Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela w Warszawie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela
Ilustracja
Państwo

 Polska

Województwo

 mazowieckie

Siedziba

Warszawa

Adres

ul. Grochowska 12B, Warszawa 04-217

Data powołania

2021

Wyznanie

Prezbiterianizm

Kościół

Ewangelicko-Prezbiteriański w Polsce

Położenie na mapie Warszawy
Mapa konturowa Warszawy, w centrum znajduje się punkt z opisem „Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela”
Ziemia52°14′47″N 21°04′09″E/52,246283 21,069033
Strona internetowa

Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Kościół Dobrego Pasterza w Warszawieparafia Ewangelicko-Prezbiteriańska działająca w Warszawie.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela w Warszawie powstała w 2017 roku jako placówka misyjna amerykańskiego Kościoła prezbiteriańskiego Associate Reformed Presbyterian Church (ARP). Parafia pierwotnie działała pod nazwą Kościół Ewangelicko-Prezbiteriański. 8 grudnia 2019 roku ks. Frank van Dalen z ARP ordynował pierwszych starszych zarządzających w parafii — Adama Grabowicza i Michała Rogatko. 19 kwietnia 2021 placówka dołączyła do Kościoła Ewangelicko-Prezbiteriańskiego w Polsce i stała się jego parafią, przyjmując nazwę Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela.

Parafia Ewangelicko-Prezbiteriańska Odkupiciela w Warszawie jest protestancką wspólnotą chrześcijańską. Nabożeństwa odbywają się w niej w każdą niedzielę o godzinie 10:00 w sali przy ul. Grochowskiej 12B[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nabożeństwa [dostęp 2021-05-07].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]