Policja zastępcza

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Policja zastępcza
The Other Guys
ilustracja
Gatunek

komedia

Data premiery

6 sierpnia 2010
12 listopada 2010 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Czas trwania

107 minut

Reżyseria

Adam McKay

Scenariusz

Chris Henchy
Adam McKay

Główne role

Will Ferrell
Mark Wahlberg
Dwayne Johnson
Samuel L. Jackson

Muzyka

Jon Brion

Zdjęcia

Oliver Wood

Wytwórnia

Columbia Pictures
Gary Sanchez Productions
Mosaic Media Group
Wintergreen Productions

Dystrybucja

Columbia Pictures

Strona internetowa

Policja zastępcza (ang. The Other Guys) – amerykańska komedia z 2010 roku w reżyserii Adama McKaya. Zdjęcia do filmu kręcono w Nowym Jorku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Tak jak w innych zawodach, tak i w policji pracują różni ludzie. Jedni mają szansę zostać gwiazdami, inni wykonują mrówczą, mało efektowną pracę. Do tych pierwszych na pewno można zaliczyć Christophera Dansona (Dwayne Johnson) i P.K. Highsmitha (Samuel L. Jackson), detektywów z Nowojorskiego Wydziału Policji (NYPD) – to najtwardsi i najbardziej uwielbiani gliniarze w mieście. I do tego nie noszą tatuaży – to inni tatuują sobie na ciele ich podobizny.

W tym samym wydziale, kilka biurek dalej, pracują detektywi Allen Gamble (Will Ferrell) i Terry Hoitz (Mark Wahlberg). To właśnie takich jak oni można oglądać w tle na fotografiach z Dansonem i Highsmithem. Najczęściej są na nich rozmazani i mają zamknięte oczy. I nie są bohaterami. Gamble z reguły nigdy nie odchodzi od biurka, zajęty papierkową robotą. Hoitz jest bardziej zainteresowany ulicą. I zależy mu na tym, żeby w końcu zapamiętano także jego nazwisko.

Teraz Hoitz pracuje jednak w towarzystwie Gamble'a. To efekt błędu, jaki kiedyś popełnił. Ale każdy policjant może kiedyś trafić na swój wielki dzień. Gamble i Hoitz natykają się na z pozoru nieistotną sprawę, która okazuje się jednym z najpoważniejszych nowojorskich przestępstw. To szansa ich życia.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]