Przejdź do zawartości

Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 – waga półciężka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Podnoszenie ciężarów
Waga do 90 kg mężczyzn
Złoty medal

ZSRR Arkadij Worobjow

Srebrny medal

ZSRR Trofim Łomakin

Brązowy medal

Wielka Brytania Louis Martin

Rywalizacja w wadze do 90 kg mężczyzn w podnoszeniu ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 odbyła się 9 września 1960 roku w hali Palazzetto dello Sport. W rywalizacji wystartowało 20 zawodników z 17 krajów. Tytuł sprzed czterech lat obronił Arkadij Worobjow z ZSRR. Srebrny medal zdobył jego rodak - Trofim Łomakin, a trzecie miejsce zajął Louis Martin z Wielkiej Brytanii.

Wyniki

[edytuj | edytuj kod]
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Waga Wyciskanie Rwanie Podrzut Wynik
1 2 3 1 2 3 1 2 3
złotoArkadij Worobjow ZSRR89,8145,0150,0152,5137,5142,5145,0172,5177,5177,5472,5
srebroTrofim Łomakin ZSRR89,9150,0155,0157,5130,0135,0135,0170,0180,0180,0457,5
brązLouis Martin Wielka Brytania87,9132,5137,5140,0127,5132,5137,5162,5170,0170,0445,0
4John Pulskamp Stany Zjednoczone89,4132,5137,5140,0125,0125,0130,0160,0167,5182,5432,5
5François Vincent Francja89,4125,0130,0135,0125,0132,5132,5160,0165,0167,5422,5
6Władimir Sawow Bułgaria85,2110,0110,0115,0130,0135,0137,5165,0175,0175,0412,5
7Czesław Białas Polska90,0125,0130,0132,5122,5122,5122,5157,5162,5162,5410,0
8Leonardo Masu Włochy89,6130,0135,0135,0112,5117,5120,0155,0160,0160,0407,5
9Zdeněk Srstka Czechosłowacja89,9117,5117,5122,5120,0125,0127,5155,0160,0160,0405,0
10Hwang Ho-Dong Korea Południowa89,5115,0115,0120,0120,0125,0125,0155,0160,0165,0400,0
11Andrea Borgnis Włochy89,7120,0125,0127,5115,0120,0120,0160,0167,5167,5400,0
12Wolfgang Müller Niemcy89,4115,0120,0120,0120,0125,0127,5150,0155,0162,5395,0
13Ramiro Fermin Antyle Holenderskie89,8120,0125,0125,0120,0125,0125,0145,0150,0150,0395,0
14José Flores Antyle Holenderskie87,2132,5132,5135,0107,5112,5-140,0150,0-392,5
15Bruno Barabani Brazylia89,6115,0120,0122,5112,5112,5117,5145,0152,5160,0390,0
15Arne Lanes Norwegia89,6115,0115,0120,0120,0125,0125,0155,0160,0160,0390,0
17Kurt Herbst Austria86,4110,0115,0117,5115,0120,0120,0140,0145,0150,0377,5
-Lazăr Baroga Rumunia86,5130,0130,0130,0120,0125,0125,0---250,0
-Philome Laguerre Haiti89,2137,5137,5142,5125,0125,0----137,5
-Manny Santos Australia89,4132,5132,5132,5120,0120,0120,0---132,5

Bibliografia

[edytuj | edytuj kod]