Polska Liga Siatkówki (2006/2007)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Polska Liga Siatkówki 2006/2007
2005/2006 2007/2008
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 15.12.2006 - 15.06.2007
Sezon VII
Partner TV TV4, Grupa Polsat
(Polsat Sport,
Polsat Sport Extra)
Liczba drużyn 10
Liczba hal 10 (w 10 miastach)
Liga Mistrzów BOT Skra Bełchatów
Jastrzębski Węgiel
Puchar CEV Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
PZU AZS Olsztyn
Puchar Challenge Asseco Resovia
Beniaminki Jadar Radom
Delecta Bydgoszcz
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Gwardia Wrocław
Mistrz BOT Skra Bełchatów
Zdobywca Pucharu BOT Skra Bełchatów
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 135
Oglądalność 253450 (1877 na mecz)
Strona internetowa

Polska Liga Siatkówki 2006/2007 − 71. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (7. sezon jako liga profesjonalna) organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej.

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze system każdy z każdym (mecz i rewanż). Do fazy play-off przeszło 8 najlepszych drużyn, gdzie rywalizowały one systemem drabinkowym (ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał do trzech zwycięstw). Drużyny z dwóch ostatnich miejsc po fazie zasadniczej rywalizowały o utrzymanie grając do 4 zwycięstw, po których przegrany spadał bezpośrednio, a wygrany tej pary walczył z drugą drużyną z serii B.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
RZE
RZE
WAR
WAR
BEŁ
BEŁ
BYD
BYD
WRO
WRO
RAD
RAD
JAS
JAS
KED
KED
OLS
OLS
CZE
CZE
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Polskiej Lidze Siatkówki 2006/2007
  Polska Liga Siatkówki 2006/2007  
BEŁ BOT Skra Bełchatów Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 LM
JAS Jastrzębski Węgiel 2 CEV
OLS PZU AZS Olsztyn 3 CEV
CZE Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 4 TT
WAR AZS Politechnika Warszawska 5
WRO Gwardia Wrocław 6
RZE Asseco Resovia 7
KED Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 8
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi
RAD Jadar Radom 1
BYD Delecta Bydgoszcz 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. Kolejka

15 grudnia 2006 Delecta Bydgoszcz 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 20:25) Jastrzębski Węgiel
16 grudnia 2006 Jadar Radom 0:3 (14:25, 18:25, 24:26) BOT Skra Bełchatów
16 grudnia 2006 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:18, 25:21, 25:18) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
16 grudnia 2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:2 (25:21, 24:26, 25:17, 22:25, 15:6) Resovia
16 grudnia 2006 AZS Politechnika Warszawska 3:2 (25:23, 15:25, 12:25, 25:21, 15:13) Gwardia Wrocław

2. Kolejka

22 grudnia 2006 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 1:3 (16:25, 22:25, 25:23, 19:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
22 grudnia 2006 Resovia 3:0 (25:18, 25:19, 25:20) AZS Politechnika Warszawska
22 grudnia 2006 Jadar Radom 3:1 (25:22, 24:26, 25:23, 25:22) Gwardia Wrocław
22 grudnia 2006 Delecta Bydgoszcz 3:0 (19:25, 14:25, 31:33) PZU AZS Olsztyn
23 grudnia 2006 BOT Skra Bełchatów 3:2 (24:26,30:28,25:15,18:25,15:10) Jastrzębski Węgiel

3. Kolejka

29 grudnia 2006 PZU AZS Olsztyn 3:1 (25:23,23:25,25:23,34:32) BOT Skra Bełchatów
30 grudnia 2006 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 25:20, 25:15) Jadar Radom
30 grudnia 2006 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 31:29, 25:22) Delecta Bydgoszcz
30 grudnia 2006 AZS Politechnika Warszawska 1:3 (17:25, 25:15, 19:25, 21:25) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
30 grudnia 2006 Gwardia Wrocław 0:3 (14:25, 25:27, 23:25) Resovia

4. Kolejka

5 stycznia 2007 Jadar Radom 2:3 (25:22,22:25,25:22,18:25,13:15) Resovia
6 stycznia 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25,22:25,25:27) Gwardia Wrocław
6 stycznia 2007 BOT Skra Bełchatów 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 27:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
7 stycznia 2007 Delecta Bydgoszcz 3:0 (28:26,26:24,30:28) AZS Politechnika Warszawska
31 stycznia 2007 Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:22, 20:25, 23:25) PZU AZS Olsztyn

