Paedagogia Christiana

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paedagogia Christiana
Częstotliwość

półrocznik

Państwo

 Polska

Wydawca

Wydawnictwo Naukowe UMK

Tematyka

edukacja

Pierwszy numer

1997

Redaktor naczelny

dr hab. Jarosław Horowski, prof. UMK

Punkty MNiSW

40 (2021)

ISSN

1505-6872

Strona internetowa

Paedagogia Christiana – półrocznik wydawany na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika od 1997 roku. Założycielem czasopisma jest ks. prof. dr hab. Jerzy Bagrowicz, który przez wiele lat był także redaktorem naczelnym. Obecnie funkcję redaktora naukowego pełni dr hab. Jarosław Horowski, prof. UMK[1].

Czasopismo poświęcone jest pedagogice religii oraz pedagogice chrześcijańskiej. W każdym zeszyci zawarte są cztery działy: Artykuły i rozprawy, Z pedagogiki rodziny, Sprawozdania i Recenzje.

Pismo przedstawia chrześcijańskie inspiracje i tradycje w wychowaniu i refleksje o nim. Publikowane są prace z zakresu filozoficzno-antropologicznych i biblijno-teologicznych podstaw wychowania człowieka, z problematyki wychowania obecnej w nauczaniu Kościoła katolickiego oraz innym problemom z zakresu edukacji religijnej. Innym zagadnieniem, opisywanym w czasopiśmie, jest problematyka wychowania człowieka w społeczeństwie pluralistycznym i wielokulturowym[2].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Editorial Board / Redakcja - O czasopiśmie - Paedagogia Chirsitana, www.paedchrist.umk.pl [dostęp 2021-07-22].
  2. Informacje. W: Paedagogia Christiana [on-line]. Uniwersytet Mikołaja Kopernika. [dostęp 2014-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-23)].