Paulina Smaszcz-Kurzajewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paulina Smaszcz-Kurzajewska
Ilustracja
Paulina i Maciej Kurzajewscy
Data i miejsce urodzenia 8 lutego 1973
Poznań
Zawód dziennikarka

Paulina Smaszcz-Kurzajewska (ur. 8 lutego 1973 w Poznaniu) – polska dziennikarka i prezenterka, menedżer strategicznych projektów public relations, wykładowca akademicki i warsztatowy, zaangażowana w pracę na rzecz kobiet poprzez warsztaty interaktywne, wykłady motywacyjne, prelekcje i panele konferencyjne.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Studiowała polonistykę oraz socjologię.

Na poczatku swojej kariery związana była z PZU S.A., następnie kierowała działaniami komunikacyjnymi w firmie Red Bull. W firmie Idea (obecnie Orange) odpowiadała za kluczowe projekty public relations dla sektora VIP. Pracowała jako szef Działu PR w Onet.pl, do grudnia 2008 pełniła funkcję szefa działu PR oraz rzecznika prasowego polskiego oddziału Microsoft, a następnie dyrektora Działu Advocacy & Busisness Inovation w firmie Bayer sp. z o.o..

Pracowała jako prezenterka i dziennikarka w TVP1, TVN Style, Wizja Sport i TVP2, w którym pracowała razem z mężem Maciejem Kurzajewskim. Od stycznia 2016 pełni funkcję dyrektora ds. komunikacji i PR oraz rzecznika prasowego w spółce ITI Neovision, Canal+, operatora platformy nc+[1].

Jest autorką książki Mama i tata to my, w której opowiada o zdrowiu, rozwoju i żywieniu dzieci w wieku 0–3 lat.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

W 1996 poślubiła Macieja Kurzajewskiego. Mają dwóch synów, Franciszka (ur. 1997) i Juliana (ur. 2006).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]