Paweł Rabiej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Paweł Mariusz[1]Rabiej (ur. 7 lipca 1971 r. w Puławach) – polski dziennikarz i publicysta.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1995 r. ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W 1998 r. ukończył studia o specjalności Special educational program for leading business journalists na Columbia University w Nowym Jorku. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 w III Programie Polskiego Radia w audycji Zapraszamy do Trójki[2]. Publikował w tygodniku "Wprost". Pracował w Gazecie Bankowej jako dziennikarz i redaktor ekonomiczny w latach 1995-1997[2]. W 1998 otrzymał nagrodę Citibank Award for Excellence in Journalism, w której nagradzane są najlepsze teksty ekonomiczne dotyczące gospodarki.

W latach 1997-2000 był wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu "Kalejdoskop" kolportowanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT[2], a także wiceprezesem do spraw wydawniczych Business Press, pełniąc również funkcję wydawcy miesięcznika biznesowego "Businessman Magazine"[2] oraz redaktora naczelnego tytułów wydawanych przez Business Press. W latach 2000-2002 był kierownikiem konsorcjum złożonego z Business Press, Onet.pl, wydawnictwa Pascal oraz Instytutu Adama Mickiewicza. Konsorcjum działając na zlecenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, było odpowiedzialne za kampanię reklamową w publikacjach wydawniczych i w Internecie, promującą Polskę przed jej przyjęciem do Unii Europejskiej[3]. Był dyrektorem Festiwalu Komunikacji Marketingowej Crackfilm 2002 w Krakowie. Od 2003 do 2008 pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju w polskiej edycji magazynu "Harvard Business Review"[4]. Wydawca Magazynu "THINKTANK"[1][3]. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce[5][2] i Klubu Polskiej Rady Biznesu.

W 2015 związał się z tworzonym przez Ryszarda Petru ugrupowaniem Nowoczesna[6].

Publikacje książkowe[edytuj | edytuj kod]

Wspólnie z Ingą Rosińską[2] wydał książki:

  • Kim pan jest, panie Wachowski?, Wydawnictwo BGW, Warszawa 1993
  • Droga cienia - Wachowski bez cenzury, Wydawnictwo Axel, Łódź 1993

Przypisy