PlayStation Move

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Logo PlayStation Move
PlayStation Move Motion Controller
PlayStation Move Motion Controller

PlayStation Move – bezprzewodowy kontroler ruchu na PlayStation 3, PlayStation 4, a także PlayStation 5 od Sony Computer Entertainment, którego premiera odbyła się 15 września 2010 roku w Europie, 16 września w Australii, 17 września 2010 roku w Ameryce Północnej i 21 października 2010 roku w Japonii. Kontroler odwzorowuje czynności wykonywane przez użytkownika poprzez kamerę PlayStation Eye i przenosi je na ekran w jakości HDTV poprzez ruchy użytkownika, które mają bezpośredni wpływ na rozgrywkę.

PlayStation Move jest kompatybilny także z PlayStation 4 oraz PlayStation 5, które otrzymały nowsze i bardziej udoskonalone kamerki PlayStation Eye[1].

Elementy PlayStation Move[edytuj | edytuj kod]

Elementy PlayStation Move niezbędne do gry:

  • Motion controller – tzw. "różdżka", która jest właściwym kontrolerem. W większości produkcji do sterowania potrzebna jest tylko jedna różdżka, wyjątkiem jest m.in. bijatyka The Fight: Lights Out.
  • PlayStation Eye – kamera, montowana na telewizorze, bezpośrednio przed miejscem w którym użytkownik zamierza grać. Dzięki niej jest rejestrowane i wysyłane położenie Motion controller.

Dodatkowe akcesoria:

Sony wypuściło też tzw. PlayStation Move – zestaw startowy (PlayStation Move Starter Pack), w którym znajdują się: kontroler Move, PlayStation Eye i wersje demo gier takich jak np. Sports Champions.

Lista gier[edytuj | edytuj kod]

Lista gier wykorzystujących, lub z możliwością wykorzystania kontrolera PlayStation Move:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]