Piggy D.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Matt Montgomery
Ilustracja
Pseudonim Piggy D.
Data i miejsce urodzenia 16 listopada 1975
Hudson
Instrumenty gitara, gitara basowa, wokal
Powiązania AMEN
Wednesday 13
Zespoły
Rob Zombie
Strona internetowa

Matt Montgomery, znany lepiej jako Piggy D. (ur. 16 listopada 1975 w Hudson) – amerykański muzyk rockowy, popularność zyskał dzięki zespołowi Wednesday 13, w którym był gitarzystą w latach 2005-2006. Od 2006 r. gra na basie w zespole Rob Zombie.

Piggy D. grą na gitarze zainteresował się w wieku 11 lat. Wpływ na to mieli jego rodzice, którzy byli muzykami. W młodości słuchał takich zespołów jak KISS i Mötley Crüe.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Na początku Piggy grał na gitarze w zespole AMEN. Popularność zyskał jednak dzięki zespołowi Wednesday 13, w którym był gitarzystą w latach 2005-2006. Z grupą wydał płytę Transylvania 90210: Songs Of Death, Dying And The Dead. Przed wydaniem następnego albumu (Fang Bang) dołączył do zespołu Rob Zombie, jako basista (zastąpił Roba Nicholsona). Oprócz gry w zespole Rob Zombie, Piggy zajmuje się m.in. fotografowaniem i projektowaniem. Wyreżyserował 10-minutowy filmik "Along Came a Spider: the Movie" dla Alice'a Coopera. Filmik zawierał trzy piosenki z nowego albumu Alice'a Coopera: "Vengeance is Mine", "(In Touch with Your) Feminine Side" i "Killed by Love". Piggy jest też autorem okładki płyty i plakatu promującego album. Ponadto współpracował z Johnem 5 przy jego solowym albumie The Devil Knows My Name (2006).

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Wednesday 13

John 5

Rob Zombie

The Haxans

  • 2017: Party Monsters

Solo

  • 2007: The Evacuation Plan
  • My Own Private Radio