Paysafecard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Logo Paysafecard

Paysafecard – elektroniczna metoda płatności przeznaczona głównie do użytku w sklepach internetowych i bazująca na systemie pre-paid założona w roku 2000. Płacenie z użyciem paysafecard nie wymaga podawania danych osobowych, szczegółów konta bankowego, ani danych karty kredytowej. Używanie paysafecard w 2017 roku możliwe było w 43 państwach Europy, Australii, Północnej i Południowej Ameryki[1].

Do wykonywania transakcji za pomocą Paysafecard wymagany jest zakup karty z wydrukowanym kodem PIN o określonym nominale i wprowadzenie tego kodu podczas zakupów przez Internet. Kod PIN może być użyty wielokrotnie, do wyczerpania środków.

Funkcjonowanie[edytuj | edytuj kod]

Paysafecard są sprzedawane jako kupony w wybranych punktach sprzedaży w Argentynie, Austrii, Belgii, Chorwacji, na Cyprze, w Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Hollandii, Niemczech, Irlandii, Kanadzie, Luxemburgu, Łotwie, na Malcie, w Meksyku, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, na Węgrzech, we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii. Paysafecard jest obsługiwane w ponad 4000 sklepach internetowych.

Klienci kupują Paysafecard w formie kuponu z 16-cyfrowym kodem PIN w punktach sprzedaży lub w autoryzowanych sklepach internetowych. Punkty sprzedaży dla kart pre-paid to przeważnie sklepy, kioski, supermarkety, apteki oraz stacje paliw.

Podczas płacenia w sklepie internetowym, użytkownik wprowadza 16-cyfrowy kod i wartość, o którą konto z podanym kodem PIN zostanie obciążone. Dla większych sum możliwe jest łączenie do 10 PIN-ów Paysafecard[2][3].

Płatności Paysafecard są anonimowe. Osoba kupująca kartę z kodem PIN nie podaje swoich danych w momencie zakupu[4].

Aktualne saldo, historia transakcji i data wyprodukowania karty Paysafecard dostępne są na oficjalnej stronie po wpisaniu 16-cyfrowego kodu PIN.

Koszty[edytuj | edytuj kod]

Zarówno zakup kart, jak i sprawdzanie salda oraz historii transakcji jest darmowe[5]. Jeżeli użytkownik nie wykorzysta dostępnych środków w ciągu 12 miesięcy, od 13. miesiąca od dostępnych środków pobierana jest opłata[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Struktura organizacyjna – paysafecard.com, „paysafecard” [dostęp 2017-05-09] (pol.).
  2. Opłaty i limity – paysafecard.com, „paysafecard” [dostęp 2017-05-09] (pol.).
  3. a b Płatności online kartą typu prepaid z paysafecard, „paysafecard” [dostęp 2017-05-09] (pol.).
  4. Zalety Paysafecard, Paymenterio [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  5. Opłaty w my paysafecard – paysafecard.com, „paysafecard” [dostęp 2017-03-09] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]