Paris Hilton - Kumpela na zabój

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Paris Hilton - Kumpela na zabój (ang.Paris Hilton's My New BFF) – reality show, w którym Paris Hilton wyszukuje dla siebie przyjaciół. Po sukcesie oryginalnej wersji w USA, powstało kilka kolejnych sezonów także poza Ameryką. Wszystkie wersje zostały wyprodukowane przez Ish Entertainment przy współpracy z Lionsgate Television.

Seria USA[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy sezon[edytuj | edytuj kod]

Emisję pierwszego sezonu telewizja MTV rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych 30 września 2008. Szesnaście kobiet oraz dwóch mężczyzn stanęło do walki aby zostać najlepszym przyjacielem Paris. W programie wystąpiło gościnnie wiele gwiazd m.in. Benji Madden, Kyle Richards, Richie Rich, Traver Rains, Kathy Hilton, Fergie, Simple Plan, Chris Applebaum, Perez Hilton, Dirt Nasty, Allison Melnick, Ryan Seacrest, Nicky Hilton, Keyshia Cole, Hanna Beth Merjos i Nick Swardson. 2 grudnia 2008, okazało się w finale, że Brittany Flickinger wygrała konkurs.

Emisję tego sezonu rozpoczęła w kwietniu 2009 MTV Azja[1] oraz MTV Ameryka Łacińska[2]. W Wielkiej Brytanii telewizja ITV2 rozpoczęła przygotowania do produkcji brytyjskiej wersji programu[3].

Drugi sezon[edytuj | edytuj kod]

Drugi sezon w USA miał premierę na MTV 2 czerwca 2009[4]. W programie wystąpiło trzynaście kobiet i trzech mężczyzn, którzy w wielu wyzwaniach starali się udowodnić, że zasługują na miano najnowszego najlepszego przyjaciela Paris. W pierwszym odcinku gościnnie jako współgospodarz pojawił się uczestnik z pierwszego sezonu Onch. Także i w tym sezonie pojawiło się kilka znanych gości Santino Rice, Kathy Hilton, Doug Reinhardt, Allison Melnick, Lil' Kim, Three Six Mafia i Kathy Griffin[5].

4 sierpnia 2009, okazało się w finale, że zawodnik Stephen Hampton wygrał konkurs.

Trzeci sezon[edytuj | edytuj kod]

Promując drugi sezon w Dallas[6], Paris powiedziała fanom, że jest zdecydowana wystąpić w trzecim sezonie na MTV[7]. Podczas wywiadu w lipcu 2009 Tiniecia Goldsmith powiedziała, że fani oczekują trzeciego sezonu oraz że oglądalność sezonu drugiego była znacznie wyższa niż poprzedniego[8].

Wersja Brytyjska[edytuj | edytuj kod]

Wersja brytyjska show miała premierę 29 stycznia 2009 na kanale ITV2. W programie wzięło udział dwanaście kobiet oraz jeden mężczyzna. W trakcie trwania walki o tytuł najlepszego przyjaciela Paris, w programie pojawiło się wiele gwiazd takich jak Charlie Sheen, Martin Sheen, Rick Hilton, Kathy Hilton, Akin Konizi, Chris Leger, Scott Henshall, Boyd Hilton, Will Geddes, Mark Durden-Smith, Jade Jagger, Kate Michelson, Jackie Collins, Tamara Beckwith, Olivia Lee, Scott Mills, Vanessa Lloyd-Platt, Callum Best, Steve Shaw, Julian Bennett, Benji Madden, Allison Melnick, Nicky Hilton and Barron Hilton.

19 marca 2009 Sam Hextall w finale wygrał tytuł najlepszego przyjaciela Paris Hilton na Wyspach Brytyjskich.

Wersja Z.E.A.[edytuj | edytuj kod]

Wersja ta będzie śledzić Hilton oraz grupę dwudziestu młodych kobiet, z których połowa nie pochodzi z Z.E.A. jednak mieszka w Dubaju. Paris postawi przed nimi serię wyzwań, aby sprawdzić która z uczestniczek potrafiłaby sprostać jej trybie życia. Paris nigdy nie była w Dubaju więc kolejne odcinki show będą ukazywać jej reakcje na podróż do Z.E.A. Produkcję rozpoczęto w połowie czerwca 2009. Po siedemnastu dniach odbył się finał w Los Angeles[9]. Sezon ten ma zostać wyemitowany w Z.E.A. na początku 2010 roku.

Ewentualne przyszłe wersje[edytuj | edytuj kod]

Producenci poinformowali, że zamierzają stworzyć program w globalnej koncesji, Hilton szuka przyjaciół na całym świecie[10]. Paris wyraziła zainteresowanie kolejnymi edycjami show w Kanadzie[11], Australii, Niemczech i Rosji[12].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • 2009 nominacja w Teen Choice Award w kategorii żeńska gwiazda reality show.
  • 2009 wygrana w Fox Reality Awards za "nowatorskie reality show".

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]