Ostatni lot Ozyrysa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ostatni lot Ozyrysa
Odcinek serialu
Animatrix
Oryginalny tytuł Final Flight of the Osiris
Numer odcinka 1
Sezon Sezon 1
Produkcja
Reżyseria Andy Jones
Scenariusz Larry i Andy Wachowski
Produkcja Square Co., Ltd.
Chronologia
Następny odcinek →
Drugie odrodzenie
Lista odcinków

Ostatni lot Ozyrysa (ang. Final Flight of the Osiris) - jeden z dziewięciu filmów krótkometrażowych składających się na serię Animatrix, wyprodukowany został w amerykańskim studiu Square Co., Ltd. Reżyserem tego epizodu jest Andy Jones, natomiast scenariusz jest autorstwa samych braci Wachowskich. Epizod ten został stworzony w technice CG (Computer Graphic). Przed premierą DVD z całą serią można go było już zobaczyć w internecie i w kinach przed określonymi filmami (w Polsce był to thriller Oszukać przeznaczenie 2).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja epizodu rozpoczyna się od walki sparingowej w programie symulacyjnym pomiędzy Thaddeusem a Jue (tłem muzycznym jest utwór autorstwa grupy Juno Reactor, Conga Fury). Sparing ten zostaje przerwany alarmem. Załoga statku Ozyrys atakowana jest przez mątwy. Jue próbuje w Matriksie wysłać wiadomość ostrzegawczą do Zionu, która dotyczy faktu, że maszyny zbliżają się do Syjonu. Cała załoga ginie - wraz z Jue, która nie zdążyła wrócić z Matrixa.

Akcja epizodu rozgrywa się w kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części trylogii The Matrix, a bezpośrednio przed rozpoczęciem akcji drugiego filmu - Matrix: Reaktywacja i jest bezpośrednim wstępem do niego i do gry Enter The Matrix.

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola
Kevin Michael Richardson Thaddeus
Pamela Adlon Jue
John Di Maggio Członek załogi
Tom Kenny Operator
Rick Gomez Pilot
Tara Strong Członkini załogi
Bette Ford Starsza kobieta