Polska Liga Siatkówki (2005/2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Polska Liga Siatkówki 2005/2006
2004/2005 2006/2007
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 15.10.2005 – 06.05.2006
Sezon VI
Partner TV TV4, Grupa Polsat
(Polsat Sport,
Polsat Sport Extra)
Liczba drużyn 10
Liczba hal 10 (w 10 miastach)
Liga Mistrzów BOT Skra Bełchatów
Puchar CEV Jastrzębski Węgiel
PZU AZS Olsztyn
Puchar Challenge Domex AZS Częstochowa
Beniaminki Joker Piła
Gwardia Wrocław
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Polska Energia Sosnowiec
Joker Piła
Mistrz BOT Skra Bełchatów
Zdobywca Pucharu BOT Skra Bełchatów
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 132
Oglądalność 210250 (1593 na mecz)
Strona internetowa

Polska Liga Siatkówki 2005/2006 − 70. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (6. sezon jako ligi profesjonalnej) organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej.

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze system każdy z każdym (mecz i rewanż). Do fazy play-off przeszło 8 najlepszych drużyn, gdzie rywalizowały one systemem drabinkowym (ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał do trzech zwycięstw). Drużyny z dwóch ostatnich miejsc po fazie zasadniczej rywalizowały o utrzymanie grając do 4 zwycięstw, po których przegrany spadał bezpośrednio, a wygrany tej pary walczył z drugą drużyną z serii B.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
WAR
WAR
BEŁ
BEŁ
WRO
WRO
JAS
JAS
JOK
JOK
KED
KED
SOS
SOS
OLS
OLS
RZE
RZE
CZE
CZE
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Polskiej Lidze Siatkówki 2005/2006
  Polska Liga Siatkówki 2005/2006  
BEŁ BOT Skra Bełchatów Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 LM
OLS PZU AZS Olsztyn 2 TT
CZE Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3 CEV
JAS Jastrzębski Węgiel 4 CEV
KED Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 5
WAR AZS Politechnika Warszawska 6
RZE Resovia 7
SOS Polska Energia Sosnowiec 8
Aiga uparrow inv.svg Awans z serii B
JOK Joker Piła 1
WRO Gwardia Wrocław 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 BEŁ JAS OLS CZE WAR WRO RZE KED JOK SOS
BOT Skra Bełchatów 3:0 3:0 1:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1
Jastrzębski Węgiel 3:0 3:2 2:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0
PZU AZS Olsztyn 1:3 0:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1:3 3:0 0:3 3:0 3:0 3:1 3:1 3:1 3:0
AZS Politechnika Warszawska 0:3 0:3 3:2 2:3 2:3 3:2 2:3 3:1 3:1
Gwardia Wrocław 0:3 1:3 0:3 0:3 2:3 0:3 1:3 3:2 3:0
Resovia 0:3 3:1 1:3 0:3 3:0 3:2 3:2 3:1 3:1
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 0:3 0:3 0:3 3:0 1:3 3:2 3:0 3:1
Joker Piła 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 3:1 3:1 3:1 3:1
Polska Energia Sosnowiec 0:3 0:3 0:3 0:3 3:0 2:3 0:3 2:3 3:0

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
ratio
1 BOT Skra Bełchatów 48 18 16 2 12 4 0 0 1 1 59 49 10 4.9
2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 43 18 15 3 9 4 2 0 1 2 63 46 17 2.71
3 Jastrzębski Węgiel 42 18 14 4 10 3 1 1 1 2 62 45 17 2.65
4 PZU AZS Olsztyn 41 18 13 5 11 2 0 2 1 2 61 44 17 2.59
5 Resovia 24 18 8 10 3 3 2 2 4 4 69 32 37 0.86
6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 19 18 7 11 2 2 3 1 3 7 67 26 41 0.63
7 AZS Politechnika Warszawska 18 18 6 12 0 3 3 3 0 9 69 24 45 0.53
8 Gwardia Wrocław 14 18 5 13 1 1 3 2 5 6 70 24 46 0.52
9 Joker Piła 13 18 4 14 0 4 0 1 5 8 65 19 46 0.41
10 Polska Energia Sosnowiec 8 18 2 16 2 0 0 2 5 9 63 15 48 0.31