5. Kolejka

12 stycznia 2007 Resovia 3:2 (21:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:13) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
13 stycznia 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 (23:25; 29:27; 25:21; 23:25; 12:15) Jastrzębski Węgiel
13 stycznia 2007 AZS Politechnika Warszawska 1:3 (14:25; 25:20; 17:25; 26:28) BOT Skra Bełchatów
13 stycznia 2007 Gwardia Wrocław 3:1 (26:24, 25:19, 12:25, 25:18) Delecta Bydgoszcz
13 stycznia 2007 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:22, 25:23, 25:14) Jadar Radom

6. Kolejka

19 stycznia 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:13, 26:24, 25:19) AZS Politechnika Warszawska
20 stycznia 2007 PZU AZS Olsztyn 2:3 (25:21, 26:24, 22:25, 21:25, 14:16) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
20 stycznia 2007 BOT Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 31:29, 25:19) Gwardia Wrocław
20 stycznia 2007 Delecta Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) Resovia
20 stycznia 2007 Jadar Radom 0:3 (20:25, 22:25, 22:25) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle

7. Kolejka

26 stycznia 2007 AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:22, 21:25, 23:25, 21:25) PZU AZS Olsztyn
26 stycznia 2007 Gwardia Wrocław 0:3 (13:25, 12:25, 16:25) Jastrzębski Węgiel
27 stycznia 2007 Resovia 0:3 (20:25, 22:25, 20:25) BOT Skra Bełchatów
27 stycznia 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:1 (25:17, 21:25, 25:16, 25:21) Jadar Radom
27 stycznia 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:21) Delecta Bydgoszcz

8. Kolejka

2 lutego 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 (25:19, 25:22, 18:25, 22:25, 13:15) AZS Politechnika Warszawska
3 lutego 2007 Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 21:25, 22:25) Resovia
3 lutego 2007 Jadar Radom 3:2 (19:25, 22:25, 25:22, 25:23, 15:11) Delecta Bydgoszcz
3 lutego 2007 BOT Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:20, 26:24) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
3 lutego 2007 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:17, 25:19, 25:17) Gwardia Wrocław

9. Kolejka

7 lutego 2007 AZS Politechnika Warszawska 3:1 (27:25, 23:25, 25:19, 25:22) Jadar Radom
7 lutego 2007 Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 16:25, 21:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
7 lutego 2007 Resovia 3:2 (17:25, 25:23, 25:21, 20:25, 15:11) PZU AZS Olsztyn
7 lutego 2007 Delecta Bydgoszcz 1:3 (23:25, 23:25, 27:25, 27:29) BOT Skra Bełchatów
7 marca 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 19:25, 20:25) Jastrzębski Węgiel

10. Kolejka

9 lutego 2007 Resovia 2:3 (17:25, 27:25, 18:25, 25:21, 9:15) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
10 lutego 2007 BOT Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 26:24, 25:19) Jadar Radom
10 lutego 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 23:25, 18:25) PZU AZS Olsztyn
11 lutego 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) Delecta Bydgoszcz
11 lutego 2007 Gwardia Wrocław 3:2 (30:28, 25:15, 23:25, 23:25, 15:11) AZS Politechnika Warszawska

11. Kolejka

16 lutego 2007 Gwardia Wrocław 0:3 (21:25, 14:25, 20:25) Jadar Radom
17 lutego 2007 AZS Politechnika Warszawska 3:2 (24:26, 21:25, 25:20, 25:21, 15:11) Resovia
17 lutego 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:1 (25:22, 28:30, 25:19, 25:20) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
17 lutego 2007 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:17, 27:25, 25:20) Delecta Bydgoszcz
14 marca 2007 Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 24:26, 25:21, 29:31) BOT Skra Bełchatów

12. Kolejka

23 lutego 2007 Resovia 3:1 (25:18, 20:25, 26:24, 25:13) Gwardia Wrocław
24 lutego 2007 BOT Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) PZU AZS Olsztyn
24 lutego 2007 Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 18:25, 19:25, 25:20, 15:10) Jadar Radom
24 lutego 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (22:25, 25:21, 22:25, 25:21, 10:15) AZS Politechnika Warszawska
25 marca 2007 Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:23, 16:25, 25:16) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

