Park Narodowy Mudumu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Park Narodowy Mudumu
Położenie  Namibia
Data utworzenia 1990
Położenie na mapie Namibii
Mapa lokalizacyjna Namibii
Park Narodowy Mudumu
Park Narodowy Mudumu
Ziemia18°00′00″S 23°30′00″E/-18,000000 23,500000

Park Narodowy Mudumu (ang. Mudumu National Park) - park narodowy położony w regionie Zambezi w Namibii. Zachodnią granicą Parku Narodowego Mudumu jest rzeka Kwando. Powstał w roku 1990, na obszarze 1.009,59 km² sawanny, lasów mopane i terenów bagiennych na wschodnim brzegu rzeki Cuando.

Turystyka[edytuj | edytuj kod]

Do Parku Narodowego Mudumu można dojechać szosą D3511 w kierunku wschodnim, zjeżdzając z B8 za mostem Kongola. Pozwolenia są darmowe i wydawane są w biurach w Katima Mulilo, Windhoek, Susuwe i Nakatwa. Park znajduje się na terenie malarycznym, zalecane jest branie profilaktycznych tabletek. Na terenie parku jest jedno, nie ogrodzone pole namiotowe z rzeczną wodą i podstawowymi warunkami sanitarnymi. Odwiedzający powinni mić ze sobą wodę pitną, paliwo i wyżywienie.

Flora i fauna[edytuj | edytuj kod]

Park Narodowy Mudumu posiada zróżnicowaną, odmienną przyrodę niż w innych rejonach Namibii dzięki dużej ilości wody pochodzącej z życiodajnej rzeki Kwando. Spotykane są tam antylopy sitatunga, antylopy kob liczi, cętkowana wydra, hipopotamy i krokodyle. Inne żyjące tutaj zwierzęta to słonie, bawoły, antylopy końskie, impale, kudu, surykatki i zebry Burchella jak też 430 gatunków ptaków. Wzdłuż rzeki Kwando ciągną się rozległe tereny podmokłe z zagajnikami papirusa i bujnymi lasami. Bardziej oddalone od rzeki tereny równinne porośnięte są mieszanymi lasami z drzewami mopane i teak oraz afrykańskie sawanny.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]