Phoenix First Assembly of God

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kościół Phoenix First od wewnątrz.

Phoenix First Assembly of Godzielonoświątkowy megakościół w Phoenix, w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Od 2011 roku jest to drugi co do wielkości kościół Zborów Bożych w USA o średniej frekwencji 10 000 osób w niedzielne nabożeństwo[1].

Największym wydarzeniem każdego roku jest Szkoła Duszpasterzy, na które przybywa tysiące pastorów i duchownych pochodzących z całego kraju, aby uczyć się od pastora Tommy Barnett jak zrobić aby kościół rósł. Innym ważnym wydarzeniem jest tzw. Wielki Dzień Indyków (Great Turkey Giveaway). To zdarzenie występuje po Święcie Dziękczynienia i polega na dostarczeniu około 3000 indyków dla ubogich rodzin, które autobusy kościoła rozwożą po całym Phoenix. Jeszcze innym wydarzeniem jest Great Toy Giveaway. W okolicach Bożego Narodzenia, kościół rozdaje prezenty dla ponad 10 000 upośledzonych dzieci.

Inne ważne osiągnięcia kościoła Phoenix First to m.in. Dream Center w Los Angeles, The Dream Center Phoenix i Dream City Center w Nowym Jorku. Są to darmowe ośrodki odwykowe dla bezdomnych zapewniające im środki na pokonanie nałogów, nadużyć i innych problemów.

Kościół posiada budynek mieszczący co najmniej 3800 osób. Ma 2. i 3. poziom balkonów na większej części obwodu sali.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Largest 100 U.S. AG Churches, as of December 31,2011. World Assemblies of God Fellowship. [dostęp 2013-11-14].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]