Piękne mleczarki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piękne mleczarki
Cow Belles
Gatunek film obyczajowy, młodzieżowy, musical
Data premiery Stany Zjednoczone 24 marca 2006
Polska marzec 2007 HBO
Polska wrzesień 2008 Polsat
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 90 minut
Reżyseria Francine McDougall
Scenariusz Matt Dearborn
Stu Krieger
Główne role Alyson Michalka,
Amanda Michalka,
Jack Coleman
Muzyka Aly & AJ,
Kenneth Burgomaster
Produkcja Kevin Lafferty,
Sheri Singer
Dystrybucja Disney Channel

Piękne mleczarki (ang. Cow Belles) – film producji Disney Channel, w którym występują Alyson Michalka i Amanda Michalka, lepiej znane jako siostrzany duet Aly & AJ. Film zadebiutował 24 marca 2006 na kanale Disney Channel w Stanach Zjednoczonych i na Family Channel w Kanadzie. Premierę obejrzało 5,8 miliona widzów w Ameryce.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Taylor i Courtney Callum to dwie rozpuszczone, ale dobroduszne siostry, których ojciec Reed Callum (Jack Coleman) prowadzi firmę mleczarską Callum Dairy. Taylor właśnie ledwo zdała egzamin na prawo jazdy, z czego jest bardzo zadowolona, ale ich życie ulega gwałtownej zmianie. Pewnego dnia, kiedy Taylor i Courtney wracają z zakupów, okazuje się, że ich kuchnia spłonęła, ponieważ zostawiły kuchenkę na gazie. Zszokowany bezmyślnością córek, Reed wysyła je do firmy, żeby nauczyły się odpowiedzialności i zarobiły sobie własne pieniądze. Ich ojciec opuszcza miasto, w poszukiwaniu nowego gatunku motyla do swojej kolekcji. Dziewczęta muszą same prowadzić firmę i dbać o pracowników.

Gdy zaczynają pracę w mleczarni, ich życie zamienia się w koszmar. Nie radzą sobie, potykają się i rozlewają wszędzie mleko. Nawet telefon komórkowy Courtney ląduje w pojemniku pełnym jogurtu. wkrótce po tym jak zaczęły pracę, okazuje się, że ktoś ukradł wszystkie pieniądze z konta bankowego firmy. Dziewczęta muszą opracować plan, aby ocalić mleczarnię i wypłacić pensję pozostałym pracownikom.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]