Pistolet Kel-Tec P11

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kel-Tec P11
Ilustracja
Państwo  Stany Zjednoczone
Producent Kel-Tec CNC Industries Inc.
Rodzaj kieszonkowy pistolet samopowtarzalny
Historia
Produkcja 1995 – do chwili obecnej
Dane techniczne
Kaliber 9 mm
Nabój 9 mm Parabellum
Magazynek pudełkowy, 10 nab.
Wymiary
Długość 142 mm
Wysokość 109 mm
Szerokość 26 mm
Długość lufy 79 mm
Masa
broni 400 g (bez magazynka)
559 g (załadowany)
Inne
Energia pocz. pocisku 540 J
Siła spustu 40 N

Kel-Tec P11 – amerykański, kieszonkowy pistolet samopowtarzalny. W momencie rozpoczęcia produkcji w 1995 roku był najmniejszym i najlżejszym pistoletem kalibru 9 mm Parabellum. P-11 został zaprojektowany jako broń przeznaczona do skrytego przenoszenia.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Kel-Tec P11 jest bronią samopowtarzalną. Zasada działania oparta o krótki odrzut lufy, zamek ryglowany przez przekoszenie lufy. Rolę rygla pełni odpowiednio ukształtowana obudowa komory nabojowej. Odryglowanie zapewnia nieruchomy ześlizg.

Mechanizm spustowy z wyłącznym samonapinaniem (DAO), z kurkowym mechanizmem uderzeniowym. Pistolet nie posiada żadnych bezpieczników zewnętrznych, bezpieczniki wewnętrzne są zwalniane podczas ściągania spustu.

P11 jest zasilany z wymiennego, dwurzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 10 naboi (11 nabój może być bezpiecznie przenoszony w lufie), umieszczonego w chwycie. Zatrzask magazynka po lewej stronie chwytu pistoletowego. Po wystrzeleniu ostatniego naboju z magazynka zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu.

Lufa gwintowana.

Przyrządy celownicze stałe (muszka i szczerbinka). Pistolet wykonany jest ze stopu aluminium 7075-T6 (obudowa mechanizmu spustowego)), stali SAE-4140 (lufa i zamek) oraz tworzywa sztucznego DuPont ST-800 (szkielet).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]