Pawieł Suchow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pawieł Suchow
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

7 maja 1988
Kujbyszew

Wzrost

179 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa świata
brąz Budapeszt 2013 szpada ind.
brąz Lipsk 2017 szpada druż.
brąz Wuxi 2018 szpada druż.
Reprezentacja  Rosyjski Komitet Olimpijski
Igrzyska olimpijskie
srebro Tokio 2020 szermierka
(szpada ind.)

Pawieł Władisławowicz Suchow (ros. Павел Владиславович Сухов; ur. 7 maja 1988 w Kujbyszewie) – rosyjski szermierz specjalizujący się w szpadzie, srebrny medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw świata.

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio wspólnie z Siergiejem Bidą, Siergiejem Chodosem i Nikitą Głazkowem wywalczył srebrny medal w rywalizacji drużynowej. Na tej samej imprezie zajął także 36. miejsce indywidualnie. Na rozgrywanych w 2016 roku igrzyskach w Rio de Janeiro był siódmy drużynowo i dwudziesty indywidualnie. Brał też udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie zajął 17. miejsce w zawodach indywidualnych.

Podczas mistrzostw świata w Budapeszcie w 2013 roku wywalczył brązowy medal indywidualnie, plasując się za Estończykiem Nikolaiem Novosjolovem i Rubénem Limardo z Wenezueli. Następnie zdobył brązowy medal w rywalizacji drużynowej na mistrzostwach świata w Lipsku w 2017 roku. Wynik ten Rosjanie powtórzyli podczas mistrzostw świata w Wuxi w 2018 roku.

Zdobył ponadto złoty medal indywidualnie na mistrzostwach Europy w Legnano (2012)[1] oraz drużynowo podczas mistrzostw Europy w Tblisi (2017)[2] i mistrzostw Europy w Nowym Sadzie (2018)[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]