Pomoc:Pytania nowicjuszy

Skocz do: nawigacja, szukaj

O tej stronie

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania i działania Wikipedii zadawane przez nowych wikipedystów. Postaraj się sformułować pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Uwaga

Na tej stronie uruchomiono Flow, nowe, jeszcze testowane i rozwijane narzędzie prowadzenia dyskusji. Brudnopis do testowania Flow jest na osobnej stronie.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Poprzez kliknięcie „Dodaj wątek”, akceptujesz Zasady używania oraz zgadzasz się na publikację twojego tekstu pod licencją CC BY-SA 3.0 oraz licencją GFDL

Jak długo użytkownik Wikipedii jest określany jako aktywny?

3
Dawid2009 (dyskusjaedycje)

Kiedyś (z pomocą tej strony), dowiedziałem się, że redaktorzy Wikipedii, mogą sprawdzić ile aktywnych osób obserwuje dany artykuł (w przypadku, gdy dana strona jest nie przejrzana, należy wejść na stronę Specjalna:Obserwowane i tam go wyszukać). Ostatnio zauważyłem, że liczby oznaczające ilość obserwujących artykuły z mojej listy obserwowanych dość szybko skaczą. Z tego względu mnie się wydaje, że użytkownik najprawdopodobniej nie będzie uznany jako aktywny, jeśli już np. nie dokonał edycji od paru tygodni. Nie wiem ile dokładnie tten czas trwa i chciałbym się też tutaj o to zapytać. Nawiasem mówiąc, określenie "aktywnie edytuje", zostało też zastosowane w rankingach wikipedystów sporządzanych przez Beau, oraz w renkingu Wikipedii, na wikimedia ( https://meta.wikimedia.org/wiki/List_of_Wikipedias/Table )

Dawid2009 (dyskusjaedycje)

Czy w tamtych rankingach aktywność użytkownika uwzględnia się przy takiej samej aktywności jak w przypadku obserwowanych? Jak to w ogóle jest z tymi trzema przypadkami?

WTM (dyskusjaedycje)

Wydaje mi się, że aktywny uzytkownik to taki, który wykonał przynajmniej jedną akcję w ciagu ostatnich 30 dni. Ilu takich użytkowników jest mozna podejrzeć na stronie Specjalna:Statystyka, a ich nicki – na Specjalna:Aktywni_użytkownicy

Odpowiedź na „Jak długo użytkownik Wikipedii jest określany jako aktywny?”
Yekips (dyskusjaedycje)

Dlaczego hasło Lili Wysocka zostało skasowane z adnotacją „wygłup”?

Temat został usunięty bez sprawdzenia zawartości (około minuty po dodaniu).

Lili jest młodą polską artystką której talent porównał do Salvatore Dalli Łukasz Radwan – krytyk sztuki na antenie TVN. Stwierdził również, że jest to talent na skalę światową.

Dziewczynka była gościem dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie TVP2, Artykuł o niej był trzy dni na głównej stronie WP i w wielu innych mediach.

Jakie wymogi musi osiągnąć aby zostać dodaną jako artystka do Wikipedi?

Na stronach Wikipedi dodaliście artykuł o Kieronie Wiliamsonie który jest o dwa lata starszy i w jego przypadku nie grał roli wiek a talent i sukcesy.

PG (dyskusjaedycje)

Wiek rzeczywiście nie gra roli, liczą się osiągnięcia. Tutaj była tylko jedna wystawa, może to wiele jak na dziecko, ale do encyklopedii raczej za mało. Poza tym garść opinii, głównie z mediów lokalnych lub portali internetowych, porównanie do Salvadora Dali grubo przesadzone. Uważam, że reakcja administratorów była zbyt pochopna, należało przedyskutować ten biogram w Poczekalni, chociaż można zrozumieć taką decyzję. Wiele młodych osób próbuje wykorzystać Wikipedię do promowania swojej osoby, dlatego pisząc biogramy szczególnie uzdolnionej młodzieży należy szczególnie przyłożyć się do wykazania encyklopedycznych osiągnięć.

