PlusLiga (2018/2019)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PlusLiga 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLS
Termin 13.10.2018-04.05.2019
Sezon XIX
Partner TV Grupa Polsat
(Polsat Sport,
Polsat Sport Extra,
Polsat Sport News)
Liczba drużyn 14
Liga Mistrzów PGE Skra Bełchatów
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Trefl Gdańsk
Mistrz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Zdobywca Pucharu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Najwyższa oglądalność Onico WarszawaZAKSA Kędzierzyn-Koźle (01.05.2019) 5615 widzów
Najniższa oglądalność MKS BędzinAZS Olsztyn (21.01.2019) 350 widzów
Strona internetowa

PlusLiga 2018/2019 – 83. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (19. sezon jako liga profesjonalna) organizowany przez PLS pod egidą PZPS.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
BEŁ
BEŁ
KED
KED
GDA
GDA
OLS
OLS
JAS
JAS
RZE
RZE
LUB
LUB
WAR
WAR
ZAW
ZAW
RAD
RAD
KAT
KAT
SZC
SZC
BĘD
BĘD
BYD
BYD
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w PlusLidze 2018/2019
  PlusLiga 2018/2019  
BEŁ PGE Skra Bełchatów Simple gold crown.svg 1 LM
KED ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 LM
GDA Trefl Gdańsk Simple gold cup.svg 3 LM
OLS Indykpol AZS Olsztyn 4 CEV
JAS Jastrzębski Węgiel 5
RZE Asseco Resovia 6
LUB Cuprum Lubin 7
WAR Onico Warszawa 8
ZAW Aluron Virtu Warta Zawiercie 9
RAD Cerrad Czarni Radom 10
KAT GKS Katowice 11
SZC Stocznia Szczecin 12
BĘD MKS Będzin 13
BYD Chemik Bydgoszcz 14

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Liczba miejsc siedzących
Aluron Virtu Warta Zawiercie Hala OSiR II 1 250
Asseco Resovia Hala Podpromie 4 300
Cerrad Czarni Radom Hala sportowa MOSiR 1 500
Stocznia Szczecin Arena Szczecin 5 027
GKS Katowice Ośrodek Sportowy „Szopienice”
Spodek
1 500
11 036
Indykpol AZS Olsztyn Hala Urania 2 200
Jastrzębski Węgiel Hala widowiskowo-sportowa 3 007
Chemik Bydgoszcz Hala Łuczniczka 6 082
MKS Będzin Hala widowiskowo-sportowa MOSiR (Sosnowiec) 1 400
Cuprum Lubin Hala widowiskowo-sportowa 3 714
Onico Warszawa Hala Torwar 5 500
PGE Skra Bełchatów Hala Energia 2 700
Trefl Gdańsk Ergo Arena 11 100
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Hala Azoty 3 375

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 BEŁ KED GDA OLS JAS RZE LUB WAR ZAW RAD KAT SZC BĘD BYD
PGE Skra Bełchatów - 1:3 3:2 0:3 1:3 3:1 3:1 3:0 3:2 3:1 3:1 X 3:1 3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 - 3:0 3:1 3:0 0:3 3:0 1:3 3:1 3:1 3:1 X 3:0 3:0
Trefl Gdańsk 2:3 3:1 - 3:2 1:3 1:3 3:0 1:3 1:3 0:3 3:2 X 2:3 3:1
Indykpol AZS Olsztyn 3:1 1:3 2:3 - 1:3 3:0 2:3 1:3 2:3 0:3 1:3 X 3:0 3:0
Jastrzębski Węgiel 3:1 0:3 3:0 2:3 - 3:1 3:0 2:3 3:1 3:0 3:0 0:3 3:0 0:3
Asseco Resovia 3:1 2:3 3:1 2:3 3:0 - 3:0 1:3 0:3 3:1 0:3 X 0:3 3:2
Cuprum Lubin 0:3 0:3 0:3 1:3 2:3 3:0 - 1:3 0:3 0:3 3:1 0:3 3:0 1:3
Onico Warszawa 2:3 1:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 - 3:1 3:0 3:1 X 3:0 3:0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 1:3 3:2 3:0 2:3 3:2 3:1 3:1 - 0:3 3:1 3:0 3:1 3:1
Czarni Radom 2:3 0:3 3:0 3:2 0:3 1:3 3:1 3:0 3:1 - 3:0 X 3:0 3:1
GKS Katowice 3:0 1:3 3:1 3:1 1:3 3:0 0:3 1:3 3:0 3:0 - 3:1 3:2 3:1
Stocznia Szczecin X 0:3 0:3 X X 3:0 X 3:1 X 3:1 X - X X
MKS Będzin 0:3 1:3 0:3 0:3 2:3 1:3 1:3 1:3 2:3 1:3 2:3 X - 1:3
Chemik Bydgoszcz 3:2 0:3 0:3 3:1 0:3 1:3 2:3 1:3 0:3 1:3 3:1 X 3:0 -

