Ouran High School Host Club

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ouran High School Host Club
桜蘭高校ホスト部
(Ōran Kōkō Hosuto Kurabu)
Gatunek komedia, romans
Manga
Autor Bisco Hatori
Wydawca Japonia Hakusensha
Polski wydawca Polska Japonica Polonica Fantastica
Odbiorcy shōjo
Drukowana w Japonia LaLa
Wydawana 5 sierpnia 2003obecnie
Liczba tomów 18
Telewizyjny serial anime
Reżyser Takuya Igarashi
Studio Bones
Stacja telewizyjna Japonia Animax, NTV
Premierowa emisja 5 kwietnia 200626 września 2006
Liczba odcinków 26

Ouran High School Host Club (jap. 桜蘭高校ホスト部 Ōran Kōkō Hosuto Kurabu?) – manga autorstwa Bisco Hatori i anime na jej podstawie liczące 26 odcinków. Manga pierwszy raz ukazała się w magazynie "Lala" w 2002 roku, a anime wyemitowano po raz pierwszy trzy lata później. Na terenie Polski tę mangę wydaje JPF od września 2009 roku.

Powstała także TV Drama emitowana na kanale TBS od 22 lipca do 30 września 2011 roku. 1 marca 2012 odbyła się premiera filmu live-action[1].

Opis fabuły[edytuj]

Ouran High School to liceum dla dzieci ludzi bogatych. Wnętrze szkoły urządzone jest z niezwykłym przepychem, wszędzie wiszą szklane żyrandole, porozkładane są czerwone dywany, po których przechadzają się młodzieńcy w mundurkach i śliczne dziewczęta w żółtozłotych sukniach. Raz na jakiś czas szkoła przyjmuje jednego niezwykle zdolnego ucznia, którego nie byłoby stać na uczęszczanie do tego miejsca. Tym razem takim uczniem zostaje Haruhi Fujioka. Od razu pierwszego dnia trafia na Host Club, klub złożony z sześciu przystojniaków reprezentujących odmienne typy urody i charakteru ("dziki", "odrobinę diabelski", "książę z bajki", "opanowany" i "lolita boy"), których celem jest zapewnianie uczennicom rozrywek – pogawędek przy herbacie i dotrzymywania towarzystwa. Haruhi przypadkiem tłucze wartą ¥8,000,000 wazę, a ponieważ nie ma jak za nią zapłacić, musi dług odpracować. Tamaki Suou, samozwańczy król klubu, odkrywa, że jeżeli zamienić niegustowne okulary na soczewki, a brzydki, wytarty sweter na warty fortunę mundurek, Haruhi staje się niezwykle przystojnym młodzieńcem. Pojawia się jednak problem, bo to wcale nie jest chłopak – odkrywają, że ich nowy nabytek to w rzeczywistości dziewczyna (dość dziwna, a na pewno różna od tych uczących się w Ouran – nie interesują ją romanse, nie boi się robaków, jest raczej sceptycznie nastawiona do życia). W końcu Host Club decyduje się ukrywać ten szczegół przed innymi. Oficjalny powód jest taki, że przecież dziewczyna musi odpracować wazę, ale trudno się nie zorientować, jak wielką przyjaźnią darzą ją inni...

Postacie[edytuj]

Manga[edytuj]

Manga po raz pierwszy ukazała się w magazynie LaLa w 2003 roku, następnie została wydana w 18 tomach w latach 2003-2010. Autorka Bisco Hatori przerwała pracę nad poprzednią mangą Sennen no Yuki, aby poświęcić Ouranowi cały swój czas. Wydawnictwo Hakusensha wydało na jej podstawie fanbook Ōran Kōkō Hosuto Kurabu Fanbukku: Uki Doki Kōryaku Daisakusen w 2009 roku. W Polsce wydawania mangi podjęło się wydawnictwo J.P.Fantastica, do końca 2012 roku ukazało się 14 tomów.

Anime[edytuj]

Muzyka[edytuj]

Opening:

Ending:

Przypisy

  1. Film Ouran na filmweb.pl. [dostęp 2013-01-01].

Linki zewnętrzne[edytuj]