PG (dyskusjaedycje)

Możesz utworzyć artykuł w swoim brudnopisie, poprawić wskazane mankamenty (tj. udowodnić osiągnięcia) i poprosić kogoś o ocenę.

Yekips (dyskusjaedycje)

Trudno nazwać mediami lokalnymi TVN czy TVP2 na stronie Lili są też linki do „Angora” czy „Chwila dla Ciebie” . Poza tym dziewczynka ma na swoim koncie wygrane konkursy międzynarodowe a jej ilustracje publikowane są w książkach dla dzieci amerykańskiej pisarki.

To wszystko jest w materiałach video do których były podane linki.

Yekips (dyskusjaedycje)

Dziś popracuję nad tematem w brudnopisie i jak poproszę o ocenę.

p.s.

w jaki sposób poprosić o ocenę ?

The Polish (dyskusjaedycje)

Można np. poprosić jakiegoś z przewodników o pomoc.

Odpowiedź na „Usunięcie hasła bez możliwości dyskusji”

Brak zakładki "przenieś" - prośba o ponowne opublikowanie artykułu

8
Michalpalasz (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

Edytowałem artykuł zgodnie z instrukcjami Wikipedysta:Michalpalasz/Michał Zawadzki (naukowiec) ale nie mam możliwości (albo nie mam na ten temat wiedzy) jak go ponownie opublikować. Proszę o pomoc.

MiljanW (dyskusjaedycje)

Dobry wieczór, mam podobny problem - jak opublikować poprawiony artykuł, gdy nie wyświetla się zakładka "przenieś"? Również proszę o pomoc

Halibutt (dyskusjaedycje)

Uwagi masz na swojej stronie dyskusji, hasło przeniosłem, ale przydałoby mu się jeszcze trochę miłości.

LHR2016 (dyskusjaedycje)

Witam,

również dołączam się do dyskusji z podobnym problemem.

Halibutt (dyskusjaedycje)

Twoje hasło ewidentnie nie jest jeszcze gotowe, część uwag możesz zobaczyć w jego historii.

Ten komentarz został ukryty przez Halibutt (historia)
Halibutt (dyskusjaedycje)

Jeśli (podkreślam, jeśli) hasło jest gotowe do przeniesienia, można się zapoznać ze stroną Pomoc:Zmiana nazwy strony, tam wszystko jest opisane.

Odpowiedź na „Brak zakładki "przenieś" - prośba o ponowne opublikowanie artykułu”

Prośba o przeniesienie poprawionego artykułu

23
Idnauoy (dyskusjaedycje)

Wikipedysta:Idnauoy/Martha Hunt

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

@Idnauoy, sprawdź proszę odmianę wymienianych nazw własnych. Być może gdzieś jest błędnie mianownik zamiast np. dopełniacza.

Dawid2009 (dyskusjaedycje)

Zastanawiam się, czy nie powinno to być zgłoszone na stronie Wikipedia:Prośby do administratorów. Coraz częściej pojawiają tu się tego typu wątki.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Może być też tutaj. Nie tylko admini mogą przenosić strony.

Foreforee (dyskusjaedycje)

Wikipedysta:Foreforee/Anti World Tour

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

@Foreforee, w Twoim artykule jest sporo przypisów, ale są to wyłącznie przypisy precyzujące informacje, a nie podające źródła (przypisy bibliograficzne). Przypomnij sobie:

Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…

A potem dodaj przypisy bibliograficzne.

Vlad375 (dyskusjaedycje)

Proszę o przeniesienie poprawionego artykułu. Dziękuję.

Wikipedysta:Vlad375/Siergiej Batieczko

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

@Vlad375, miło by było, gdybyś znalazł informacje o nim jako o naukowcu i wypełnił {{naukowiec infobox}} zamiast {{biogram infobox}}.