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Play-off 1-8

     Play-out 9-10

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 BOT Skra Bełchatów3 2333    
 8 Gwardia Wrocław1 3000       Mecze o miejsca 1-4
      1 BOT Skra Bełchatów3 1333    
      4 PZU AZS Olsztyn1 3222      
 4 PZU AZS Olsztyn3 3313            
 5 Resovia1 0030           Mecze o 1. miejsce
          1 BOT Skra Bełchatów3 3313 
          3 Jastrzębski Węgiel1 1230 
 2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa3 333           
 7 AZS Politechnika Warszawska0 222        Mecze o miejsca 1-4     
      2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa0 200       
      3 Jastrzębski Węgiel3 333      Mecze o 3. miejsce
 3 Jastrzębski Węgiel3 333             4 PZU AZS Olsztyn3 333  
 6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle0 000      Mecze o miejsca 5-8     2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa0 100  
       8 Gwardia Wrocław2 233      
       5 Resovia1 312         Mecze o 5. miejsce
             8 Gwardia Wrocław0 00 
      Mecze o miejsca 5-8       7 AZS Politechnika Warszawska2 33 
       7 AZS Politechnika Warszawska2 33         
     6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle0 02        Mecze o 7. miejsce
         5 Resovia2 133
     6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle1 300

Runda I[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-8 (do trzech zwycięstw)


10.03.2006 BOT Skra Bełchatów 2:3 (32:34, 25:15, 25:21, 30:32, 13:15) Gwardia Wrocław
11.03.2006 BOT Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 25:20, 25:21) Gwardia Wrocław
18.03.2006 Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 18:25, 21:25) BOT Skra Bełchatów
18.03.2006 Gwardia Wrocław 0:3 (19:25, 19:25, 14:25) BOT Skra Bełchatów

10.03.2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 18:25, 15:11) AZS Politechnika Warszawska
11.03.2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:2 (16:25, 25:20, 25:21, 23:25, 15:12) AZS Politechnika Warszawska
19.03.2006 AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:20, 26:24, 20:25, 16:25, 9:15) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

11.03.2006 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:14, 25:19, 25:15) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
12.03.2006 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:19, 25:18) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
17.03.2006 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 16:25, 25:27) Jastrzębski Węgiel

10.03.2006 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) Resovia
11.03.2006 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) Resovia
17.03.2006 Resovia 3:1 (23:25, 25:23, 31:29, 28:26) PZU AZS Olsztyn
18.03.2006 Resovia 0:3 (18:25, 20:25, 18:25) PZU AZS Olsztyn

Runda II[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-4 (do trzech zwycięstw)


24.03.2006 BOT Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 23:25, 22:25, 23:25) PZU AZS Olsztyn
25.03.2006 BOT Skra Bełchatów 3:2 (28:26, 31:29, 19:25, 22:25, 15:12) PZU AZS Olsztyn
31.03.2006 PZU AZS Olsztyn 2:3 (16:25, 28:26, 27:25, 16:25, 12:15) BOT Skra Bełchatów
01.04.2006 PZU AZS Olsztyn 2:3 (25:19, 28:26, 20:25, 17:25, 10:15) BOT Skra Bełchatów

25.03.2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 (25:18, 24:26, 25:16, 21:25, 12:15) Jastrzębski Węgiel
26.03.2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 0:3 (16:25, 23:25, 25:17, 24:26) Jastrzębski Węgiel
02.04.2006 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

Mecze o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw)


21.03.2006 Gwardia Wrocław 2:3 (28:26, 33:35, 28:26, 23:25, 10:15) Resovia
26.03.2006 Resovia 1:3 (25:20, 17:25, 21:25, 22:25) Gwardia Wrocław
01.04.2006 Resovia 2:3 (27:29, 25:20, 25:20, 24:26, 13:15) Gwardia Wrocław

