Pistolet AMT AutoMag III

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
AutoMag III
MY AUTOMAG III.JPG
AutoMag III i nabój .30 Carbine (poniżej)
Dane podstawowe
Państwo  Stany Zjednoczone
Producent Galena Industries Inc.
Rodzaj pistolet samopowtarzalny
Historia
Produkcja 1992 – późne lata 90.
Dane techniczne
Kaliber 7,62 mm
Nabój .30 Carbine
Magazynek pudełkowy, 8 nab.
Wymiary
Długość 267 mm
Długość lufy 165.1 mm (6,5 cala)
Masa
broni 1280 g (niezaładowanej)
Inne
Prędkość pocz. pocisku 530 m/s
Energia pocz. pocisku 1001 J

AutoMag III – amerykański pistolet samopowtarzalny. Pistolet był zasilany nabojem pośrednim .30 Carbine. AutoMag III był bronią przeznaczoną do polowań na drobną zwierzynę i strzelania sylwetkowego.

AutoMag III została skonstruowany przez Larrego Grossmana. AutoMag III był produkowany od 1992 roku przez firmę Irwindale Arms Inc., później prawa do produkcji pistoletu przejęła firma Galena Industries Inc. Produkcję pistoletu AutoMag III zakończono pod koniec lat 90. Obecnie (od 2004 r.) prawami do wytwarzania pistoletu dysponuje firma High Standard Corporation, ale nie zdecydowała się ona na wznowienie produkcji.

Opis[edytuj | edytuj kod]

AMT AutoMag III był bronią samopowtarzalną. Zasada działania oparta o krótki odrzut lufy. Zamek ryglowany przez przekoszenie lufy. Połączenie lufy z zamkiem w położeniu zaryglowanym zapewniał występ ryglowy wchodzący w wyżłobienie w zamku. Odryglowanie zapewniał występ odryglowujący lufy

Mechanizm spustowy bez samonapinania z kurkowym mechanizmem uderzeniowym. Skrzydełko bezpiecznika znajdowało się na zamku.

AutoMag III był zasilany z wymiennego, jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 8 naboi umieszczonego w chwycie. Zatrzask magazynka po lewej stronie chwytu.

Lufa gwintowana.

Przyrządy celownicze regulowane (muszka i szczerbinka).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]