Psprcw (dyskusjaedycje)

Proszę o przeniesienie poprawionego artykułu

Wikipedysta:Psprcw/brudnopis

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

W sumie może dobrze, że wstawiliście to do jednego wątku... zaczynam się czuć jak nauczyciel, bo...

@Psprcw, ładnie dodałeś przypisy bibliograficzne (@Foreforee, widzisz? tak to ma wyglądać), ale zapomniałeś o wstawieniu linków. Linkuj pojęcia, nie wyrazy. Przeczytaj stronę, którą podlinkowałem i pytaj, jeśli czegoś nie rozumiesz.

Marttinii (dyskusjaedycje)

Proszę o przeniesienie poprawionego artykułu. :)

Wikipedysta:Marttinii/Robert Wiszniowski

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

@Marttinii, Ty tak samo jak wyżej Psprcw, zapomniałeś o linkach. Przykładowo nie wiadomo, w której Sobótce urodził się Robert Wiszniowski. Usunąłem oczywistości ("autor wielu publikacji" - każdy profesor dużo napisał), pudelki (pasje) i spis publikacji.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Bardzo proszę każdą następną osobę o zgłaszanie takich próśb w osobnych wątkach. W tym momencie jeżeli napiszę komentarz nt. jednego z waszych artykułów, wszyscy dostaniecie powiadomienia.

Psprcw (dyskusjaedycje)

Linki wstawione, czy artykuł już jest dopracowany i czy mogę prosić o publikację? Pozdrawiam :)

Wikipedysta:Psprcw/brudnopis

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

@Mpn, możesz to przejrzeć pod kątem medycznym? czy te redlinki są dobrze określone, czy da się je zaniebieścić, czy coś jeszcze warto podlinkować, WER-M itd.?

Mpn (dyskusjaedycje)

Cześć. Imo cały akapit medyczny jest do usunięcia. Terminy są wzięte z księżyca. Może chodzić o adrenalinę i kortykosteroidy. Ponadto brakuje źródła. Trudno mi się wypowiadać o reszcie, jako że nie jestem psychologiem, ale imo art jest jeszcze do porządnej poprawy. ~~~~

Psprcw (dyskusjaedycje)

Akapit medyczny był pisany na podstawie książki, przepraszam, zapomniałam o odnośniku już go dodaje (jest to książka "Psychopatologia pracy" która się już pojawiła, były prowadzone na ten temat badania) A mógłbyś nakierować co jest jeszcze do poprawy? bardzo zależy mi na tym artykule. Podczas pisania opierałam się na porządnych źródłach z psychologii pracy i organizacji.

Mpn (dyskusjaedycje)

Mogłabyś mi zacytować stwierdzeniach o tej "surowicy korowej" i poziomach?

Inna rzecz: podwyższony poziom cholesterolu to nie określenie medyczne. Trzeba się zdecydować, czy chodzi o cholesterol całkowity, czy LDL, czy może jeszcze coś innego.

Psprcw (dyskusjaedycje)

"ilościowe przeciążenie pracą może powodować wzrost poziomów surowicy korowej oraz wzrost poziomów korowosterydowych. w jednym z badań porównywano poziom surowicy korowej u pilotów oraz oficerów radiolokacyjnych. wyniki owego badania ujawniły podwyższone poziomy jedynie w grupie pilotów. autorzy tłumaczą to tym, iż mimo równego stopnia narażenia życia piloci są obłożeni większą liczbą obowiązków związanych z z kierowaniem lotem niż radiolokatorzy"

W przypadku cholesterolu w książce jest pisane po prostu o jego podwyższonym poziomie, nie jest wskazany rodzaj.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

O, przepraszam, że zastosowałem wobec Ciebie rodzaj męski. W preferencjach możesz ustawić płeć i wtedy będzie widać, że jesteś kobietą.

Psprcw (dyskusjaedycje)

Nie ma problemu, już ustawione ;)

LHR2016 (dyskusjaedycje)

Witam, artykuł poprawiony wedle zasugerowanych wytycznych. Czy ta wersja jest w porządku i nadaje się do publikacji?

Wikipedysta:LHR2016/DH_VITKAC

Kacianora (dyskusjaedycje)

Witam, po raz kolejny uzupełniam i poprawiam swój artykuł, gdzie mogę uzyskać pomoc w przeniesieniu go. Mój artykuł to: Wikipedysta:Kacianora/Muzeum Kata „Kacianora”

Odpowiedź na „Prośba o przeniesienie poprawionego artykułu”
Monika Tarka (dyskusjaedycje)

Mam dwa gotowe artykuły w brudnopisie. Nie mogę ich umieścić bo nie mam jeszcze dostępu do przycisku "przenieś". Czy muszę czekac cztery dni, czy moge gdzieś to zgłosić i ktoś z większymi uprawnieniami będzie mógł przenieśc te artykuły do Wikipedii ?

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Pani Moniko, zastanawiam się, jak to mogło się stać, że przez prawie 3 tygodnie nikt Pani nie odpisał. Nie wiem. Tak, użytkownicy z większymi uprawnieniami mogą przenosić artykuły, a jako zgłoszenie wystarczy pytanie zadane tutaj.

Z tym że dobrze byłoby troszkę te artykuły dopracować. Wikipedia nie może podawać informacji, które nie są podane w publicznie dostępnych źródłach, które wymieniamy w artykułach (najlepiej za pomocą przypisów albo przypisów+bibliografii). Napisane przez Panią artykuły zawierają informacje, obok których nie znajdują się przypisy. Nawet, jeśli wszystko jest prawdą i jest Pani w stanie wysłać skan dowodu, że Pani to Pani, to z zasady albo te informacje będą miały źródła, albo zostaną wycięte.

Facebook i podobne serwisy społecznościowe nie są dobrymi źródłami ze względu na to, że treści tam publikowane b.łatwo mogą być usuwane (niestabilne źródła w sensie istnienia) i są (albo b.łatwo mogą być) dostępne tylko dla zalogowanych (niestabilne źródła w sensie kręgu odbiorców). O wiele lepiej jest linkować do redakcyjnych stron internetowych.

W razie pytań proszę śmiało pisać.

Monika Tarka (dyskusjaedycje)

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam nadzieję, że postępując wg. twoich wskazówek, udało mi się w końcu umieścić w Wikipedii nasze życiorysy. Nie wiem tylko dlaczego Google nie wyszukuje tych artykułów po wpisaniu np. Monika Tarka Wikipedia. Czy trzeba dołączyć do artykułu jakies słowa klucze, które pozwolą wyszukiwarkom znajdować te artykuły w Wikipedii ?

Pozdrawiem serdecznie

Monika Tarka

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Nie, po prostu Google nie zauważa tak szybko nowych artykułów.

Odpowiedź na „przycisk "przenieś"”
94.254.181.90 (dyskusjaedycje)

Czołem!

Czytając wątek "Grupy i odziały kosmonautów", natrafiłem na błędny odnośnik przypisany pod jedno z nazwisk. W grupie z pierwszego grudnia IMBP 2-ZSRR widnieje kosmonauta Aleksandr Borodin. Problem w tym że kompozytorów oraz muzyków (zawodowych) wg. mojej wiedzy nie wysyłano w kosmos, a zwłaszcza tych którzy zmarli niemalże 100 lat przed pierwszym lotem człowieka w kosmos. Próbowałem usunąć odniesienie które kierowało do innego Borodina ale nie umiałem znaleźć kasowania hiperłącza. Bardzo proszę o pomoc, wierzę że przyda się nie tylko mi.

Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia!

WTM (dyskusjaedycje)

Zaznacz tekst z przypisanym odnośnikiem i kliknij .

Odpowiedź na „Problem z edycją odnośnika”
Maca123 1972 (dyskusjaedycje)

Hej. Wprowadziłem do Wikipedii zmianę polegającą na wymianie portretu Haendla na bardziej współczesny. Moje zmiany zaproponowałem dwa dni temu, jeszcze nie mam akceptacji, czy trzeba uzbroić się w cierpliwość? Chciałbym wymieniać inne zdjęcia w Wikipedii ale wydaje mi się że nikt nie chce ze mną współpracować. Pozdrawiam serdecznie

Wiklol (dyskusjaedycje)

Witam serdecznie. To miło, że tworzysz jakieś prace. Ta, na którą podmieniłeś obraz w infoboksie najwyraźniej jest komputerowym przetworzeniem obrazu pędzla Balthasara Dennera z 1727 roku, zamieszczonego poniżej w artykule. Po zmianie mamy więc w artykule dwa podobne, zamiast dwóch różnych. Poza tym tak przetworzony obraz nie zawiera dodatkowej informacji o wizerunku artysty, a wartość informacyjna ma w encyklopedii istotne znaczenie. Zauważ, że zamieszczone dotychczas obrazy są autorstwa encyklopedycznych malarzy, i to jest w nich dodatkowa wartość. Bez obrazy, ale dzieła sztuki nieencyklopedycznych wikipedystów raczej nie mają pierwszeństwa przed nimi w Wikipedii. Zwłaszcza że przetworzony przez Ciebie wizerunek nieco wyostrza (i nazwijmy to schematyzuje) rysy twarzy, gubiąc część informacji, a nie wnosząc żadnej dodatkowej. Moim zdaniem takie edycje zdecydowanie należy wycofać, zwłaszcza że zamieściłeś już ten plik w komercyjnym serwisie, do którego link podałeś wcześniej w innym wątku i może to być odebrane jako ewidentna autoreklama tegoż.

Maca123 1972 (dyskusjaedycje)

Owszem to co podmieniłem to kopia dawnego mistrza. Używam photoshopa jako camera obscura, robili to już dawni mistrzowie. Nie o to jednak chodzi jak ja maluję, chodzi o pozytywny sygnał dla ludzi kultury i sztuki, że jest malarz współczesny, którego wyobraźnię rozpala Haendel i jest jego inspiracją. To jest bardzo w stylu II programu polskiego radia. Ja wcale nie muszę publikować swoich obrazów na Wikipedii, chciałbym też podmienić obraz na stronie mojej rodzinnej wsi, ale pewnie to też spotka się z oporem. Nie wypadłem kurze spod ogona, nie jestem twórcą komputerowych przetworzeń, jestem współczesnym artystą eksperymentującym z medium komputerowym, polecam się serdecznej uwadze, chcę współpracować z Wikipedią, chcę jej oddawać moje prace, tylko ktoś to musi docenić, potrzebuję wsparcia moralnego, jeśli nie to nie ma sensu, mam wiele innych spraw którymi mogę się zająć, w razie co proszę o priva jeśli będę potrzebny.

Wiklol (dyskusjaedycje)

Z całym szacunkiem, ale Wikipedia nie jest miejscem na autopromocję. Tyle w tym temacie. Pozdrawiam

Maca123 1972 (dyskusjaedycje)

Mogę nie podpisywać swoich prac, nie widzę żadnego problemu. Myslałem że Wikipedia chce wiedzieć wszystko więc podpisałem się. Ja na prawdę chcę dobrze. Chcę dobrych zmian, do autopromocji mam stosunek filozoficzny. W tym momencie mojego życia jestem już wystarczająco sławny. Oczywiście, zawsze chce się więcej. Ale musisz zrozumieć twórcę. Twórca ma potrzebę akceptacji w stosunku do tego co robi w postaci sygnałów że to co robi jest potrzebne. Pozdrawiam serdecznie. m.

Halibutt (dyskusjaedycje)

@Maca123 1972 Koledzy zapomnieli o dwóch rzeczach. Po pierwsze: dzięki serdeczne za Twój wysiłek! Niekoniecznie akurat w tym haśle jest on przydatny, ale to nie znaczy, że Twoja praca pójdzie na marne, przecież komuś ta grafika może się przydać.

Po drugie: skoro masz taki unikalny zestaw umiejętności, może mógłbyś spożytkować je także gdzie indziej? Myślę o setkach haseł postaci, których zdjęć nie ma jeszcze ani na wolnych licencjach, ani w domenie publicznej. Jest mnóstwo takich haseł i mnóstwo takich postaci, we wszystkich kategoriach. Może mógłbyś przygotować takie portrety do wykorzystania w tych hasłach?

Maca123 1972 (dyskusjaedycje)

O dzięki za dobre słowo. Ja waszego interfejsu nie ogarnę, ledwo sobie radzę z fejsbukiem, ale z chęcią pomaluję portrety do jakichś haseł. Ja w zasadzie ciągle mam pełne ręce roboty, ale jeśli masz jakieś pomysły na wykorzystanie moich umiejętności to jestem otwarty :) Proces powstawania malowidła jest długi, warto by było zacząć od jednego zlecenia i zobaczymy jak to się potoczy. Ja teraz jestem w wirze robienia portretów politycznych, ale z chęcią zajmę się nowym tematem pozdrawiam m.

Halibutt (dyskusjaedycje)

Zignoruj interfejs. Serio, jest przeładowany, nieintuicyjny i przytłacza ilością informacji. Jeśli ustawisz sobie w preferencjach edytor wizualny (kliknij o tutaj, pole "Tryb edycji"), wtedy do szczęścia wystarczy Ci wiedza gdzie jest położony przycisk "edytuj" (na górze każdej strony). Reszta jest intuicyjna i na pewno się w niej połapiesz (a jak nie, to mamy wygodną stronę pomocy o tutaj).

Co do grafik, było już kilka podobnych projektów w różnych krajach. Choćby artyści z Katalonii przygotowali kilka rysunków ssaków, których zdjęć nigdy mieć nie będziemy, bo wyginęły. Ostatnio w Hiszpanii któryś ze studentów kierunków artystycznych przygotował portret jakiejś postaci historycznej, której portret nie zachował się do naszych czasów, za to zachował się opis jego munduru, włosów itd.

Generalnie - najbardziej potrzebne są rysunki takich właśnie postaci, ludzi, których portretów nie mamy i raczej nigdy mieć nie będziemy, albo których zdjęć na wolnych licencjach raczej nieprędko możemy się spodziewać. Jest mnóstwo takich postaci, pytanie która by Cię zainteresowała i czy taki rysunek faktycznie będzie miał wartość ilustracyjną (tzn. będzie miał jakiś związek z rzeczywistością i odzwierciedlenie w źródłach).

Odpowiedź na „Jakie są zwyczaje?”
91.214.3.137 (dyskusjaedycje)

Jakie są zasady transliteracji z cyrylicy na polski. używany w polskiej edycji Wikipedii

WTM (dyskusjaedycje)

Transliteracji raczej nie używamy na wikipedii, tylko transkrypcję.

Dla języka serbskiego nie należy podawać nazw w transkrypcji z serbskiej cyrylicy na polski. Ponieważ jest to język dwualfabetyczny uzgodniliśmy, że należy podawać nazwy w zapisie serbskim alfabetem łacińskim (srpska latinica)

Paweł Ziemian (dyskusjaedycje)

O imiona i nazwiska najlepiej zawsze jeszcze zapytać w Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo.

Halibutt (dyskusjaedycje)

Jeśli nie chcesz się męczyć za bardzo z transkrypcją/transliteracją, na wiki mamy też dość wygodny szablon {{Xlat}}.

