Pomiot Fenrisa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Pomiot Fenrisa (znany też jako Wilki Fenrira) – fikcyjne plemię Garou z gry fabularnej Wilkołak: Apokalipsa.

Plemię to sięga korzeniami ludów germańskich i watah Germanii i Skandynawii. Wilkołaki należące do niego znane są jako przerażający i zawzięci wojownicy. Ciągle szkolą się w walce, pojedynkują, trenują w sztuce przetrwania by szlifować swoje umiejętności bojowe. W ich plemieniu kult siły i sprawności fizycznej jest tak silny, że cenią każdą zdobytą w bitwie szramę a czasem nawet, by się sprawdzić, przeprowadzają rytualne (samo)okaleczenia.

Pomiot Fenrisa znany jest z niesławnych praktyk "testowania" innych plemion wilkołaczych. Ich celem jest sprawdzenie w walce, czy inne plemiona nadają się na obrońców Gai. W praktyce wygląda to tak, że wyzywają do walki inne plemiona i przejmują ich caerny, jeśli tamci nie są w stanie ich obronić. To właśnie ten powód (bądź pretekst) był przyczyną ich ciągłych walk z plemieniem Fianna. To Fenrisi przewodzili też wilkołakom ze Starego Świata w wojnie przeciw indiańskim plemionom Uktena i Wendigo, których postrzegali jako słabych bo nie zahartowanych w walce ze Żmijem.

Wilki Fenrisa mają opinię bezkompromisowych i podatnych na ataki Szału, przez co są wyśmiewani przez inne plemiona. Jako że są postrzegani jako "fizyczni", plemiona nastawione na manipulację (szczególnie Władcy Cienia) mają ich za mięso armatnie.