Paul Crook

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paul Crook
Ilustracja
Imię i nazwisko Paul Matthew Crook
Data i miejsce urodzenia 12 lutego 1966
Plainfield (New Jersey), Stany Zjednoczone
Instrumenty gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, wokal
Gatunki hard rock, heavy metal, rock progresywny
Zawód gitarzysta, tekściarz
Aktywność od 1993
Powiązania Anthrax, Sebastian Bach
Zespoły
The Neverland Express

Paul Crook (ur. 12 lutego 1966 w Plainfield (New Jersey)) – amerykański gitarzysta, obecnie grający w zespole Meat Loafa, czyli w The Neverland Express i dla Maryi Roxx. Grał także z Anthraxem i Sebastianem Bachem ze Skid Row.

W 1986 Paul Crook dzięki znajomości z technicznym od instrumentów klawiszowych zespołu Rush, Jackiem Secretem, wyruszył na trasę z zespołem Blue Öyster Cult jako techniczny od gitar i instrumentów klawiszowych. W czasie tej trasy poznał członków zespołu Anthrax. W 1989 był technicznym gitarzysty Dana Spitza, zastępując go nieoficjalnie w składzie zespołu Anthrax w 1994. Z zespołem tym grał tournée i nagrał dwie płyty Stomp 442 i Volume 8: The Threat Is Real.

W 1999 grał z Sebastianem Bachem, ale wspólnie zarejestrowali tylko jeden utwór. W 2001 dołączył do Meat Loafa i brał udział w nagraniu płyty Bat Out Of Hell III : The Monster Is Loose. W 2004 roku grał przez 16 miesięcy w musicalu We Will Rock You poświęconemu grupie Queen, gdzie szkolił go sam Brian May. W 2007 brał udział w nagraniu płyty dla Maryi Roxx wraz z m.in. Derekiem Sherinianem.

Wydawnictwa[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]