13. Kolejka

28 lutego 2007 Resovia 1:3 (25:14, 20:25, 18:25, 22:25) Jadar Radom
28 lutego 2007 Gwardia Wrocław 1:3 (20:25, 25:22, 21:25, 19:25) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
28 lutego 2007 AZS Politechnika Warszawska 3:2 (25:22, 25:22, 28:30, 23:25, 15:10) Delecta Bydgoszcz
28 lutego 2007 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:21, 25:18) Jastrzębski Węgiel
28 lutego 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 (25:21, 23:25, 23:25, 25:22, 17:19) BOT Skra Bełchatów

14. Kolejka

2 marca 2007 Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:16) Gwardia Wrocław
3 marca 2007 Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:17, 35:33, 16:25, 17:25, 13:15) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
3 marca 2007 Jadar Radom 2:3 (18:25, 25:23, 23:25, 25:22, 11:15) PZU AZS Olsztyn
3 marca 2007 BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:19) AZS Politechnika Warszawska
3 marca 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:21, 23:25, 23:25, 25:22, 17:19) Resovia

15. Kolejka

9 marca 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1:3 (23:25, 25:19, 25:27, 23:25) PZU AZS Olsztyn
10 marca 2007 AZS Politechnika Warszawska 0:3 (22:25, 23:25, 19:25) Jastrzębski Węgiel
10 marca 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) Jadar Radom
10 marca 2007 Resovia 2:3 (25:22, 21:25, 25:21, 16:25, 10:15) Delecta Bydgoszcz
10 marca 2007 Gwardia Wrocław 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 22:25) BOT Skra Bełchatów

16. Kolejka

16 marca 2007 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) AZS Politechnika Warszawska
17 marca 2007 BOT Skra Bełchatów 3:0 (25:15, 25:15, 29:27) Resovia
17 marca 2007 Jadar Radom 3:1 (17:25, 27:25, 25:23, 25:21) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
17 marca 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) Gwardia Wrocław
17 marca 2007 Delecta Bydgoszcz 0:3 (22:25, 19:25, 24:26) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle

17. Kolejka

20 marca 2007 Gwardia Wrocław 0:3 (13:25, 12:25, 20:25) PZU AZS Olsztyn
21 marca 2007 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:17, 26:24, 25:23) Jadar Radom
21 marca 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:22, 23:25, 20:25, 21:25) BOT Skra Bełchatów
21 marca 2007 Resovia 1:3 (34:32, 21:25, 20:25, 15:25) Jastrzębski Węgiel
21 marca 2007 AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:17, 25:23, 20:25, 19:25, 8:15) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

18. Kolejka

13 marca 2007 PZU AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 20:25, 25:27) Resovia
23 marca 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:22, 25:23) Gwardia Wrocław
24 marca 2007 Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:20, 25:16, 26:24) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
24 marca 2007 Jadar Radom 2:3 (25:23, 22:25, 25:18, 21:25, 12:15) AZS Politechnika Warszawska
24 marca 2007 BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:22) Delecta Bydgoszcz

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 BEŁ JAS OLS CZE RZE KED RAD WAR BYD WRO
BOT Skra Bełchatów 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 3:1 3:0
Jastrzębski Węgiel 1:3 1:3 2:3 0:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
PZU AZS Olsztyn 3:1 3:0 2:3 0:3 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 2:3 1:3 3:2 3:1 3:1 2:3 3:0 3:0
Asseco Resovia 0:3 1:3 3:2 2:3 3:2 1:3 3:0 2:3 3:1
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 1:3 0:3 0:3 1:3 3:0 3:0 2:3 3:1 0:3
Jadar Radom 0:3 3:2 2:3 3:1 2:3 0:3 2:3 3:2 3:1
AZS Politechnika Warszawska 1:3 0:3 1:3 2:3 3:2 1:3 3:1 3:2 3:2
Delecta Bydgoszcz 1:3 1:3 0:3 3:1 0:3 0:3 3:0 3:0 3:1
Gwardia Wrocław 1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 3:2 3:1

