Skrót: WP:PN

Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dla czytelników Pierwsze kroki Portal wikipedystów
Załóż konto Interfejs Przewodnicy FAQ
O Wikipedii Konto użytkownika Edytowanie Prawa autorskie Akceptowanie zmian Multimedia Technikalia


Na tej stronie wikipedyści odpowiadają na pytania dotyczące edytowania i działania Wikipedii. Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty będą kasowane. Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy prac domowych.

Archiwum: część 1, część 2

Wiktoria Godlewska[edytuj | edytuj kod]

chce miec swoja wikipednia o moim imieniu i nazwisku

To musisz się dużo uczyć i cięzko pracować. masti <dyskusja> 00:24, 7 kwi 2015 (CEST)

vertaling[edytuj | edytuj kod]

Hallo, helaas kan ik me hier niet aanmelden. Gisteren heb ik het artikel van elzbieta towarnicka bekeken en zag steeds dezelfde fout (zoals meer artikelen) Elzbieta is een vrouw dus het is geen hij maar een zij, vervelend, ik heb het uit ergernis proberen te veranderen ,maar kon mij niet aanmelden, Ik vond het artikel via google. Mijn excusses--85.151.59.105 (dyskusja) 12:07, 7 kwi 2015 (CEST)

Waar is de fout? (google translate) Tar Lócesilion|queta! 12:53, 7 kwi 2015 (CEST)

jak dodać źródło z encyklopedii?[edytuj | edytuj kod]

Witam, mam pytanie dotyczące sposobu i formy dodawania źródła/bibliografii, jeżeli hasło pochodzi z encyklopedii w formie pisanej?

Pozdrawiam Patrycja Górska

generalnie encyklopedie jako źródła wtórne niespecjalnie nadają się na źródło. Choć są takie, które podają własne informacje. generalnie do uźródłowienia taką książką słuzy szablon {{cytuj}}. Na jego stronie opisu znajdziesz dokładną istrukcję wypełnienia. masti <dyskusja> 14:06, 8 kwi 2015 (CEST)

niepełnosprawność[edytuj | edytuj kod]

Co to znaczy... Naruszona sprawność fizyczna u dziecka ?

  • Pytanie nie dotyczy edytowania Wikipedii, a tylko takie tu są poprawne. Ciacho5 (dyskusja) 17:32, 12 kwi 2015 (CEST)

Formatowanie definicji?[edytuj | edytuj kod]

Co to znaczy SFORMATOWAĆ definicję. Podałem 4 klarowne zdania: że cyklostacjonarność, to cecha szczególnego procesu stochastycznego. Że ta szczególność wyraża się tym, a tym. Porównałem nowe pojęcie z jej najbliższym znanym oraz wymieniłem nazwisko twórcy (tu źródło). Jakie i po co tu formatowanie? Linki? Rozumiem, że Czytelnik ma mieć łatwy dostęp do źródeł Wikipedii. Ale jeśli pojęcie jest nowe, w Wikipedii nie znajdzie źródeł. Natomiast znajdzie je w podanej mojej bibliografii. Uporzadkować - co to znaczy? Na Boga - Piszcie Panstwo jasniej. Amerykanie mnie rozumieją, Chinczycy, a Polacy NIE!!! -- niepodpisany komentarz użytkownika J.pawelec (dyskusja | wkład) 21:46, 18 kwi 2015‎ (CEST)

  • @PawełMM, to do Ciebie :) Tar Lócesilion|queta! 22:05, 18 kwi 2015 (CEST)
    • Niefortunna zbitka definicji i sformatowania w jednym zdaniu. Powinienem był to nieszczęsne sformatowanie napisać jako oddzielny punkt, gdyż chodziło mi o sformatowanie tekstu. Zresztą teraz hasło cyklostacjonarność jest już przez Autora poprawnie sformatowane. To bibliografia czy źródła, stąd prośba o uporządkowanie. Na przyszłość postaram się być bardziej zrozumiałym i mniej zwięzłym w wypowiedziach. PawełMM (dyskusja) 00:30, 19 kwi 2015 (CEST)