Przejdź do zawartości

Piotr Szymaniec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Piotr Szymaniec – polski prawnik i ekonomista, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki, specjalności naukowe: doktryny polityczne i prawne, historia myśli ekonomicznej, bezpieczeństwo publiczne.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2007 ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim studia na kierunku prawo, a w 2009 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu studia na kierunku stosunki międzynarodowe. W 2012 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na podstawie napisanej pod kierunkiem Marka Maciejewskiego rozprawy pt. Myśl polityczno-prawna Adama Fergusona uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo w specjalności doktryny polityczne i prawne. Tam też na podstawie dorobku naukowego oraz monografii pt. Koncepcje wolności religijnej. Rozwój historyczny i współczesny stan debaty w zachodniej myśli polityczno-prawnej uzyskał w 2017 stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo[1].

Został nauczycielem akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu w Instytucie Społeczno-Prawnym[1].

W 2018 został powołany na członka Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Dr hab. Piotr Szymaniec, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2010-03-28].
  2. Emilia Świętochowska: Dobra zmiana wśród ekspertów. Znamy nowe nazwiska w Radzie Legislacyjnej. gazetaprawna.pl, 23 października 2018. [dostęp 2020-03-28].