Panty & Stocking with Garterbelt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Panty & Stocking with Garterbelt
パンティ&ストッキングwithガーターベルト
(Panti ando Sutokkingu wizu Gātāberuto)
Gatunek komedia, akcja
Telewizyjny serial anime
Reżyser Hiroyuki Imaishi
Studio Gainax
Stacja telewizyjna Cartoon Network
Premierowa emisja 1 października 201024 grudnia 2010
Liczba odcinków 13
Manga
Autor Tagro
Wydawca Kadokawa Shoten
Odbiorcy seinen
Drukowana w Young Ace
Wydawana 2010do dzisiaj

Panty & Stocking with Garterbelt (パンティ&ストッキングwithガーターベルト Panti ando Sutokkingu wizu Gātāberuto). Japoński serial animowany (anime), wyprodukowany przez wytwórnię GAINAX, składający się z 13 odcinków podzielonych na dwie części. Emitowany od 1 października 2010 do 24 grudnia 2010 na antenie BS NTV (usługa satelitarna telewizji Nippon).

Historia[edytuj]

Siostry Panty i Stocking zostają wyrzucone z nieba za złe zachowanie. Trafiają do miasta Daten które znajduje się na granicy pomiędzy niebem a piekłem. Miasto nękają potwory nazywane "Ghosts" (pol. Duchy). Zadaniem dwóch sióstr jest ich zwalczanie, mając do dyspozycji nadprzyrodzone moce, pozwalające głównie na zamianie części garderoby w potężną broń.

Pod stałą obserwacją Garterbelta, ciemnoskórego kapłana z fryzurą "Afro", wraz z ich zwierzątkiem Chuckiem , walczą z potworami w celu uzbierania wystarczającej ilości monet zwanych "Heaven Coins" (pol. niebiańskich monet) umożliwiających powrót do bram niebios.

Bohaterowie[edytuj]

Panty (パンティ)[edytuj]

Jedna z głównych bohaterek. Dziewczyna o blond włosach z charakterem "Playgirl". Jej głównym zainteresowaniem jest flirt z płcia przeciwną . Bywa arogancka wobec innych. Jej impulsywność w działaniach oraz niewielkie wymagania wobec mężczyzn doprowadzają ją często do dyssatysfakcji. Głównym celem jaki obrała podczas pobytu na ziemi jest zdobycie 1000 mężczyzn. Walkę z "Duchami" odłożyła na drugi plan. Posiada umiejętność transformacji swojej bielizny (w przypadku Panty majtek) w półautomatyczny pistolet o nazwie "Backlace". Ma również możliwość tworzenia potężniejszego arsenału po transformacji pary bielizny.

Stocking (ストッキング)[edytuj]

Młodsza siostra Panty. Ubiera się w stylu subkultury gotyckiej . Przez większość czasu podąża ze swoim pluszowym kotem "Honekoneko", który odzwierciedla obecny jej nastrój. Charakteryzują ją długie fioletowe włosy. Ma obsesje na punkcie słodyczy, i nie znosi gdy ktoś sugeruje jej że przytyła. Nie zyskuje na wadze po ich zjedzeniu. Zdaje się być mądrzejsza oraz bardziej opanowana w swych działaniach. W przeciwieństwie do siostry nie interesuje ją flirt. Główną umiejętnością jest transformacja pończoch w parę katan "Stripes I and II".

Garterbelt (ガーターベルト)[edytuj]

Wielebny miasta Daten a zarazem przełożony dwóch sióstr. Ciemnoskóry mężczyzna z fryzurą "afro". Jego zadaniem jest przydzielanie misji dla Panty i Stocking, często "Garter" jest wyprowadzony z równowagi poprzez brak zainteresowania bądź chęci z ich strony. W przeszłości Garterbelt był gangsterem, który stał się panem kryminalistycznego podziemia w mieście. Wkrótce po tym, skończył u bram niebios, gdzie dostał misję od samego Boga. Odmawiając, Garterbelt został przeklęty, zyskał nieśmiertelność po czym został zesłany na ziemie, by trwać od początku istnienia świata aż po dziś dzień.

