Paul Teutul Sr.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Paul Teutul Sr)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Paul Teutul Senior (ur. 1 maja 1949) – amerykański przedsiębiorca, założyciel firmy Orange County Choppers, producent niestandardowych motocykli.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Paul Teutul urodził się w Yonkers w stanie Nowy Jork i dorastał w Pearl River w stanie New York. Nigdy nie służył w oddziale wojskowym Stanów Zjednoczonych podczas wojny w Wietnamie, lecz wypłynął jako członek Merchant Marine w jej czasie. Nie wiadomo, jak długo oraz jako kto pracował w Merchant Marine. W 1999 roku założył rodzinną firmę OCC, która zyskała rozgłos dzięki programowi Amerykański chopper. W roku 2007 rozwiódł się z żoną Paulą i ożenił z Beth Dillon. Z pierwszego małżeństwa ma czwórkę dzieci – Paula Juniora, Michaela "Mikey", Daniela oraz córkę Cristin.

American Chopper[edytuj | edytuj kod]

Od 2003 roku realizowany jest serial o firmie OCC, który przedstawia zarówno proces budowania motocykli jak i rodzinne perypetie rodziny Teutul. Paul występuje w każdym odcinku. Często popada w zły humor oraz kłóci się ze swoimi pracownikami. Dużą uwagę zwracają awantury powstałe między nim a jego najstarszym synem, Paulem Juniorem. Niekiedy Paul Senior dba o honor firmy i wie jak zaradzić niekorzystnym wydarzeniom odnośnie firmy.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

2007: Gang dzikich wieprzy (ang. Wild Hogs) jako Paul

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]