Phoebe Forrester

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Phoebe Forrester (†)
postać z Mody na sukces
Pierwszy odcinek #3136
Ostatni odcinek #5456
Grana przez Jeffrey & Jacob Wold
(1999)
Alexis & Allyson Collins
(2000)
Taylor & Brooke Toneman
(2000-01)
Bryenne McNabb
(2002-03)
Chandler Mella
(2004)
Keaton Tyndall
(2004)
Addison Hoover
(2005-06)
MacKenzie Mauzy
(2006-08)
Informacje
Data urodzenia 21 września 1999
Data śmierci 5 grudnia 2008
Rodzice Taylor Hayes
Ridge Forrester
Dziadkowie Stephanie Douglas Forrester (†)
Massimo Marone
Sharon Ashford (†)
Jack Hamilton
Pradziadkowie Ann Doulgas (†)
John Douglas (†)
Rodzeństwo Thomas Forrester
Steffy Forrester
RJ Forrester

Phoebe Forrester – fikcyjna postać z opery mydlanej Moda na sukces. W rolę Phoebe wcielała się MacKenzie Mauzy, w latach 2006-2008.

Charakterystyka[1][edytuj]

Narodziny i dzieciństwo (1999-2006)[edytuj]

W 1999 roku, Taylor Hayes Forrester zaszła w ciążę ze swoim ówczesnym mężem, Ridge'em Forresterem. Byli bardzo szczęśliwi, kiedy okazało się, że będą mieli bliźniacze córki. Będąc w zaawansowanej ciąży, Taylor zaraziła się gruźlicą od bezdomnego mężczyzny, któremu wcześniej pomagała. Kobieta, pomimo wysokiej gorączki, odmawia przyjmowania leków w obawie o zdrowie nienarodzonych dzieci. Ridge uważa, że Taylor powinna jak najszybciej urodzić. Kobieta nie zgadza się – jej córeczki nie są jeszcze gotowe, żeby przyjść na świat. Ridge chce, żeby Taylor myślała o sobie, brała leki i zdecydowała się na wcześniejszy poród. Taylor stanowczo odmawia – dla niej najważniejsze jest bezpieczeństwo bliźniaczek. Gdy zaczyna rodzić, Ridge nie odstępuje jej na krok. Pojawiają się komplikacje. Kobieta gorączkuje i traci przytomność. Jest zbyt zmęczona, żeby urodzić. Ridge prosi lekarzy o cesarskie cięcie. Lekarze się nie zgadzają. Mężczyzna boi się, że straci żonę. Rodzi się pierwsze dziecko. Ridge nie może patrzeć, jak jego żona się męczy. Taylor wije się z bólu. Sytuacja staje się groźna. Rigde błaga lekarzy, żeby pomogli kobiecie. W końcu druga córeczka przychodzi na świat, ale stan Taylor jest bardzo ciężki. Następuje zatrzymanie akcji serca. Lekarze przystępują do reanimacji. Ridge błaga Taylor, żeby nie umierała i wróciła do niego i dzieci. Prosi Boga, żeby mu jej nie odbierał. Lekarz stwierdza zgon kobiety. Wszyscy są wstrząśnięci. Ridge prosi o modlitwę za żonę. Wszyscy modlą się w skupieniu. Tymczasem Taylor wędruje po niebie i spotyka bezdomnego mężczyznę, któremu pomogła. Przekonuje ją, żeby wróciła do świata żywych, bo ma kochającego męża i dzieci. Oszołomiony lekarz, oznajmia, że Taylor wraca do życia. Ridge nie posiada się z radości. Hayes wraca do zdrowia i pragnie zobaczyć swoje córeczki. Ridge i Taylor nazywają je Steffy (na cześć Stephanie) i Phoebe (co znaczy "wielka światłość"). Szczęśliwi rodzice wracają do domu. Dziewczynki mają starszego brata, Thomasa. W 2002 roku, Taylor umiera. Dziewczynka ma już osiem lat. W 2005 roku, Phoebe jest już nastolatką. Dziewczyna nie posiadała się z radości, kiedy okazało się, że Taylor wciąż żyje. Phoebe nie spodobała się żona brata, Gabriela. Thomas ożenił się z nią, by dziewczyna uniknęła deportacji z USA. Taylor pozwoliła im zamieszkać w swoim domu, lecz postawiła jeden warunek - młodzi nie mogą uprawiać seksu. Gdy Phoebe odkryła, że Thomas i Gaby złamali warunek matki, szantażowała swoją bratową. Albo Gabriela odejdzie od Thomasa, albo ona powie Taylor o złamanym zakazie. Żona Thomasa oświadcza, że nigdzie się nie wybiera. Phoebe wyjawiła więc matce, że Thomas i Gaby złamali jej zakaz. W 2006 roku, Phoebe bardzo przeżywa rozwód rodziców. W styczniu tego roku, razem ze Steffy, wyjeżdża do Londynu, by podjąć tam naukę.

