Paul Hinojos

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paul Hinojos
Ilustracja
Imię i nazwisko Pablo J. Hinojos-Gonzalez
Data i miejsce urodzenia 17 lipca 1975
Los Angeles
Instrumenty gitara basowa, gitara elektryczna
Gatunki post hardcore, rock progresywny, rock eksperymentalny
Aktywność od 1997
Zespoły
At the Drive-In (1997–2001)
Sparta (2001-2005)
The Mars Volta (2003–2004, 2005–2008)

Paul Hinojos właściwie Pablo J. Hinojos-Gonzalez (ur. 17 lipca 1975 w Los Angeles) - amerykański muzyk, kompozytor i gitarzysta. Były członek zespołu The Mars Volta[1].

Po raz pierwszy pojawił się na scenie jako basista wpływowego zespołu At the Drive-In. W wieku 13 lat poznał Omara Rodrígueza-Lópeza – Hinojosowi przypisuje się przedstawienie Omara swojemu innemu bliskiemu przyjacielowi i współpracownikowi – Cedricowi Bixlerowi-Zavali. Obaj muzycy zaproponowali mu później przyłączenie się do zespołu At the Drive-In. Po zakończeniu działalności zespołu w 2001, Hinojos wraz z innymi byłymi członkami zespołu – Jimem Wardem i Tonym Hajjarem – założyli zespół Sparta.

Wielkim zaskoczeniem była jego decyzja o opuszczeniu Sparty w 2005; mówił wtedy: "Mój czas w Sparcie się skończył, przestało mnie to bawić." W kilka dni później ogłoszono, że dołączy do The Mars Volta, gdzie objął stanowisko "dźwiękowca" (wcześniej zajmowane przez kuzyna Jima WardaJeremy'ego). Hinojos grał na koncertach The Mars Volta oraz zajmował się inżynierią dźwięku. Nazwisko muzyka pojawiło się wśród twórców trzeciego albumu zespołu – Amputechture, gdzie znajduje pod swoim oryginalnym nazwiskiem – Pablo Hinojos-Gonzalez.

Gra również w zespole Dios Kilos z Erikiem Salasem, Ralphem Jasso i Erickiem Sangerem i działa w projekcie muzycznym Hour of the Monarchy, którego producentem jest Gabriel Gonzalez.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Z At the Drive-In[edytuj | edytuj kod]

Ze Spartą[edytuj | edytuj kod]

Z –The Mars Volta[edytuj | edytuj kod]

Z Look Daggers[edytuj | edytuj kod]

Z Hour of the Monarchy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Matt Fink: The Mars Volta Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-05-13].