26.03.2006 AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
01.04.2006 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20:25, 25:22, 27:29, 25:20, 11:15) AZS Politechnika Warszawska

Runda III[edytuj | edytuj kod]

Finał (do trzech zwycięstw)


08.04.2006 BOT Skra Bełchatów 3:1 (19:25, 25:23, 25:22, 25:17) Jastrzębski Węgiel
09.04.2006 BOT Skra Bełchatów 3:2 (25:18, 28:26, 19:25, 21:25, 15:13) Jastrzębski Węgiel
22.04.2006 Jastrzębski Węgiel 3:1 (26:24, 25:19, 18:25, 25:18) BOT Skra Bełchatów
23.04.2006 Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 21:25, 16:25) BOT Skra Bełchatów

Mecz o 3. miejsce (do trzech zwycięstw)


07.04.2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1:3 (21:25, 25:16, 23:25, 20:25) PZU AZS Olsztyn
08.04.2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 0:3 (19:25, 21:25, 21:25) PZU AZS Olsztyn
21.04.2006 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:22, 25:22) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

Mecz o 5. miejsce (do dwóch zwycięstw)


08.04.2006 Gwardia Wrocław 0:3 (20:25, 21:25, 23:25) AZS Politechnika Warszawska
21.04.2006 AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:21, 31:29, 25:18) Gwardia Wrocław

Mecz o 7. miejsce (do dwóch zwycięstw)


08.04.2006 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:1 (21:25, 25:15, 25:19, 25:19) Resovia
21.04.2006 Resovia 3:0 (25:21, 25:21, 31:29) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
22.04.2006 Resovia 3:0 (25:19, 25:15, 25:22) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle

Play-out[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 9. miejsce (do czterech zwycięstw)


18.03.2006 Joker Piła 3:2 (22:25, 25:14, 24:26, 25:21, 15:5) Polska Energia Sosnowiec
25.03.2006 Polska Energia Sosnowiec 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) Joker Piła
30.03.2006 Joker Piła 3:2 (30:28, 25:19, 21:25, 22:25, 15:5) Polska Energia Sosnowiec
31.03.2006 Joker Piła 3:0 (25:21, 25:19, 25:21) Polska Energia Sosnowiec

Baraż z 2. drużyną serii B (do trzech zwycięstw)


28.04.2006 Joker Piła 2:3 (25:20, 25:23, 17:25, 22:25, 6:15) Delecta Bydgoszcz
29.04.2006 Joker Piła 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) Delecta Bydgoszcz
05.05.2006 Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:23) Joker Piła
06.05.2006 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:23, 26:24, 25:19) Joker Piła

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 BOT Skra Bełchatów
2 Jastrzębski Węgiel
3 PZU AZS Olsztyn
4 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
5 AZS Politechnika Warszawska
6 Gwardia Wrocław
7 Resovia
8 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
9 Joker Piła
10 Polska Energia Sosnowiec


     Liga Mistrzów 2006/2007

     Puchar CEV 2006/2007

     Puchar Top Teams 2006/2007

     baraże z 2. zespołem serii B

     spadek do serii B

Mistrzostwo
BOT Skra Bełchatów
Puchar
BOT Skra Bełchatów
Spadek do serii B
Joker Piła
Polska Energia Sosnowiec
Awans z serii B
Jadar Radom
Delecta Bydgoszcz