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 BOT Skra Bełchatów 49 18 17 1 7 8 2 0 1 0 67 52 15 3.47 1659 1490 1.11
2 PZU AZS Olsztyn 43 18 14 4 9 4 1 2 0 2 64 46 18 2.56 1534 1363 1.13
3 Jastrzębski Węgiel 35 18 11 7 7 3 1 3 2 2 67 41 26 1.58 1570 1434 1.09
4 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 31 16 11 5 3 3 5 3 0 2 67 39 28 1.39 1784 1659 1.08
5 Asseco Resovia 28 18 9 9 5 1 3 4 2 3 71 37 34 1.09 1539 1574 0.98
6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 23 18 7 11 4 3 0 2 4 5 65 29 36 0.81 1443 1502 0.96
7 Jadar Radom 19 18 6 12 1 3 2 3 2 7 69 26 43 0.6 1471 1583 0.93
8 AZS Politechnika Warszawska 18 18 7 11 0 1 6 3 4 4 77 31 46 0.67 1589 1710 0.93
9 Delecta Bydgoszcz 13 17 4 13 2 1 1 2 5 6 63 21 42 0.5 1502 1569 0.96
10 Gwardia Wrocław 9 18 3 15 1 1 1 1 5 9 64 16 48 0.33 1313 1520 0.86

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Play-off 1-8

     Play-out 9-10

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 BOT Skra Bełchatów 333     
 8 AZS Politechnika Warszawska 011        Mecze o miejsca 1-4
      1 BOT Skra Bełchatów 333     
      4 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 212       
 4 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 333             
 5 Asseco Resovia 012            Mecze o 1. miejsce
          1 BOT Skra Bełchatów 03303
          3 Jastrzębski Węgiel 31130
 2 PZU AZS Olsztyn 333           
 7 Jadar Radom 101        Mecze o miejsca 1-4     
      2 PZU AZS Olsztyn 1130      
      3 Jastrzębski Węgiel 3303     Mecze o 3. miejsce
 3 Jastrzębski Węgiel 31133           4 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1030 
 6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 03320    Mecze o miejsca 5-8     2 PZU AZS Olsztyn 3323 
       8 AZS Politechnika Warszawska 320      
       5 Asseco Resovia 133         Mecze o 5. miejsce
             5 Asseco Resovia 133
      Mecze o miejsca 5-8       6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 312
       7 Jadar Radom 130        
     6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 313       Mecze o 7. miejsce
         8 AZS Politechnika Warszawska 11 
     7 Jadar Radom 33 

Runda I[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-8 (do trzech zwycięstw)


29 marca 2007 BOT Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:19, 25:19) AZS Politechnika Warszawska
30 marca 2007 BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:19, 20:25, 25:23, 25:23) AZS Politechnika Warszawska
4 kwietnia 2007 AZS Politechnika Warszawska 1:3 (23:25, 25:19, 17:25, 22:25) BOT Skra Bełchatów

30 marca 2007 PZU AZS Olsztyn 3:1 (25:15, 29:27, 19:25, 25:17) Jadar Radom
31 marca 2007 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:13, 29:27, 25:10) Jadar Radom
6 kwietnia 2007 Jadar Radom 1:3 (19:25, 23:25, 27:25, 24:26) PZU AZS Olsztyn

30 marca 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:12, 25:17, 25:21) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
31 marca 2007 Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 25:19, 22:25, 27:29) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
6 kwietnia 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:1 (22:25, 29:27, 25:18, 25:21) Jastrzębski Węgiel
7 kwietnia 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 (17:25, 28:26, 22:25, 25:18, 14:16) Jastrzębski Węgiel
18 kwietnia 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:15, 25:21) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle

30 marca 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) Asseco Resovia
31 marca 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:1 (25:14, 29:27, 18:25, 25:18) Asseco Resovia
5 kwietnia 2007 Asseco Resovia 2:3 (26:24, 24:26, 20:25, 25:23, 13:15) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

Runda II[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-4 (do trzech zwycięstw)


19 kwietnia 2007 BOT Skra Bełchatów 3:2 (25:20, 19:25, 25:22, 21:25, 16:14) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
20 kwietnia 2007 BOT Skra Bełchatów 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:18) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
26 kwietnia 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 (25:22, 25:19, 23:25, 24:26, 13:15) BOT Skra Bełchatów

21 kwietnia 2007 PZU AZS Olsztyn 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 20:25) Jastrzębski Węgiel
22 kwietnia 2007 PZU AZS Olsztyn 1:3 (25:19, 29:31, 20:25, 20:25) Jastrzębski Węgiel
27 kwietnia 2007 Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 21:25, 14:25) PZU AZS Olsztyn
28 kwietnia 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:20, 25:15) PZU AZS Olsztyn

