Open 13

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Open 13
Miejsce  Francja
Marsylia
Obiekt Palais des sports de Marseille
Nawierzchnia Twarda (hala)
ATP World Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 549 260 €
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Jean-François Caujolle
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza
Łotwa Ernests Gulbis
Gra podwójna
Francja Julien Benneteau
Francja Édouard Roger-Vasselin
Strona internetowa

Open 13 – męski turniej tenisowy kategorii ATP World Tour 250 zaliczany do cyklu ATP World Tour. Rozgrywany w hali na kortach twardych we francuskiej Marsylii od 1993 roku.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzca Finalista Wynik
2014 Łotwa Ernests Gulbis Francja Jo-Wilfried Tsonga 7:6(5), 6:4
2013 Francja Jo-Wilfried Tsonga Czechy Tomáš Berdych 3:6, 7:6(6), 6:4
2012 Argentyna Juan Martín del Potro Francja Michaël Llodra 6:4, 6:4
2011 Szwecja Robin Söderling Chorwacja Marin Čilić 6:7(8), 6:3, 6:3
2010 Francja Michaël Llodra Francja Julien Benneteau 6:3, 6:4
2009 Francja Jo-Wilfried Tsonga Francja Michaël Llodra 7:5, 7:6(3)
2008 Wielka Brytania Andy Murray Chorwacja Mario Ančić 6:3, 6:4
2007 Francja Gilles Simon Cypr Markos Pagdatis 6:4, 7:6(3)
2006 Francja Arnaud Clément Chorwacja Mario Ančić 6:4, 6:2
2005 Szwecja Joachim Johansson Chorwacja Ivan Ljubičić 7:5, 6:4
2004 Słowacja Dominik Hrbatý Szwecja Robin Söderling 4:6, 6:4, 6:4
2003 Szwajcaria Roger Federer Szwecja Jonas Björkman 6:2, 7:6
2002 Szwecja Thomas Enqvist Francja Nicolas Escudé 6:7, 6:3, 6:1
2001 Rosja Jewgienij Kafielnikow Francja Sébastien Grosjean 7:6, 6:2
2000 Szwajcaria Marc Rosset Szwajcaria Roger Federer 2:6, 6:3, 7:6
1999 Francja Fabrice Santoro Francja Arnaud Clément 6:3, 4:6, 6:4
1998 Szwecja Thomas Enqvist Rosja Jewgienij Kafielnikow 6:4, 6:1
1997 Szwecja Thomas Enqvist Chile Marcelo Ríos 6:4, 1:0, krecz
1996 Francja Guy Forget Francja Cédric Pioline 7:5, 6:4
1995 Niemcy Boris Becker Czechy Daniel Vacek 6:7, 6:4, 7:5
1994 Szwajcaria Marc Rosset Francja Arnaud Boetsch 7:6, 7:6
1993 Szwajcaria Marc Rosset Holandia Jan Siemerink 6:2, 7:6

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzcy Finaliści Wynik
2014 Francja Julien Benneteau
Francja Édouard Roger-Vasselin
Australia Paul Hanley
Wielka Brytania Jonathan Marray
4:6, 7:6(6), 13-11
2013 Indie Rohan Bopanna
Wielka Brytania Colin Fleming
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
Holandia Jean-Julien Rojer
6:4, 7:6(3)
2012 Francja Nicolas Mahut
Francja Édouard Roger-Vasselin
Niemcy Dustin Brown
Francja Jo-Wilfried Tsonga
3:6, 6:3, 10-6
2011 Holandia Robin Haase
Wielka Brytania Ken Skupski
Francja Julien Benneteau
Francja Jo-Wilfried Tsonga
6:3, 6:7(4), 13-11
2010 Francja Julien Benneteau
Francja Michaël Llodra
Austria Julian Knowle
Szwecja Robert Lindstedt
6:4, 6:3
2009 Francja Arnaud Clément
Francja Michaël Llodra
Austria Julian Knowle
Izrael Andy Ram
3:6, 6:3, 10:8
2008 Czechy Martin Damm
Czechy Pavel Vízner
Szwajcaria Yves Allegro
Republika Południowej Afryki Jeff Coetzee
7:6(0), 7:5
2007 Francja Michaël Llodra
Francja Arnaud Clément
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
7:5, 4:6, 10-8
2006 Czechy Martin Damm
Czechy Radek Štěpánek
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
6:2, 6:7(4), 10-3
2005 Czechy Martin Damm
Czechy Radek Štěpánek
Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
7:6(4), 7:6(5)
2004 Bahamy Mark Knowles
Kanada Daniel Nestor
Czechy Martin Damm
Czechy Cyril Suk
7;5, 6:3
2003 Francja Fabrice Santoro
Francja Sébastien Grosjean
Czechy Tomáš Cibulec
Czechy Pavel Vízner
6:1, 6:4
2002 Francja Arnaud Clément
Francja Nicolas Escudé
Białoruś Maks Mirny
Francja Julien Boutter
6:4, 6:3
2001 Francja Julien Boutter
Francja Fabrice Santoro
Australia Michael Hill
Stany Zjednoczone Jeff Tarango
7:6(7), 7:5
2000 Szwecja Simon Aspelin
Szwecja Johan Landsberg
Hiszpania Juan Ignacio Carrasco
Hiszpania Jairo Velasco Jr.
7:6(2), 6:4
1999 Białoruś Maks Mirny
Rosja Andriej Olchowski
Czechy Pavel Vízner
Republika Południowej Afryki David Adams
7:5, 7:6(7)
1998 Stany Zjednoczone Donald Johnson
Stany Zjednoczone Francisco Montana
Stany Zjednoczone Mark Keil
Stany Zjednoczone T. J. Middleton
6:4, 3:6, 6:3
1997 Szwecja Thomas Enqvist
Szwecja Magnus Larsson
Francja Fabrice Santoro
Francja Olivier Delaître
6:3, 6:4
1996 Francja Jean-Philippe Fleurian
Francja Guillaume Raoux
Republika Południowej Afryki Marius Barnard
Szwecja Peter Nyborg
6:3, 6;2
1995 Republika Południowej Afryki David Adams
Rosja Andriej Olchowski
Francja Rodolphe Gilbert
Francja Jean-Philippe Fleurian
6:1, 6:4
1994 Holandia Jan Siemerink
Czechy Daniel Vacek
Rosja Jewgienij Kafielnikow
Czechy Martin Damm
6:7, 6:4, 6:1
1993 Francja Arnaud Boetsch
Francja Olivier Delaître
Stany Zjednoczone Ivan Lendl
Republika Południowej Afryki Christo Van Rensburg
6:3, 7:6

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]