Parasol Wrocław

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
MKS Parasol Wrocław
Pełna nazwa

Młodzieżowy Klub Sportowy "Parasol" Wrocław

Data założenia

1982

Państwo

 Polska

Siedziba

Wrocław

Adres

ul. Lotnicza 72

Prezes

Michał Popek

Sekcje

MKS "Parasol" Wrocław (współpraca z WKS "Śląsk Wrocław" SA) – wrocławski Młodzieżowy Klub Sportowy o czerwono-czarnych barwach, specjalizujący się w szkoleniu dzieci i młodzieży, zawiązany w 1982 roku. MKS Parasol Wrocław kontynuuje tradycje klubów Pogoni Leśnica oraz Stali Pilczyce. Do stałych imprez organizowanych przez Parasol należy coroczny bieg przełajowy Parasola dla dzieci i młodzieży.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Młodzieżowy klub sportowy został założony w kwietniu 1982 przez Tadeusza Banacha, Andrzeja Kuciela i Michała Popka przy Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji Wrocław Fabryczna. Jest kontynuatorem powstałego po II wojnie klubu "Parasol", którego nazwa pochodzi od Batalionu Parasol, harcerskiego batalionu AK.

Klub korzysta ze stadionu o pojemności 2000 miejsc, który należy do Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

Sekcja piłki nożnej[edytuj | edytuj kod]

Sekcja piłki nożnej, w której zajęcia odbywają się we wszystkich grupach młodzieżowych (7-18 lat). Juniorzy klubu od lat są w czołówce w mistrzostwach regionu Dolnośląskiego. Wygrywali je w latach 1998-99 oraz w roku 2007.

Stadion klubu

Klub wychował takich piłkarzy jak Maciej Kowalczyk, Ireneusz Kowalski, Krzysztof Ulatowski, Marek Kowalczyk, Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz i Jakub Wrąbel.

Sekcja lekkoatletyki[edytuj | edytuj kod]

Sekcje lekkoatletyki prowadził trener Czesław Kołodyński, czołowy zawodnik [lat 60. w biegu na 1500 m oraz na 3000 m i 5000 m. Trenowała w niej m.in. wielokrotna mistrzyni Polski juniorów na 1500 m, halowa mistrzyni Polski seniorów na dystansie 1500 m Agnieszka Miernik.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]