Planet in Peril

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Planet in Peril
Rodzaj programu dokument
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Prowadzący Anderson Cooper, Jeff Corwin, Sanjay Gupta
Data premiery 23 października 2007
Liczba odcinków 2
Czas trwania odcinka 4 godz.
Produkcja
Stacja telewizyjna CNN

Planet in Peril - dwuczęściowy, czterogodzinny dokument, który miał premierę na antenie CNN 23 października 2007 roku. 2 i 3 grudnia wyemitowany został w formie specjalnej prezentacji na Animal Planet oraz Animal Planet HD.

Anderson Cooper z CNN, Sanjay Gupta i Jeff Corwin z Animal Planet próbują w Planet in Peril zbadać aktualny stan Ziemi, skupiając się na czterech obszarach: globalnym ociepleniu, przeludnieniu, wylesianiu oraz wymieraniu gatunków.

Przedstawione w dokumencie raporty pochodzą z wielu miejsc, w tym z Alaski, Brazylii, Madagaskaru, Azji Południowo-Wschodniej oraz Parku Narodowego Yellowstone, gdzie badano wpływy m.in.: zwiększenia liczby ludności, wzrostu temperatur, kłusownictwa i nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami na środowisko naturalne.

Dokument szczegółowo porusza również kwestie konfliktu w Nigerii (wojna naftowa) oraz zanieczyszczenia środowiska w Peru.

11 grudnia 2008 roku CNN wyemitowała sequel Planet in Peril, Planet in Peril: Battle Lines, którego realizacji ponownie podjęli się Anderson Cooper i Sanjay Gupta, a także Lisa Ling z National Geographic Explorer.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]