Odpowiedź na „Zasady transliteracji”
P.kindela (dyskusjaedycje)

jak zamieścić artykuł, np. w języku angielskim na stronie angielskiej wersji Wikipedii? Czy muszę założyć konto na angielskiej wersji, czy mogę przekierować artykuł na angielską wersję z polskiej strony.

Powerek38 (dyskusjaedycje)

W Wikipedii działają tzw. konta globalne, tzn. jeśli będąc zalogowanym u nas przejdziesz do innej wersji językowej, powinieneś od razu zostać zalogowanym na konto o takiej samej nazwie również tam. Edytowanie artykułów odbywa się natomiast zupełnie odrębnie w każdej wersji językowej. Co więcej, wersje te mogą różnić się pewnymi szczegółami zasad, warto mieć to na uwadze.

Marek Mazurkiewicz (dyskusjaedycje)

Mechanizm czasem zawodzi. To znaczy jeśli nie jestem automatycznie zalogowany na którymś z projektów Wikimedia (np angielskojęzycznej Wikipedii) spróbuj zalogować się tymi samymi danymi (hasło i login) którym logujesz się na polskojęzycznej Wikipedii.

P.kindela (dyskusjaedycje)

dziękuję za pomoc. Spróbuję tak zrobić. Jeśli będzie jakiś problem, to będę dopytywał.

Gramavera (dyskusjaedycje)

Dzień dobry, choć mój artykuł został przeniesiony do brudnopisu na czas uzupełniania linków i przypisów, link do artykułu i jego pierwsze zdania wyświetlają się w przglądarce google. Chciałabym, aby (jeśli nie da się "wycofać" wyświetlenia z przeglądarki do czasu ukończenia prac nad artykułem) ukazywała się część najbardziej aktualnej wersji artykułu - czy jest to możliwe? Akurat w części ukazującej się w przeglądarce google wprowadziłam dosyć istotne zmiany. Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Niestety nie mamy wpływu na to, jak wyświetlają nas przeglądarki. Bing nie widzi artykułu i co najwyżej możemy prosić Microsoft, żeby szybciej "łapał" kolejne wersje stron Wikipedii.

Inną sprawą jest to, że brudnopisy nie są indeksowane.

Gramavera (dyskusjaedycje)

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli dobrze zrozumiałam wcześniej przesłane mi uwagi, artykuł z brudnopisu będę mogła "przenieść" i opublikować dopiero po czterech dniach od założenia konta, wnioskując zatem z powyższego, dopiero wtedy zostanie ponownie zindeksowany (tj. jego najbardziej aktualna wersja)?

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Tak jest.

Gramavera (dyskusjaedycje)

Ok, dziękuję za pomoc.

Halibutt (dyskusjaedycje)

(Jeśli hasło będzie gotowe wcześniej, zawsze możesz poprosić kogoś innego o przeniesienie hasła do przestrzeni głównej, na przykład nas. Nie musimy czekać czterech dni.)

Kabadaba (dyskusjaedycje)

Napisałam swój pierwszy artykuł Skakanka (zespół muzyczny), który od początku widział Google, a teraz totalnie zniknął z wyszukiwarki. Czasowo łączy się to przejrzeniem ostatniej wersji, choć wątpię aby to był przyczyną. Spróbujcie wyszukać w Google tego artykułu - nie da się. Pokazuje nawet kategorie w których znajduje się zespół, ale nie odsyła do samego artykułu. Można coś z tym zrobić?

Halibutt (dyskusjaedycje)

@Kabadaba, to zależy jak szukać :) Ja widzę w googlu. Choć oczywiście na to, co tam się wyświetla i jak wpływu nie mamy.

Kabadaba (dyskusjaedycje)

Już się pojawiło :) Ta fraza też nie dawała wyniku, ale już jest ok :)