Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Kod MKOl POL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1968
Meksyk
Chorąży Waldemar Baszanowski
Liczba zawodników 177 w 113 konkurencjach w 16 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
5
Srebro
2
Brąz
11
Razem
18
Występy Polaków na Letnich Igrzysk Olimpijskich 1968
Sportowcy Lp. złoto srebro brąz 4 m. 5 m. 6 m. 7 m. 8 m. Punkty
176 11. 5 2 11 6 10 9 8 7 240

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medale według dni
Dzień Data Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg GoldSilverBronze medals.svg
Dzień 0 12.10
Dzień 1 13.10 0 0 1 1
Dzień 2 14.10 0 0 0 0
Dzień 3 15.10 1 0 2 3
Dzień 4 16.10 0 0 0 0
Dzień 5 17.10 1 0 2 3
Dzień 6 18.10 1 0 1 2
Dzień 7 19.10 0 0 1 1
Dzień 8 20.10 0 0 0 0
Dzień 9 21.10 0 0 0 0
Dzień 10 22.10 0 0 0 0
Dzień 11 23.10 1 0 0 1
Dzień 12 24.10 0 0 2 2
Dzień 13 25.10 0 0 2 2
Dzień 14 26.10 1 2 0 3
Dzień 15 27.10 0 0 0 0
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg Złoto Waldemar Baszanowski Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga lekka 437,5 15 października
Gold medal.svg Złoto Jerzy Pawłowski Fencing pictogram.svg Szermierka szabla 5:4 17 października
Gold medal.svg Złoto Irena Szewińska Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 200 m 22,5 18 października
Gold medal.svg Złoto Józef Zapędzki Shooting pictogram.svg Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 593 OR 23 października
Gold medal.svg Złoto Jerzy Kulej Boxing pictogram.svg Boks waga lekkopółśrednia 5:0 26 października
Silver medal.svg Srebro Artur Olech Boxing pictogram.svg Boks waga musza 0:5 26 października
Silver medal.svg Srebro Józef Grudzień Boxing pictogram.svg Boks waga lekka 0:5 26 października
Bronze medal.svg Brąz Henryk Trębicki Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga kogucia 357,5 13 października
Bronze medal.svg Brąz Marian Zieliński Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga lekka 420,0 15 października
Bronze medal.svg Brąz Irena Szewińska Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 100 m 11,1 15 października
Bronze medal.svg Brąz Janusz Kierzkowski Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo wyścig na 1000 m 1:04.63 17 października
Bronze medal.svg Brąz Norbert Ozimek Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga półciężka 472,5 17 października
Bronze medal.svg Brąz Marek Gołąb Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga lekkociężka 495,0 18 października
Bronze medal.svg Brąz Bohdan Andrzejewski
Kazimierz Barburski
Michał Butkiewicz
Bohdan Gonsior
Henryk Nielaba
Fencing pictogram.svg Szermierka szpada drużynowo 9:3 19 października
Bronze medal.svg Brąz Hubert Skrzypczak Boxing pictogram.svg Boks waga papierowa 1:4 24 października
Bronze medal.svg Brąz Stanisław Dragan Boxing pictogram.svg Boks waga półciężka 1:4 24 października
Bronze medal.svg Brąz Halina Aszkiełowicz
Krystyna Czajkowska
Krystyna Jakubowska
Krystyna Krupa
Józefa Ledwig
Jadwiga Marko-Książek
Barbara Niemczyk
Krystyna Ostromęcka
Elżbieta Porzec
Zofia Szcześniewska
Wanda Wiecha
Lidia Żmuda
Volleyball (indoor) pictogram.svg Siatkówka turniej kobiet 12 (5-2) 25 października
Bronze medal.svg Brąz Egon Franke
Adam Lisewski
Ryszard Parulski
Zbigniew Skrudlik
Witold Woyda
Fencing pictogram.svg Szermierka floret drużynowo 9:6 25 października

Występy Polaków[edytuj | edytuj kod]

Boks[edytuj | edytuj kod]

Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

  • Łucja Ochmańska - wielobój, 40. miejsce; ćwiczenia wolne, 43. miejsce; poręcze, 44. miejsce; skok przez konia, 44. miejsce; równoważnia, 41. miejsce
  • Wiesława Lech - wielobój, 42. miejsce; ćwiczenia wolne, 47. miejsce; poręcze, 39. miejsce; skok przez konia, 65. miejsce; równoważnia, 38. miejsce
  • Barbara Zięba - wielobój, 46. miejsce; ćwiczenia wolne, 63. miejsce; poręcze, 50. miejsce; skok przez konia, 51. miejsce; równoważnia, 49. miejsce
  • Grażyna Witkowska - wielobój, 55. miejsce; ćwiczenia wolne, 43. miejsce; poręcze, 37. miejsce; skok przez konia, 68. miejsce; równoważnia, 70. miejsce
  • Halina Daniec - wielobój, 67. miejsce; ćwiczenia wolne, 55. miejsce; poręcze, 45. miejsce; skok przez konia, 63. miejsce; równoważnia, 85. miejsce
  • Małgorzata Chojnacka - wielobój, 82. miejsce; ćwiczenia wolne, 65. miejsce; poręcze, 61. miejsce; skok przez konia, 84. miejsce; równoważnia, 88. miejsce
  • Drużyna (Ochmańska, Lech, Zięba, Witkowska, Daniec, Chojnacka) - wielobój, 10. miejsce
  • Wilhelm Kubica - wielobój, 11. miejsce; ćwiczenia wolne, 21. miejsce; koń z łękami, 4. miejsce; kółka, 17. miejsce; poręcze, 9. miejsce; skok przez konia, 18. miejsce; drążek, 8. miejsce
  • Mikołaj Kubica - wielobój, 13. miejsce; ćwiczenia wolne, 24. miejsce; koń z łękami, 8. miejsce; kółka, 13. miejsce; poręcze, 15. miejsce; skok przez konia, 13. miejsce; drążek, 25. miejsce
  • Sylwester Kubica - wielobój, 31. miejsce; ćwiczenia wolne, 26. miejsce; koń z łękami, 27. miejsce; kółka, 58. miejsce; poręcze, 35. miejsce; skok przez konia, 63. miejsce; drążek, 51. miejsce
  • Andrzej Gonera - wielobój, 39. miejsce; ćwiczenia wolne, 61. miejsce; koń z łękami, 43. miejsce; kółka, 28. miejsce; poręcze, 45. miejsce; skok przez konia, 43. miejsce; drążek, 51. miejsce
  • Aleksander Rokosa - wielobój, 44. miejsce; ćwiczenia wolne, 52. miejsce; koń z łękami, 59. miejsce; kółka, 32. miejsce; poręcze, 55. miejsce; skok przez konia, 30. miejsce; drążek, 58. miejsce
  • Jerzy Kruża - wielobój, 53. miejsce; ćwiczenia wolne, 60. miejsce; koń z łękami, 40. miejsce; kółka, 61. miejsce; poręcze, 69. miejsce; skok przez konia, 54. miejsce; drążek, 58. miejsce
  • Drużyna: (W. Kubica, M. Kubica, S. Kubica, Gonera, Rokosa, Kruża) - wielobój, 5. miejsce

Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Mieczysław Łopatka, Bohdan Likszo, Kazimierz Frelkiewicz, Grzegorz Korcz, Włodzimierz Trams, Czesław Malec, Henryk Cegielski, Adam Niemiec, Bolesław Kwiatkowski, Andrzej Pasiorowski, Edward Jurkiewicz, Andrzej Kasprzak - 6. miejsce

Lekka atletyka[edytuj | edytuj kod]

Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Siatkówka[edytuj | edytuj kod]

Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

  • Bogusława Pietkiewicz - wieża, 5. miejsce; trampolina, (22. miejsce)
  • Elżbieta Wierniuk - wieża, odpadła w eliminacjach (15. miejsce); trampolina, 11. miejsce
  • Włodzimierz Mejsak - wieża, odpadł w eliminacjach (13. miejsce)
  • Jakub Puchow - wieża, odpadł w eliminacjach (21. miejsce); trampolina, odpadł w eliminacjach (15. miejsce)
  • Jerzy Kowalewski - wieża, odpadł w eliminacjach (22. miejsce); trampolina, odpadł w eliminacjach (21. miejsce)

Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]