Paysafecard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Paysafecard – elektroniczna metoda płatności przeznaczona głównie do użytku w sklepach internetowych i bazująca na systemie pre-paid założona w roku 2000. Płacenie z użyciem paysafecard nie wymaga podawania danych osobowych, szczegółów konta bankowego, ani danych karty kredytowej. Używanie paysafecard w 2017 roku możliwe było w 43 krajach Europy, Australii, Północnej i Południowej Ameryki[1].

Aby dokonać transakcji za pomocą paysafecard trzeba zakupić kartę z wydrukowanym kodem PIN o określonym nominale i wprowadzić ten kod podczas zakupów przez Internet. Kod PIN może być użyty wielokrotnie, do wyczerpania środków. Można zakupić dowolną ilość kart.

Funkcjonowanie[edytuj]

Paysafecards są sprzedawane jako kupony w wybranych punktach sprzedaży w Argentynie, Austrii, Belgii, Chorwacji, na Cyprze, w Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Hollandii, Niemczech, Irlandii, Kanadzie, Luxemburgu, Łotwie, na Malcie, w Meksyku, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, na Węgrzech, we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii. Obecnie ponad 4000 sklepów internetowych obsługuje paysafecards.

Klienci kupują paysafecard w formie kuponu z 16-cyfrowym kodem PIN w punktach sprzedaży lub w autoryzowanych sklepach internetowych. Dostępne nominały to: 20, 30, 50, 100 lub 300 PLN. Punkty sprzedaży dla kart pre-paid to przeważnie sklepy, kioski, supermarkety, apteki oraz stacje paliw.

Podczas płacenia w sklepie internetowym, użytkownik wprowadza 16-cyfrowy kod i wartość, o którą konto z podanym kodem PIN zostanie obciążone. Dla większych sum możliwe jest łączenie do 10 PIN-ów paysafecard dla uzyskania kwoty do 1000 PLN[2][3].

Aktualne saldo, historię transakcji i datę wyprodukowania karty paysafecard możemy sprawdzić na oficjalnej stronie wpisując 16-cyfrowy kod PIN.

Koszty[edytuj]

Zarówno zakup kart, jak i sprawdzanie salda oraz historii transakcji jest darmowe. Jeżeli użytkownik nie wykorzysta dostępnych środków w ciągu 12 miesięcy, od 13. miesiąca od dostępnych środków pobierana jest opłata w wysokości 10 PLN[4][5].

Przypisy

  1. Struktura organizacyjna - paysafecard.com, „paysafecard” [dostęp 2017-05-09] (pol.).
  2. Opłaty i limity - paysafecard.com, „paysafecard” [dostęp 2017-05-09] (pol.).
  3. Płatności online kartą typu prepaid z paysafecard, „paysafecard” [dostęp 2017-05-09] (pol.).
  4. Płatności online kartą typu prepaid z paysafecard, „paysafecard” [dostęp 2017-05-09] (pol.).
  5. Opłaty w my paysafecard - paysafecard.com, „paysafecard” [dostęp 2017-03-09] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj]