Paddy Kelly

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paddy Kelly
Ilustracja
Paddy Kelly 2002
Imię i nazwisko Michael Patrick Kelly
Pseudonim Paddy
Data i miejsce urodzenia 5 grudnia 1977
Dublin, Irlandia
Gatunki rock, pop
Zespoły
The Kelly Family
Strona internetowa

Paddy Kelly, właśc. Michael Patrick Kelly (ur. 5 grudnia 1977 w Dublinie) – piosenkarz i autor piosenek. Przez wiele lat występował wraz z rodzeństwem w zespole The Kelly Family. W latach 2004-2010 przebywał we Wspólnocie św. Jana (fr. Communauté Saint-Jean), gdzie nosił imię John Paul Mary.

Życiorys[edytuj]

Michael Patrick (Paddy Kelly)[1] przyszedł na świat jako dziesiąte dziecko Daniela Jeromego Kelly i jako szóste dziecko Barbary Ann w przyczepie kempingowej w Dublinie[2]. Ma czworo rodzeństwa przyrodniego i siedmioro rodzeństwa pełnego. Gdy miał 5 lat na raka zmarła jego matka, później Patrickiem opiekowały się siostry.

Już w wieku czterech lat Paddy uczestniczył w wielu występach The Kelly Family. Kiedy miał sześć lat, był już stałym członkiem zespołu. Pierwszym instrumentem, na którym nauczył się grać, była fujarka. W wieku ośmiu lat zaczął grać na gitarze, później doszły do tego jeszcze: bas, instrumenty klawiszowe, lira i perkusja. Dokonuje wstępnego doboru repertuaru – jego zdanie w kwestiach merytorycznych bardzo się liczy. Ma swój udział w produkcji albumu Over The Hump. Jest autorem piosenki An Angel, dzięki któremu The Kelly Familly zaistnieli w świecie show biznesu.

W marcu 2003 wydał swój pierwszy solowy album In Exile[3].

W 2012 występował ze swoim solowym projektem pod tytułem Agape[4] w dziesięciu niemieckich kościołach. W 2012 powstał też projekt Art Peace[5].

W 2013 wydał swój drugi album solowy IN LIVE – solo & unplugged[6]. W tym samym roku powstała też płyta DVD pod tym samym tytułem[7]. Od 2013 do grudnia tego samego roku grał w ramach swojej trasy koncertowej Solo and unplugged różne koncerty. Patrick koncertował w salach teatralnych i śpiewał stare hity The Kelly Family i piosenki ze swojego pierwszego solowego albumu In Exile i covery[8].

Od stycznia 2014 koncertuje po całym świecie[9] promując swój najnowszy album IN LIVE – solo & unplugged i jednocześnie wspiera swój projekt Art Peace[9].

W 2015 Paddy Kelly powrócił na rynek muzyczny ze swoim nowym singlem "Shake Away", jako Michael Patrick Kelly. Jego album "Human" miał premierę 15 maja 2015 i znalazł się na trzecim miejscu niemieckiej listy muzycznej. Od maja tego roku Michael Patrick Kelly promuję swoje nowe dzieło ze swoim zespołem[potrzebny przypis].

Życie prywatne[edytuj]

W wieku 17 lat zarządzał rodzinnym interesem Kellych i był szefem Firmy KEL-LIFE. Oprócz zainteresowań muzycznych jego pasją jest malowanie.

W 2000 roku przeżył załamanie nerwowe[10]. Śpiewająca rodzina zawiesiła koncertową działalność. Szukając odpowiedzi na egzystencjalne pytania Patrick trafił do Lourdes, a później do Medziugorie. Po pewnym czasie zdecydował się wejść na ścieżkę życia konsekrowanego. W 2004 Paddy Kelly przyjął imiona John Paul Mary i przebywał w zgromadzeniu św. Jana we Francji. Paddy studiował tam cztery lata filozofię i jeden rok teologię. W 2010 roku opuścił mury klasztorne i oświadczył, że wraca do muzyki[11].

13 kwietnia 2013 roku w Ballintubber Abbey, w otoczeniu rodziny i przyjaciół poślubił dziennikarkę Joelle Verreet. Para poznała się gdy oboje byli nastolatkami, jednak miłość przyszłego idola nie została odwzajemniona. Nieszczęśliwie zakochany piszę piosenkę "Looking for love", w której wyraża swój ból. Po dwudziestu latach sytuacja wygląda zupełnie inaczej i okazuje się, że oboje mają dużo wspólnego. Joelle pisząc swój doktorat z filozofii religii spędza dużo czasu w europejskich klasztorach. Również podobne doświadczenia jak wolontarialna pomoc zbliża parę do siebie[12].

Dyskografia[edytuj]

Albumy[edytuj]

 • 2017 - ID
 • 2016 – Ruah
 • 2015 – Human
 • 2013 – IN LIVE – solo & unplugged[13]
 • 2003 – In Exile[14] (Wydana przez: Universal Music 1 kwietnia 2003)

Single[edytuj]

 • 2017 - ID
 • 2015 – Shake away
 • 2011 – Unknown You
 • 2003 – When You Sleep (In Exile)
 • 2003 – Pray Pray Pray (In Exile)

DVD´s[edytuj]

 • 2013 – IN LIVE – solo & unplugged

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]