Mecze o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw)


21 kwietnia 2007 AZS Politechnika Warszawska 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:22) Asseco Resovia
27 kwietnia 2007 Asseco Resovia 3:2 (25:27, 25:21, 25:16, 19:25, 15:11) AZS Politechnika Warszawska
28 kwietnia 2007 Asseco Resovia 3:0 (25:18, 25:17, 25:19) AZS Politechnika Warszawska

21 kwietnia 2007 Jadar Radom 1:3 (17:25, 25:17, 17:25, 23:25) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
28 kwietnia 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 20:25, 26:24, 23:25) Jadar Radom
29 kwietnia 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) Jadar Radom

Runda III[edytuj | edytuj kod]

Finał (do trzech zwycięstw)


4 maja 2007 BOT Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) Jastrzębski Węgiel
5 maja 2007 BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 20:25, 27:25, 25:20) Jastrzębski Węgiel
11 maja 2007 Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 19:25, 26:24, 23:25) BOT Skra Bełchatów
12 maja 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:21, 25:20) BOT Skra Bełchatów
18 maja 2007 BOT Skra Bełchatów 3:0 (27:25, 28:26, 25:18) Jastrzębski Węgiel

Mecz o 3. miejsce (do trzech zwycięstw)


4 maja 2007 PZU AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:21) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
5 maja 2007 PZU AZS Olsztyn 3:0 (27:25, 30:28, 25:19) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
11 maja 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:2 (21:25, 17:25, 25:21, 26:24, 15:6) PZU AZS Olsztyn
12 maja 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 0:3 (27:29, 22:25, 22:25) PZU AZS Olsztyn

Mecz o 5. miejsce (do dwóch zwycięstw)


5 maja 2007 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 22:25, 25:23, 25:20) Asseco Resovia
11 maja 2007 Asseco Resovia 3:1 (25:18, 18:25, 25:14, 25:17) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
12 maja 2007 Asseco Resovia 3:2 (29:27, 21:25, 25:20, 18:25, 15:6) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle

Mecz o 7. miejsce (do dwóch zwycięstw)


6 maja 2007 AZS Politechnika Warszawska 1:3 (20:25, 28:26, 19:25, 17:25) Jadar Radom
11 maja 2007 Jadar Radom 3:1 (19:25, 25:18, 33:31, 25:22) AZS Politechnika Warszawska

Play-out[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 9. miejsce (do czterech zwycięstw)


19 kwietnia 2007 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:22, 25:20) Gwardia Wrocław
25 kwietnia 2007 Gwardia Wrocław 0:3 (24:26, 22:26, 21:25) Delecta Bydgoszcz
4 maja 2007 Delecta Bydgoszcz 3:1 (22:25, 28:26, 25:21, 25:18) Gwardia Wrocław
5 maja 2007 Delecta Bydgoszcz 3:2 (25:27, 26:24, 23:25, 25:15, 16:14) Gwardia Wrocław

Baraż z 2. drużyną serii B (do trzech zwycięstw)


7 czerwca 2007 Delecta Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:20, 25:22, 29:31, 15:11) Joker Piła
8 czerwca 2007 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:20, 25:23) Joker Piła
15 czerwca 2007 Joker Piła 2:3 (16:25, 25:21, 20:25, 25:16, 20:22) Delecta Bydgoszcz

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 BOT Skra Bełchatów
2 Jastrzębski Węgiel
3 PZU AZS Olsztyn
4 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
5 Asseco Resovia
6 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
7 Jadar Radom
8 AZS Politechnika Warszawska
9 Delecta Bydgoszcz
10 Gwardia Wrocław


     Liga Mistrzów 2007/2008

     Puchar CEV 2007/2008

     Puchar Challenge 2007/2008

     baraże z 2. zespołem I ligi

     spadek do I ligi

Mistrzostwo
BOT Skra Bełchatów
Puchar
BOT Skra Bełchatów
Spadek do I ligi
Gwardia Wrocław
Awans z I ligi
Płomień Sosnowiec