Źródło: plusliga.pl (pol.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 62 24 21 3 9 11 1 0 2 1 87 65 22 2.95 2130 1873 1.14
2 Onico Warszawa 57 24 19 5 7 11 1 1 2 2 89 61 28 2.18 2099 1847 1.14
3 Jastrzębski Węgiel 50 24 17 7 7 7 3 2 0 5 89 55 34 1.62 2043 1923 1.06
4 Aluron Virtu Warta Zawiercie 43 24 15 9 4 7 4 2 5 2 96 54 42 1.29 2172 2128 1.02
5 Cerrad Czarni Radom 42 24 14 10 8 5 1 1 4 5 85 48 37 1.3 1933 1864 1.04
6 PGE Skra Bełchatów 38 24 14 10 4 5 5 1 7 2 96 51 45 1.13 2216 2172 1.02
7 Asseco Resovia 35 24 11 13 3 7 1 3 3 7 90 42 48 0.88 2077 2058 1.01
8 GKS Katowice 32 24 11 13 5 4 2 1 9 3 91 44 47 0.94 2042 2066 0.99
9 Indykpol AZS Olsztyn 30 24 9 15 5 2 2 5 8 2 96 45 51 0.88 2095 2187 0.96
10 Trefl Gdańsk 28 24 9 15 4 2 3 4 6 5 94 41 53 0.77 2070 2128 0.97
11 Chemik Bydgoszcz 22 24 7 17 2 4 1 2 7 8 89 32 57 0.56 1903 2090 0.91
12 Cuprum Lubin 20 24 7 17 3 2 2 1 6 10 86 29 57 0.51 1829 1977 0.93
13 MKS Będzin 9 24 2 22 1 0 1 4 8 10 90 22 68 0.32 1881 2177 0.86

Źródło: plusliga.pl (pol.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Stocznia Szczecin z powodu problemów finansowych wycofała się z rozgrywek po 9.kolejce. Jej wyniki zostały anulowane.

     walka o mistrzostwo

     mecze o miejsca 7-12

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Runda I[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.03.2019 17:30 Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 25:20, 27:29, 21:25, 15:11) PGE Skra Bełchatów 2800 Polska Dawid Konarski
30.03.2019 14:45 PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 21:25) Jastrzębski Węgiel 2310 Polska Grzegorz Kosok
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.03.2019 20:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13) Cerrad Czarni Radom 1500 Portugalia Alexandre Ferreira
31.03.2019 14:45 Cerrad Czarni Radom 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21) Aluron Virtu Warta Zawiercie 1500 Polska Tomasz Fornal
07.04.2019 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:21, 25:19, 25:17) Cerrad Czarni Radom 1500 Słowacja Michal Masný
Mecze o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
01.04.2019 20:30 Asseco Resovia 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) GKS Katowice 2377 Francja Thibault Rossard
06.04.2019 20:30 GKS Katowice 0:3 (21:25, 17:25, 22:25) Asseco Resovia 600 Stany Zjednoczone Kawika Shoji
Mecze o 9 miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
30.03.2019 17:30 Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 20:25, 26:28) Trefl Gdańsk 1678 Polska Maciej Muzaj
05.04.2019 17:30 Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) Indykpol AZS Olsztyn 2100 Polska Maciej Muzaj
Mecze o 11 miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
31.03.2019 17:30 Chemik Bydgoszcz 2:3 (13:25, 25:22, 25:23, 21:25, 11:15) Cuprum Lubin 1000 Australia Luke Smith
05.04.2019 20:30 Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:14) Chemik Bydgoszcz 827 Belgia Igor Grobelny

Runda II[edytuj | edytuj kod]

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
16.04.2019 20:30 Onico Warszawa 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:27) Jastrzębski Węgiel 5542 Polska Dawid Konarski
19.04.2019 17:30 Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 23:25, 21:25) Onico Warszawa 3112 Bułgaria Nikołaj Penczew
24.04.2019 20:30 Onico Warszawa 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 21:25, 15:12) Jastrzębski Węgiel 4394 Polska Piotr Łukasik
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
13.04.2019 14:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 22:25) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2387 Słowacja Michal Masný
17.04.2019 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (25:16, 25:23, 19:25, 18:25, 12:15) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1500 Belgia Sam Deroo
24.04.2019 17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:22) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2551 Belgia Sam Deroo
Mecze o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
13.04.2019 20:30 Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 26:24, 16:14) PGE Skra Bełchatów 1400 Polska Tomasz Fornal
16.04.2019 17:30 PGE Skra Bełchatów 3:2 (23:25, 25:22, 25:17, 27:29, 15:13) Cerrad Czarni Radom 687 Polska Jakub Kochanowski
25.04.2019 17:30 Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:19, 26:24, 25:18) PGE Skra Bełchatów 1500 Słowenia Dejan Vinčić
Mecze o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.04.2019 17:30 Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25, 25:17, 25:18, 26:28, 15:10) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2613 Polska Dawid Konarski
01.05.2019 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (19:25, 25:21, 25:21, 22:25, 21:23) Jastrzębski Węgiel 1500 Niemcy Lukas Kampa
04.05.2019 14:45 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2986 Polska Dawid Konarski
Finały[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.04.2019 14:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:23, 25:21, 20:25, 27:29, 17:15) Onico Warszawa 2290 Polska Mateusz Bieniek
01.05.2019 20:30 Onico Warszawa 0:3 (22:25, 24:26, 22:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5615 Belgia Sam Deroo
04.05.2019 17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 19:25, 32:30, 25:19) Onico Warszawa 3200 Polska Rafał Szymura

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg
2. Onico Warszawa
3. Jastrzębski Węgiel
4. Aluron Virtu Warta Zawiercie
5. Cerrad Czarni Radom
6. PGE Skra Bełchatów
7. Asseco Resovia
8. GKS Katowice
9. Trefl Gdańsk
10. Indykpol AZS Olsztyn
11. Cuprum Lubin
12. Chemik Bydgoszcz
13. MKS Będzin
14. Stocznia Szczecin

     Liga Mistrzów 2019/2020

     Puchar CEV 2019/2020

     Puchar Challenge 2019/2020

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Transfery[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]