Chuck (チャック)[edytuj]

Zwierzątko Panty i Stocking. Zielony pies z suwakami na ogonie i uszach. Pada ofiarą zdeptania, zmiażdżenia, oraz wielu innych obrażeń po czym błyskawicznie się regeneruje. Służy głównie jako odbiorca poczty z niebios. Zostaje porażony prądem, po czym wypluwa wiadomość ze wskazówką dotyczącą misji. Jest w stanie wypowiedzieć jedynie swoje imię, potrafi również prowadzić różowego Hummera H1 cabrio zwanego See-Through należącego do sióstr. Jego umysłem steruje mały, czerwony diabeł, który może w każdej chwili opuścić ciało Chucka poprzez suwaki na głowie. Chuck ma specjalną umiejętność pozwalającą mu na transformację w wielkiego piekielnika, potrafi również zamienić się w wielki suwak, w celu zamknięcia bram piekieł. Jego wygląd skrajnie przypomina przebranego robota "GIR" z serii "Invader Zim."

Brief (ブリーフ)[edytuj]

Syn szefa Rock Foundation , ogromnej korporacji w mieście Daten. Jego pełne imię to Briefers Rock, na co dzień nazywany jest przez Panty i Stocking: "Geek Boy" (pl.świrnięty chłopiec) ze względu na jego zainteresowania zjawiskami nadprzyrodzonymi oraz science- fiction. Uważa się za pogromcę duchów.Nosi ze sobą urządzenie na wzór plecaka, które wykrywa obecność duchów, oraz tworzy zasłonę dymną. Mimo że jest głosem sumienia Panty i Stocking, to pada również ofiarą żartów i naśmiewania się z ich strony. Jego pomarańczowe włosy zasłaniają mu oczy, lecz gdy są zaczesane do tyłu, ukazuje się zupełnie inna twarz Briefa, która robi wrażenie na Panty. Zakochany w niej Brief stara się zyskać sympatię. Panty okazuje mu pewne uczucia po ujrzeniu jego prawdziwej twarzy, po czym przestaje nazywać go "Geek Boy".

Scanty (スキャンティ)[edytuj]

Córka burmistrza miasta Daten, a zarazem jedna z demonicznych sióstr, Arcywrogów Panty i Stocking. Mimo, iż jest demonem, to cechuje ją dobra dyscyplina, oraz formalny sposób prowadzenia dialogu. Jako przeciwna strona Panty, nosi ona dwie pary bielizny, które transformują się w dwa Rewolwery o nazwie "Double Gold Lacy Tanga". Mogą przybrać one również postać strzelby. Ma obsesje na punkcie zasad, praw oraz regulaminów, w porównaniu do Panty i Stocking których zachowanie jest zupełnie odwrotne. Popada we frustracje gdy plany nie idą po jej myśli. Wraz ze swoją siostrą, Scanty knuje nowe plany na zabicie, bądź unicestwienie Panty i Stocking, które przeważnie kończą się niepowodzeniem.

Kneesocks (ニーソックス)[edytuj]

Druga córka burmistrza Daten. Młodsza siostra Scanty. Nosi okulary, zaś włosy ma spięte w kucyk. Używa dużo Angielszczyzny w jej mowie. Jako przeciwieństwo Stocking, Kneesocks nosi na sobie podkolanówki, które mają zdolność do zamiany w parę kos o nazwie: "Double Gold Spandex". Podobnie jak siostra, ma obsesje na punkcie zasad. Porównując Kneesocks do siostry, jest ona bardziej spokojna i opanowana, lecz zdarza jej się wytrącić z równowagi, gdy ktoś łamie zasady. Bardzo łatwo się rumieni, przez co kolor jej twarzy nabiera jaśniejszego odcieniu czerwieni. Scanty i Kneesocks trzymają w tajemnicy ich kazirodcze stosunki.

Fastener (ファスナー)[edytuj]

Podobnie jak Chuck, jest zwierzątkiem demonicznych sióstr. Bardziej kompetenty podczas współpracy ze Scanty i Kneesocks. Potrafi wypowiedzieć jedynie swoje imię, oraz posiada umiejętność kierowania SUV'em G-Wagen o nazwie: "G- String". Fastener rywalizuje z Chuckiem od czasów szkolnych. Sterowany jest przez małą, czerwoną diablicę w czarnym stroju, przesiadującą w jego głowie, której przedmiotem miłosnego zainteresowania jest diabeł siedzący w głowie Chucka. Fastener potrafi przemienić się w dwugłowego smoka.

Linki zewnętrzne[edytuj]