PKO Junior

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

PKO Junior – oferta bankowa dedykowana dzieciom poniżej 13. roku życia, oferowana przez PKO Bank Polski S.A.[1] Oferta miała swoją premierę 1 lipca 2013 roku[2].

W ramach PKO Junior dziecko posiada swój własny rachunek bankowy. Dostęp do konta umożliwia serwis bankowości elektronicznej[3], w którym dziecko (pod nadzorem rodzica) zarządza swoim budżetem, oszczędza pieniądze oraz zdobywa umiejętności obsługi konta bankowego. Rachunek jest oprocentowany oraz posiada tygodniową kapitalizację odsetek.

Konto otwierane jest dla osoby małoletniej na podstawie umowy zawartej pomiędzy bankiem i działającym w jej imieniu przedstawicielem ustawowym, który jest upoważniony do dysponowania kontem dziecka[4]. W ramach serwisu transakcyjnego, dziecko ma m.in. możliwość zakładania wirtualnych skarbonek służących do zbierania pieniędzy na określone cele, założenia planu oszczędzania, umożliwiającego określenie, jaka część wpłaconych oszczędności będzie automatycznie przekazywana do poszczególnych skarbonek, a jaka pozostanie na koncie jako wolne oszczędności, podjęcia wyzwania wyznaczonego dziecku przez rodzica[5]. Dziecko po akceptacji rodzica ma również możliwość dokonania przelewu i doładowanie telefonu. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo zgromadzonych środków.

Od kwietnia 2014 roku w ramach oferty pojawiły się przedpłacone karty dla dzieci poniżej 13. roku życia[6]. Są to pierwsze tego typu karty w Polsce. Karty dostępne są w formie klasycznej, naklejek zbliżeniowych oraz gadżetów w postaci filcowej żyrafki i silikonowego prostokąta.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]