4
2011 Szwecja Robin Söderling Chorwacja Marin Čilić 6:7(8), 6:3, 6:3
2010 Francja Michaël Llodra Francja Julien Benneteau 6:3, 6:4
2009 Francja Jo-Wilfried Tsonga Francja Michaël Llodra 7:5, 7:6(3)
2008 Wielka Brytania Andy Murray Chorwacja Mario Ančić 6:3, 6:4
2007 Francja Gilles Simon Cypr Markos Pagdatis 6:4, 7:6(3)
2006 Francja Arnaud Clément Chorwacja Mario Ančić 6:4, 6:2
2005 Szwecja Joachim Johansson Chorwacja Ivan Ljubičić 7:5, 6:4
2004 Słowacja Dominik Hrbatý Szwecja Robin Söderling 4:6, 6:4, 6:4
2003 Szwajcaria Roger Federer Szwecja Jonas Björkman 6:2, 7:6
2002 Szwecja Thomas Enqvist Francja Nicolas Escudé 6:7, 6:3, 6:1
2001 Rosja Jewgienij Kafielnikow Francja Sébastien Grosjean 7:6, 6:2
2000 Szwajcaria Marc Rosset Szwajcaria Roger Federer 2:6, 6:3, 7:6
1999 Francja Fabrice Santoro Francja Arnaud Clément 6:3, 4:6, 6:4
1998 Szwecja Thomas Enqvist Rosja Jewgienij Kafielnikow 6:4, 6:1
1997 Szwecja Thomas Enqvist Chile Marcelo Ríos 6:4, 1:0 krecz
1996 Francja Guy Forget Francja Cédric Pioline 7:5, 6:4
1995 Niemcy Boris Becker Czechy Daniel Vacek 6:7, 6:4, 7:5
1994 Szwajcaria Marc Rosset Francja Arnaud Boetsch 7:6, 7:6
1993 Szwajcaria Marc Rosset Holandia Jan Siemerink 6:2, 7:6

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzcy Finaliści Wynik
2018 Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus
Nowa Zelandia Marcus Daniell
Wielka Brytania Dominic Inglot
6:7(2), 6:3, 10–4
2017 Francja Julien Benneteau
Francja Nicolas Mahut
Holandia Robin Haase
Wielka Brytania Dominic Inglot
6:4, 6:7(9), 10–5
2016 Chorwacja Mate Pavić
Nowa Zelandia Michael Venus
Izrael Jonatan Erlich
Wielka Brytania Colin Fleming
6:2, 6:3
2015 Chorwacja Marin Draganja
Finlandia Henri Kontinen
Wielka Brytania Colin Fleming
Wielka Brytania Jonathan Marray
6:4, 3:6, 10–8
2014 Francja Julien Benneteau
Francja Édouard Roger-Vasselin
Australia Paul Hanley
Wielka Brytania Jonathan Marray
4:6, 7:6(6), 13–11
2013 Indie Rohan Bopanna
Wielka Brytania Colin Fleming
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
Holandia Jean-Julien Rojer
6:4, 7:6(3)
2012 Francja Nicolas Mahut
Francja Édouard Roger-Vasselin
Niemcy Dustin Brown
Francja Jo-Wilfried Tsonga
3:6, 6:3, 10–6
2011 Holandia Robin Haase
Wielka Brytania Ken Skupski
Francja Julien Benneteau
Francja Jo-Wilfried Tsonga
6:3, 6:7(4), 13–11
2010 Francja Julien Benneteau
Francja Michaël Llodra
Austria Julian Knowle
Szwecja Robert Lindstedt
6:4, 6:3
2009 Francja Arnaud Clément
Francja Michaël Llodra
Austria Julian Knowle
Izrael Andy Ram
3:6, 6:3, 10–8
2008 Czechy Martin Damm
Czechy Pavel Vízner
Szwajcaria Yves Allegro
Południowa Afryka Jeff Coetzee
7:6(0), 7:5
2007 Francja Michaël Llodra
Francja Arnaud Clément
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
7:5, 4:6, 10–8
2006 Czechy Martin Damm
Czechy Radek Štěpánek
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
6:2, 6:7(4), 10–3
2005 Czechy Martin Damm
Czechy Radek Štěpánek
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
7:6(4), 7:6(5)
2004 Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
Czechy Martin Damm
Czechy Cyril Suk
7:5, 6:3
2003 Francja Fabrice Santoro
Francja Sébastien Grosjean
Czechy Tomáš Cibulec
Czechy Pavel Vízner
6:1, 6:4
2002 Francja Arnaud Clément
Francja Nicolas Escudé
Białoruś Maks Mirny
Francja Julien Boutter
6:4, 6:3
2001 Francja Julien Boutter
Francja Fabrice Santoro
Australia Michael Hill
Stany Zjednoczone Jeff Tarango
7:6(7), 7:5
2000 Szwecja Simon Aspelin
Szwecja Johan Landsberg
Hiszpania Juan Ignacio Carrasco
Hiszpania Jairo Velasco Jr.
7:6(2), 6:4
1999 Białoruś Maks Mirny
Rosja Andriej Olchowski
Czechy Pavel Vízner
Południowa Afryka David Adams
7:5, 7:6(7)
1998 Stany Zjednoczone Donald Johnson
Stany Zjednoczone Francisco Montana
Stany Zjednoczone Mark Keil
Stany Zjednoczone T.J. Middleton
6:4, 3:6, 6:3
1997 Szwecja Thomas Enqvist
Szwecja Magnus Larsson
Francja Fabrice Santoro
Francja Olivier Delaître
6:3, 6:4
1996 Francja Jean-Philippe Fleurian
Francja Guillaume Raoux
Południowa Afryka Marius Barnard
Szwecja Peter Nyborg
6:3, 6;2
1995 Południowa Afryka David Adams
Rosja Andriej Olchowski
Francja Rodolphe Gilbert
Francja Jean-Philippe Fleurian
6:1, 6:4
1994 Holandia Jan Siemerink
Czechy Daniel Vacek
Rosja Jewgienij Kafielnikow
Czechy Martin Damm
6:7, 6:4, 6:1
1993 Francja Arnaud Boetsch
Francja Olivier Delaître
Stany Zjednoczone Ivan Lendl
Południowa Afryka Christo Van Rensburg
6:3, 7:6

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]