Skrót: WP:PN

Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj


Dla czytelników Pierwsze kroki Portal wikipedystów
Załóż konto Interfejs Przewodnicy FAQ
O Wikipedii Konto użytkownika Edytowanie Prawa autorskie Akceptowanie zmian Multimedia Technikalia

Na tej stronie wikipedyści odpowiadają na pytania dotyczące edytowania i działania Wikipedii. Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty będą kasowane. Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy prac domowych.

Archiwum: część 1, część 2

Publikowanie artykułu po poprawkach[edytuj | edytuj kod]

Witajcie.

W jaki sposób mogę opublikować poprawiony artykuł, który wcześniej został cofnięty z powodu braku wiarygodnych źródeł?

Pozdrawiam,

Zobacz wskazówki tutaj: Wikipedia:Encyklopedyczność/Przedsiębiorstwa. Sławek Borewicz, → odbiór 19:32, 7 lip 2015 (CEST)

Dyskusja:Skórzana kurtka[edytuj | edytuj kod]

Jak napisać artykuł o kurtce skórzanej w Wikipedii.

(dodałem tytuł sekcji) Cześć! Pisałem Ci o brakach jakie miało tłumaczone przez Ciebie (?) hasło tutaj: Dyskusja wikipedysty:176.115.13.2. Przede wszystkim całe hasło w polskojęzycznej Wikipedii musi być w języku polskim (co nie znaczy, że nie mogą znaleźć się tam dwa czy trzy zdania w j. obcym, np. jako cytat), nie trzeba jednak od razu tłumaczyć całego hasła z anglojęzyczne Wiki. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 10:16, 15 lip 2015 (CEST)

Prośba o przejrzenie kilku artykułów[edytuj | edytuj kod]

Witam, proszę o przejrzenie moich ostatnich edycji i nowo utworzonych artykułów. Czekam 2 dni, nie wiem czy to standardowy termin. Jeśli byłyby do nich uwagi techniczne to chciałbym dowiedzieć się o tym zanim napiszę następne. Nie chcę narobić szkód - albo napracować się na darmo. Radagast13 (dyskusja) 12:52, 17 lip 2015 (CEST)

wklejenie swojego zdjęcia[edytuj | edytuj kod]

Chciałbym uzupełnić hasło związane z moją osobą. Między innymi o zdjęcie mojej osoby. Pozdrawiam

 Kazimierz Kurzawski

kazimierz.kurzawski/at/awf.wroc.pl

  • Musi je Pan po wykonaniu wgrać na Wikimedia Commons, najlepiej z pomocą formularza pod tym linkiem pod odpowiednią licencją. Następnie wystarczy skopiować nazwę pliku do artykułu, konkretnie parametru 'grafika' i wypełnić parametr 'opis grafiki' (np. z którego roku zdjęcie czy w jakich okolicznościach). Soldier of Wasteland (dyskusja) 17:53, 17 lip 2015 (CEST)

Tłumaczenie z en.wikipedii[edytuj | edytuj kod]

Witam, chciałabym przetłumaczyć artykuł List of companion plants, ale jest to lista niekompletna i z racji swojej natury kompletna nigdy nie będzie. Proszę o opinie nt. czy artykuł w takiej formie zostanie usunięty. Dziękuje i pozdrawiam Agnes86 (dyskusja) 15:39, 23 lip 2015 (CEST)

Nie mamy żadnej reguły która zabraniałaby tworzyć artykułów o nadal tworzonych elementach rzeczywistości. Warto przeczytać Wikipedia:ency, i Wikipedia:Tłumaczenia. Proponuję też zacząć od chociażby krótkiego artykułu na temat en:Companion planting. @Agnes86 czy odpowiedź jest satysfakcjonująca? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 15:56, 23 lip 2015 (CEST)
Jak właściwie zamierzasz zatytułować przetłumaczony artykuł? Czy Companion planting to po naszemu uprawa współrzędna?
Angielski artykuł ma postać listy i docelowy artykuł po polsku będzie mieć także formę listy. Do list ma zastosowanie zasada WP:ZTL, nie ma tam mowy o tym, że lista w Wikipedii musi być kompletna (dopiero lista ubiegająca się o wyróżnienie, tzw. lista na medal musi spełniać wymóg kompletności). (@Kenraiz, @Selso, @Panek) --WTM (dyskusja) 16:10, 23 lip 2015 (CEST)
Dziękuje za szybkie i rzeczowe odpowiedzi. Tak, przetłumaczę także artykuł pod tytułem Uprawa współrzędna. Pozdrawiam Agnes86 (dyskusja) 23:24, 23 lip 2015 (CEST)