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

AZS Politechnika Warszawska
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Tomasz Kowalczyk 1976 198 środkowy
2 Polska Tomasz Drzyzga 1985 188 przyjmujący
4 Polska Adrian Dyżakowski 1976 192 libero
6 Polska Krzysztof Grzesiowski 1981 206 atakujący
7 Polska Radosław Rybak 1973 196 atakujący
8 Słowacja Peter Turiansky 1976 192 rozgrywający
9 Polska Marcin Drabkowski 1977 184 uniwersalny
10 Polska Konrad Małecki 1979 200 przyjmujący
11 Polska Bartosz Szcześniewski 1977 202 środkowy
13 Polska Maciej Oczko 1980 198 środkowy
14 Polska Marcin Malicki 1983 197 środkowy
15 Polska Paweł Pietkiewicz 1986 190 przyjmujący
BOT Skra Bełchatów
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Maciej Dobrowolski 1977 190 rozgrywający
2 Polska Mariusz Wlazły 1983 195 atakujący
3 Polska Krzysztof Stelmach 1967 199 przyjmujący
4 Polska Damian Dacewicz 1974 209 środkowy
5 Polska Andrzej Stelmach 1972 200 rozgrywający
6 Ukraina Witalij Kiktiew 1980 207 przyjmujący
9 Polska Paweł Maciejewicz 1980 198 atakujący
10 Polska Robert Milczarek 1983 188 przyjmujący
13 Polska Michał Winiarski 1983 198 przyjmujący
14 Polska Radosław Wnuk 1977 207 środkowy
15 Polska Jarosław Sobczyński 1977 203 środkowy
16 Polska Krzysztof Ignaczak 1978 187 libero
17 Polska Michał Chadała 1977 196 przyjmujący
18 Polska Robert Szczerbaniuk 1977 199 środkowy
Gwardia Wrocław
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Rafał Jarząbski 1984 201 środkowy
2 Polska Maciej Zając 1980 206 atakujący
3 Polska Maciej Krupnik 1971 196 środkowy
4 Polska Paweł Nawrocki 1986 197 przyjmujący
5 Polska Mariusz Dutkiewicz 1975 180 rozgrywający
7 Słowacja Pavel Chudík 1974 190 rozgrywający
8 Polska Piotr Poskrobko 1973 194 przyjmujący
9 Polska Michał Karauda 1986 194 przyjmujący
10 Polska Jakub Markiewicz 1972 206 środkowy
11 Polska Marcin Ciesielski 1982 195 przyjmujący
12 Polska Roman Gulczyński 1983 194 atakujący
13 Polska Marcin Mierzejewski 1982 182 libero
Jastrzębski Węgiel
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Daniel Pliński 1978 205 środkowy
2 Polska Marcin Wika 1983 193 przyjmujący
3 Polska Przemysław Michalczyk 1973 191 przyjmujący
4 Finlandia Lassepetteri Laurila 1978 187 rozgrywający
6 Polska Arkadiusz Terlecki 1980 201 środkowy
7 Polska Paweł Rusek 1983 183 libero
8 Polska Jakub Bednaruk 1976 188 rozgrywający
10 Polska Grzegorz Szymański 1978 202 atakujący
11 Polska Łukasz Kadziewicz 1980 206 środkowy
13 Bułgaria Iwajlo Stefamow 1973 202 przyjmujący
14 Polska Paweł Siezieniewski 1981 199 przyjmujący
17 Bułgaria Płamen Konstantinow 1973 200 przyjęcie/atak
Joker Piła
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Michał Lach 1985 195 przyjmujący
2 Polska Witold Chwastyniak 1979 192 środkowy
3 Polska Przemysław Lach 1979 198 środkowy
4 Polska Mariusz Kowalski 1972 190 libero
5 Słowacja Peter Valaštek 1979 193 przyjmujący
6 Polska Sławomir Gerymski 1968 186 rozgrywający
8 Polska Dariusz Krajewski 1983 180 libero
9 Polska Wojciech Winnik 1984 193 atakujący
10 Polska Jakub Kaźmierski 1984 202 środkowy
11 Polska Łukasz Jurkojc 1984 188 rozgrywający
12 Polska Piotr Szulc 1976 191 przyjmujący
