Park Narodowy Mudumu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Park Narodowy Mudumu
Położenie  Namibia
Data utworzenia 1990
Położenie na mapie Namibii
Mapa lokalizacyjna Namibii
Park Narodowy Mudumu
Park Narodowy Mudumu
Położenie na mapie świata
Mapa lokalizacyjna świata
Park Narodowy Mudumu
Park Narodowy Mudumu
Ziemia 18°00′00″S 23°30′00″E/-18,000000 23,500000

Park Narodowy Mudumu (ang. Mudumu National Park) - park narodowy położony w regionie Zambezi w Namibii. Zachodnią granicą Parku Narodowego Mudumu jest rzeka Kwando. Powstał w roku 1990, na obszarze 1.009,59 km² sawanny, lasów mopane i terenów bagiennych na wschodnim brzegu rzeki Cuando.

Turystyka[edytuj]

Do Parku Narodowego Mudumu można dojechać szosą D3511 w kierunku wschodnim, zjeżdzając z B8 za mostem Kongola. Pozwolenia są darmowe i wydawane są w biurach w Katima Mulilo, Windhoek, Susuwe i Nakatwa. Park znajduje się na terenie malarycznym, zalecane jest branie profilaktycznych tabletek. Na terenie parku jest jedno, nie ogrodzone pole namiotowe z rzeczną wodą i podstawowymi warunkami sanitarnymi. Odwiedzający powinni mić ze sobą wodę pitną, paliwo i wyżywienie.

Flora i fauna[edytuj]

Park Narodowy Mudumu posiada zróżnicowaną, odmienną przyrodę niż w innych rejonach Namibii dzięki dużej ilości wody pochodzącej z życiodajnej rzeki Kwando. Spotykane są tam antylopy sitatunga, antylopy kob liczi, cętkowana wydra, hipopotamy i krokodyle. Inne żyjące tutaj zwierzęta to słonie, bawoły, antylopy końskie, impale, kudu, surykatki i zebry Burchella jak też 430 gatunków ptaków. Wzdłuż rzeki Kwando ciągną się rozległe tereny podmokłe z zagajnikami papirusa i bujnymi lasami. Bardziej oddalone od rzeki tereny równinne porośnięte są mieszanymi lasami z drzewami mopane i teak oraz afrykańskie sawanny.

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]