Paul Davies (fizyk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paul Davies
Ilustracja
Data urodzenia 22 kwietnia 1946
Zawód fizyk, naukowiec

Paul Charles William Davies (ur. 22 kwietnia 1946) – brytyjski fizyk i publicysta, profesor w Arizona State University w Tempe[1].

Wcześniej zatrudniony był na uniwersytetach University of Cambridge, University of London, Newcastle University, University of Adelaide i Macquarie University. Davies zajmuje się przede wszystkim kosmologią, kwantową teorią pola i astrobiologią. Jest zwolennikiem podróży w jedną stronę na Marsa. Od 2005 pracuje w projekcie SETI. Jest przekonany o istnieniu życia pozaziemskiego i możliwości jego dotarcia w przeszłości na Ziemię, zasugerował szukanie jego śladów w ekstremalnych środowiskach takich jak pustynie, słone jeziora czy wulkany[1][2].

Publikacje[edytuj]

Davies jest autorem ponad dwudziestu książek, w tym: The Mind of God, Other Worlds, God and the New Physics, The Edge of Infinity, The Runaway Universe, The Cosmic Blueprint, Are We Alone? The Fifth Miracle, The Last Three Minutes, Superforce, The Accidental Universe, About Time (odbiór tej książki jest jednym z przewodnich wątków powieści Erlenda Loe Naiwny.Super) i How to Build a Time Machine.

Nagrody[edytuj]

Przypisy

  1. a b James Morgan: Alien life 'may exist among us' (ang.). bbc.co.uk, 2009-02-16. [dostęp 2013-12-29].
  2. The search for aliens should start on Earth not outer space, says scientist (ang.). telegraph.co.uk, 2010-01-25. [dostęp 2013-12-29].

Linki zewnętrzne[edytuj]