13 Polska Michał Kubiak 1988 191 przyjmujący
14 Polska Marcin Owczarski 1980 199 atakujący
17 Polska Adam Nowik 1975 206 środkowy
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Michał Kozłowski 1985 191 rozgrywający
2 Polska Rafał Musielak 1973 192 libero
3 Polska Bartosz Kurek 1988 205 atakujący
4 Czechy Petr Zapletal 1977 194 rozgrywający
5 Słowacja Martin Sopko 1982 197 przyjmujący
6 Polska Damian Domonik 1985 205 środkowy
9 Polska Wojciech Serafin 1978 197 przyjmujący
10 Słowacja Stanislav Vartovník 1978 197 przyjmujący
11 Słowacja Tomáš Kmeť 1981 202 środkowy
14 Polska Marcel Gromadowski 1985 201 atakujący
16 Polska Aleksander Januszkiewicz 1979 200 środkowy
18 Polska Arkadiusz Olejniczak 1984 192 przyjmujący
Polska Energia Sosnowiec
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
2 Polska Marcin Grygiel 1978 199 atakujący
3 Polska Grzegorz Kosok 1986 207 środkowy
4 Polska Tomasz Tomczyk 1986 203 atakujący
5 Polska Michał Żuk 1985 195 przyjmujący
7 Polska Rober Kiwior 1982 194 rozgrywający
8 Polska Mariusz Syguła 1982 193 rozgrywający
9 Polska Jakub Łomacz 1982 187 przyjmujący
10 Polska Marcin Kudłacik 1981 198 środkowy
11 Australia Andrew Earl 1982 196 przyjmujący
15 Polska Rafał Legień 1969 190 przyjmujący
16 Polska Adrian Stańczak 1987 187 libero
18 Polska Dariusz Szulik 1983 204 środkowy
PZU AZS Olsztyn
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Maciej Alancewicz 1982 192 przyjmujący
2 Polska Wojciech Grzyb 1981 204 środkowy
3 Polska Piotr Gruszka 1977 206 przyjmujący
5 Polska Paweł Zagumny 1977 200 rozgrywający
7 Polska Paweł Kuciński 1973 193 libero
9 Polska Patryk Czarnowski 1985 201 środkowy
10 Polska Marcin Nowak 1975 215 środkowy
11 Polska Michał Ruciak 1983 190 przyjmujący
12 Niemcy Mark Siebeck 1975 195 przyjmujący
14 Polska Paweł Papke 1977 196 atakujący
16 Polska Piotr Lipiński 1979 195 rozgrywający
17 Polska Marcin Możdżonek 1985 211 środkowy
18 Polska Michał Bąkiewicz 1981 197 przyjmujący
Resovia
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Stanisław Pieczonka 1979 200 przyjmujący
2 Polska Zbigniew Zieliński 1964 195 uniwersalny
3 Polska Sławomir Szczygieł 1978 202 środkowy
4 Polska Grzegorz Pilarz 1980 189 rozgrywający
5 Polska Tomasz Kozłowski 1979 192 rozgrywający
6 Słowacja Dušan Kubica 1972 186 libero
7 Polska Tomasz Kamuda 1976 197 atakujący
8 Polska Michał Kaczmarek 1984 200 środkowy
9 Polska Mirosław Wilk 1976 180 libero
10 Polska Wojciech Gradowski 1980 191 przyjmujący
11 Polska Tomasz Józefacki 1980 192 atakujący
12 Polska Łukasz Perłowski 1980 203 środkowy
13 Polska Piotr Łuka 1980 191 libero
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Bartosz Gawryszewski 1985 201 środkowy
2 Polska Krzysztof Gierczyński 1976 193 przyjmujący
3 Polska Piotr Gacek 1978 185 libero
4 Polska Wojciech Jurkiewicz 1977 205 środkowy
6 Polska Marcin Kocik 1979 196 przyjmujący
7 Polska Paweł Woicki 1983 183 rozgrywający
8 Polska Jakub Oczko 1981 193 rozgrywający
9 Polska Adrian Patucha 1983 193 atakujący
10 Stany Zjednoczone Brook Billings 1980 196 atakujący
11 Stany Zjednoczone David McKienzie 1979 195 przyjmujący
15 Stany Zjednoczone Phil Eatherton 1974 207 środkowy