Związki i śmierć (2006-2008)[edytuj]

W lipcu 2006 roku, Phoebe sama wraca do Los Angeles, gdyż Steffy postanawia zostać w Londynie. Jadąc na urodziny kuzynki - Alexandrii, Phoebe przeżyła koszmar. W jej aucie zepsuło się koło i stanęła na poboczu autostrady. Dodatkowego strachu dostarcza jej mgła oraz zakapturzony mężczyzna. Phoebe wzywa na pomoc Darlę, a później Taylor. Darla dotarła pierwsza. Próbowała dokręcić śrubę, lecz siła odrzutu była tak silna, że kobieta wpadła wprost pod koła samochodu Taylor. Wkrótce kobieta trafia do szpitala, lecz umiera po kilku dniach. Taylor chciała się przyznać do winy, ale Phoebe błagała ją by tego nie robiła, bo nie chce znów stracić matki. Gdy opiekowała się małą Ally, zrobiło jej się słabo. Zobaczyła zakrwawioną Darlę i jej bluzę. Niebawem zasnęła i wtedy Alexandria się zaniepokoiła i zadzwoniła po Erica. Kiedy ten pochylił się nad Phoebe, ta zobaczyła zakrwawioną twarz Darli. Trafiła do szpitala pod opiekę Bridget, która stwierdziła u niej napad lęku. Jak się okazuje, świadkiem wypadku Darli, a jednocześnie zakapturzonym mężczyzną był Shane McGrath. Chłopak zakochał się w Phoebe i nieustannie proponował jej randki. Nie mogła mu odmówić, gdyż Shane obiecał zeznawać w sądzie na korzyść Taylor. W 2007 roku, do miasta powraca Rick Forrester, a Shane ginie w czasie szarpaniny z Ridge'em. Phoebe zakochała się w synu Brooke i oboje związali się ze sobą, pomimo wielu przeszkód. Phoebe zaczęła uprawiać swoją pasję - śpiewanie. Ją i Ricka właśnie to połączyło. W zrobieniu kariery pomógł jej Constantine Parros, który wielokrotnie zabierał przyjaciółkę w trasę koncertową. Związek Ricka i Phoebe rozpada się, gdy dziewczyna oświadcza mu, że nie jest gotowa na seks. Phoebe wyjeżdża. Powraca prawie rok później, w 2008 roku. Mówi Rickowi, że jest już gotowa na związek z nim. Jest w szoku, gdy okazuje się, że syn Brooke związał się z Taylor. Kobieta natychmiast zrywa kontakt z byłym chłopakiem córki, ale kiedy Rick przekonuje Phoebe, że kocha jej matkę, dziewczyna daje im swoje błogosławieństwo i wyjeżdża. Powraca w grudniu tego roku, na ślub ojca i Brooke. Dowiaduje się, że Rick całował jej siostrę, Steffy. Wściekła, skonfrontowała się z byłym chłopakiem. Oboje wsiadają do samochodu mężczyzny. Dziewczyna zaczęła krzyczeć na Ricka. Wściekła dziewczyna nacisnęła pedał gazu i Rick nie zapanował nad kierownicą. Samochód wypadł z drogi, a Phoebe odrzuciło z samochodu, kilka metrów dalej. Rick wzywa Ridge'a, który bierze córkę w ramiona. Phoebe śpiewa piosenkę ojcu, którą dla niego napisała. Nie kończy jednak, gdyż umiera w jego ramionach.

Związki Phoebe[edytuj]

  • Phoebe flirtowała z Harry'm Jacksonen (2006).
  • Phoebe była podrywana przez Shane'a McGratha (2006-07).
  • Phoebe była związana z Rickiem Forresterem (2007).
  • Phoebe flirtowała z Constantine'em Parrosem (2007).

Przypisy