Parafia św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie
Wygląd
Kościół parafialny | |
| Państwo | |
|---|---|
| Siedziba | |
| Adres |
ul. Sobieskiego 15 |
| Data powołania |
1 września 1995[1] |
| Wyznanie | |
| Kościół | |
| Archidiecezja | |
| Dekanat | |
| Kościół | |
| Proboszcz |
o. Tomasz Maria Więch |
| Wspomnienie liturgiczne | |
Położenie na mapie Warszawy | |
Położenie na mapie Polski | |
Położenie na mapie województwa mazowieckiego | |
| Strona internetowa | |
Parafia Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu wilanowskiego, archidiecezji warszawskiej, metropolii warszawskiej Kościoła katolickiego, w Warszawie. Obsługiwana przez księży barnabitów.
Historia
[edytuj | edytuj kod]Parafia została erygowana przez kardynała Józefa Glempa dekretem z dnia 5 lipca 1995 roku, który wszedł w życie 1 września 1995 roku. W skład parafii wszedł obszar należący wcześniej do parafii św. Anny w Wilanowie, parafii św. Tadeusza Apostoła na Sadybie i parafii NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach[1].
Kościół został wybudowany na początku XXI wieku.
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ a b Erygowanie parafii [online], parafiabarnabici.pl [dostęp 2025-03-31] (pol.).