Ostatni lot Ozyrysa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ostatni lot Ozyrysa (ang. Final Flight of the Osiris) - jeden z dziewięciu filmów krótkometrażowych składających się na serię Animatrix, wyprodukowany został w amerykańskim studiu Square Co., Ltd. Reżyserem tego epizodu jest Andy Jones, natomiast scenariusz jest autorstwa samych braci Wachowskich. Epizod ten został stworzony w technice CG (Computer Graphic). Przed premierą DVD z całą serią można go było już zobaczyć w internecie i w kinach przed określonymi filmami (w Polsce był to thriller Oszukać przeznaczenie 2).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja epizodu rozpoczyna się od walki sparingowej w programie symulacyjnym pomiędzy Thaddeusem a Jue (tłem muzycznym jest utwór autorstwa grupy Juno Reactor, Conga Fury). Sparing ten zostaje przerwany alarmem. Załoga statku Ozyrys atakowana jest przez mątwy. Jue próbuje w Matriksie wysłać wiadomość ostrzegawczą do Zionu, która dotyczy faktu, że maszyny zbliżają się do Syjonu. Cała załoga ginie - wraz z Jue, która nie zdążyła wrócić z Matrixa.

Akcja epizodu rozgrywa się w kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części trylogii The Matrix, a bezpośrednio przed rozpoczęciem akcji drugiego filmu - Matrix: Reaktywacja i jest bezpośrednim wstępem do niego i do gry Enter The Matrix.

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola
Kevin Michael Richardson Thaddeus
Pamela Adlon Jue
John Di Maggio Członek załogi
Tom Kenny Operator
Rick Gomez Pilot
Tara Strong Członkini załogi
Bette Ford Starsza kobieta