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

BOT Skra Bełchatów
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Maciej Dobrowolski 1977 190 rozgrywający
2 Polska Mariusz Wlazły 1983 195 atakujący
3 Polska Krzysztof Stelmach 1967 199 przyjmujący
4 Polska Piotr Gruszka 1977 206 przyjmujący
5 Finlandia Janne Heikkinen 1976 204 środkowy
6 Kanada Dan Lewis 1977 194 przyjmujący
7 Bułgaria Ewgeni Iwanow 1974 210 środkowy
9 Polska Paweł Maciejewicz 1980 198 atakujący
10 Polska Robert Milczarek 1983 188 przyjmujący
14 Polska Radosław Wnuk 1977 207 środkowy
15 Polska Bartłomiej Neroj 1984 200 rozgrywający
16 Polska Krzysztof Ignaczak 1978 187 libero
17 Polska Michał Chadała 1977 196 przyjmujący
Asseco Resovia
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Tomasz Kusior 1987 210 środkowy
2 Norwegia Geir Eithun 1979 199 przyjmujący
3 Polska Sławomir Szczygieł 1978 202 środkowy
4 Polska Grzegorz Pilarz 1980 189 rozgrywający
5 Polska Tomasz Kozłowski 1979 192 rozgrywający
6 Słowacja Dušan Kubica 1972 186 libero
7 Polska Tomasz Kamuda 1976 197 atakujący
8 Polska Michał Kaczmarek 1984 200 środkowy
9 Czechy Karel Kvasnička 1976 197 przyjmujący
10 Polska Wojciech Gradowski 1980 191 przyjmujący
11 Polska Tomasz Józefacki 1980 192 atakujący
12 Polska Łukasz Perłowski 1980 203 środkowy
13 Polska Piotr Łuka 1980 191 libero
AZS Politechnika Warszawska
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Tomasz Kowalczyk 1976 198 środkowy
2 Polska Tomasz Drzyzga 1985 188 przyjmujący
3 Słowacja Pavel Chudík 1974 190 rozgrywający
4 Polska Wojciech Jurkiewicz 1977 205 środkowy
5 Polska Paweł Pietkiewicz 1986 190 przyjmujący
6 Polska Radosław Maciejewicz 1976 188 libero
7 Polska Radosław Rybak 1973 196 atakujący
9 Polska Marcin Drabkowski 1977 184 rozgrywający
10 Niemcy Mark Siebeck 1975 195 przyjmujący
11 Rosja Anton Kulikowski 1982 198 przyjmujący
12 Polska Piotr Szulc 1976 191 przyjmujący
14 Polska Marcin Malicki 1983 197 atakujący
15 Polska Jarosław Różański 1986 200 środkowy
16 Polska Tomasz Wieczorek 1982 198 środkowy
17 Polska Grzegorz Łomacz 1987 187 rozgrywający
18 Polska Damian Wojtaszek 1988 180 libero
Delecta Bydgoszcz
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Rafał Matusiak 1980 195 przyjmujący
2 Polska Krzysztof Kocik 1979 195 przyjmujący
4 Polska Wojciech Kaźmierczak 1982 199 środkowy
5 Australia Andrew Grant 1985 204 środkowy
6 Polska Adam Nowik 1975 205 środkowy
7 Polska Artur Hoffman 1977 182 rozgrywający
8 Polska Tomasz Borczyński 1975 186 rozgrywający
9 Polska Wojciech Kozłowski 1989 195 przyjmujący
10 Słowacja Stanislav Vartovník 1978 197 przyjmujący
11 Polska Kamil Kacprzak 1984 196 przyjmujący
12 Polska Rafał Kwasowski 1971 195 libero
13 Polska Marcin Olichwer 1982 196 atakujący
14 Polska Tomasz Knasiecki 1980 185 libero
Gwardia Wrocław
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Rafał Jarząbski 1984 201 środkowy
3 Polska Maciej Krupnik 1971 196 środkowy
5 Polska Mariusz Dutkiewicz 1975 180 rozgrywający
6 Polska Piotr Marciniak 1986 197 rozgrywający
7 Polska Bartosz Janeczek 1986 198 przyjęcie/atak
8 Polska Radosław Szymczak 1982 188 libero
10 Polska Jędrzej Śląski 1987 203 środkowy
11 Polska Marcin Ciesielski 1982 195 przyjmujący
12 Polska Roman Gulczyński 1983 194 atakujący
13 Słowacja Martin Sopko 1982 197 przyjmujący
