Polskie Radio Dzieciom

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polskie Radio Dzieciom
Państwo  Polska
Język polski
Siedziba Warszawa
Założono 1 kwietnia 2015
Właściciel Polskie Radio
Transmisja DAB+ MUX-R3
Strona internetowa

Polskie Radio Dzieciom – stacja tematyczna Polskiego Radia, której emisja rozpoczęła się 1 kwietnia 2015[1]. Przeznaczona jest dla dzieci (od 6 do 21), ich rodziców (od 21 do 23) i osób zainteresowanych jazzem (od 23 do 6).

Między godziną 6 a 21 oferta programowa obejmuje słuchowiska, bajki, koncerty muzyczne, ciekawostki naukowe, lekcje języków obcych i inne materiały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w tym także powtórki audycji i materiałów przygotowanych dla radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki i Polskiego Radia 24, z którymi to stacjami rozgłośnia dzieli część dziennikarzy i współpracowników. Od godziny 21 na antenie pojawiają się audycje oraz magazyny poradnikowe przeznaczone dla rodziców, zaś w nocy (po 23) słychać muzykę jazzową - w tym audycje autorskie (kończące się zazwyczaj o 1 w nocy). Program całkowicie pozbawiony jest reklam, zawiera jednak autopromocję innych audycji Polskiego Radia, czasem także tych z innych anten.

W Polsce PRD można słuchać za pośrednictwem naziemnej radiofonii cyfrowej DAB+[1] oraz system HbbTV, zaś na całym świecie przez Internet oraz aplikacje mobilne zarówno Polskiego Radia, jak i samej rozgłośni.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Polskie Radio Dzieciom. Polskie Radio S.A., 1 kwietnia 2015. [dostęp 17 czerwca 2015].