16 Polska Aleksander Januszkiewicz 1979 200 środkowy
Jadar Radom
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Jarosław Macionczyk 1979 190 rozgrywający
2 Kanada Dallas Soonias 1984 202 atakujący
3 Polska Krzysztof Niedziela 1978 194 atakujący
4 Polska Maciej Pawliński 1983 190 przyjmujący
5 Polska Wojciech Żaliński 1988 193 przyjmujący
6 Polska Marcin Kocik 1979 196 przyjmujący
7 Czechy Přemysl Obdržálek 1977 194 libero
9 Polska Krzysztof Makaryk 1980 198 rozgrywający
10 Czechy Thomas Malcik 1975 190 rozgrywający
12 Polska Grzegorz Kokociński 1981 195 środkowy
13 Polska Sebastian Pęcherz 1985 194 przyjmujący
14 Polska Marcin Owczarski 1980 199 atakujący
16 Polska Arkadiusz Terlecki 1980 201 środkowy
Jastrzębski Węgiel
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Daniel Pliński 1978 205 środkowy
3 Polska Przemysław Michalczyk 1973 191 przyjmujący
5 Australia Igor Yudin 1987 198 atakujący
6 Polska Dawid Murek 1977 196 przyjmujący
7 Polska Paweł Rusek 1983 183 libero
8 Polska Jakub Bednaruk 1976 188 rozgrywający
9 Polska Michał Kamiński 1987 208 atakujący
10 Polska Grzegorz Szymański 1978 202 atakujący
11 Polska Łukasz Kadziewicz 1980 206 środkowy
12 Bułgaria Nikołaj Iwanow 1972 192 rozgrywający
14 Polska Paweł Siezieniewski 1981 199 przyjmujący
15 Polska Michał Stępień 1987 200 środkowy
18 Polska Mateusz Gorzewski 1987 196 przyjmujący
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Michał Kozłowski 1985 191 rozgrywający
5 Ukraina Mykoła Karzow 1976 204 środkowy
6 Polska Damian Domonik 1985 205 środkowy
7 Czechy Petr Zapletal 1977 194 rozgrywający
8 Polska Marcin Mierzejewski 1982 182 libero
9 Polska Wojciech Serafin 1978 197 przyjmujący
10 Niemcy Eugen Bakumovski 1980 194 przyjmujący
11 Polska Marcin Nowak 1975 215 środkowy
12 Polska Bartosz Kurek 1988 205 atakujący
13 Polska Jakub Jarosz 1987 195 przyjmujący
14 Polska Marcel Gromadowski 1985 201 atakujący
16 Polska Arkadiusz Świechowski 1987 205 środkowy
18 Polska Konrad Małecki 1979 200 przyjmujący
PZU AZS Olsztyn
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Turcja Sinan Cem Tanık 1980 200 przyjmujący
2 Polska Wojciech Grzyb 1981 204 środkowy
3 Polska Marcin Lubiejewski 1981 205 atakujący
5 Polska Paweł Zagumny 1977 200 rozgrywający
7 Polska Paweł Kuciński 1973 193 libero
9 Polska Patryk Czarnowski 1985 201 środkowy
11 Polska Michał Ruciak 1983 190 przyjmujący
13 Polska Michał Kubiak 1988 191 przyjmujący
14 Polska Paweł Papke 1977 196 atakujący
15 Stany Zjednoczone Richard Lambourne 1975 190 libero
16 Polska Piotr Lipiński 1979 195 rozgrywający
17 Polska Marcin Możdżonek 1985 211 środkowy
18 Polska Michał Bąkiewicz 1981 197 przyjmujący
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Bartosz Gawryszewski 1985 201 środkowy
2 Polska Krzysztof Gierczyński 1976 193 przyjmujący
3 Polska Piotr Gacek 1978 185 libero
4 Polska Piotr Nowakowski 1987 205 środkowy
6 Polska Marcin Wika 1983 193 przyjmujący
7 Polska Paweł Woicki 1983 183 rozgrywający
9 Polska Adrian Patucha 1983 193 atakujący
10 Stany Zjednoczone Riley Salmon 1976 197 przyjmujący
11 Stany Zjednoczone Brook Billings 1980 196 atakujący
12 Polska Michał Żuk 1985 195 przyjmujący
13 Polska Andrzej Stelmach 1972 200 rozgrywający
15 Stany Zjednoczone Phil Eatherton 1974 207 środkowy
17 Polska Jakub Oczko 1981 193 rozgrywający
18 Polska Robert Szczerbaniuk 1977 199 środkowy