Pomoc:Pytania nowicjuszy

Skocz do: nawigacja, szukaj

O tej stronie

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Na tej stronie uruchomiono Flow, nowe, jeszcze testowane i rozwijane narzędzie prowadzenia dyskusji. Brudnopis do testowania Flow jest na osobnej stronie.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

46.175.108.54 (dyskusjaedycje)

Może wreszcie zmienicie listę mistrzów...

Masti (dyskusjaedycje)

A coś bardziej konkretnie? Jaką listę i jakich mistrzów?

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

A może wreszcie nam pomożesz i sam(a) to zrobisz? Nikt nie edytuje Wikipedii na etat.

46.175.108.54 (dyskusjaedycje)

Listę mistrzów w WWE bo praktycznie wszystko jest źle na stronie: Lista obecnych mistrzów w WWE

Oczywiście że to zrobiłem i wszystko pozmieniałem tak jak powinno być czyli: kto jest mistrzem, kiedy wygrał, gdzie wygrał, ile dni już jest mistrzem, dodałem zdjęcia, adnotacje, przekierowania, przypisy itd... Ale nie zostało zaakceptowane bo był przypis z angielskiej wikipedii a niby nie wolno. Więc rozumiem że lepiej jak jest wszystko źle i strona wprowadza w błąd, bo nie była zmieniana od pół roku i praktycznie wszyscy mistrzowie już stracili pasy i mistrzami są zupełnie inni wrestlerzy, niż jeśli wszystko było by dobrze ale z przypisem z angielskiej wikipedii. Jak widać nie potrzebujecie pomocy bo na to wygląda że sobie sami poradzicie...ale jak na razie coś wam nie idzie...

;

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Hah, nie ma jak foch. Nie, potrzebujemy pomocy, tylko wymagamy trzymania się zasad. Lepiej żeby nie było artykułu, na który nie ma źródeł, niż żeby był uźródłowiony Wikipedią.

Odpowiedź na „Zmiana mistrzów”
ArturSychowski (dyskusjaedycje)

Wikipedysta:ArturSychowski/ARTur

Czy można prosić o zatwierdzenie tego wpisu? Dodałem przypisy i linki wedle życzenia

Michalwadas (dyskusjaedycje)

Nie znam się na ocenianiu encyklopedyczności pianistów, ale styl jest nieakceptowalny w encyklopedii.

Ented (dyskusjaedycje)

Styl bezwzględnie do poprawy - zob. Pomoc:Styl – poradnik dla autorów oraz Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł. Wzoruj się na najlepszych biogramach, np. Grzegorz Fitelberg. Zlikwiduj pustosłowie oraz unikaj wyrażeń zwodniczych. Ponadto zapoznaj się i zastosuj w praktyce -> Pomoc:Problemy z moim biogramem/Tworzenie swojego biogramu.

ArturSychowski (dyskusjaedycje)

Dziękuję @Ented za odpowiedź, wzorowałem się na biografii Liberace, Leszka Możdżera i Adama Makowicza, moje ździwienie na odrzucanie. Proszę o informację, czy należy znowu zrobić korekty.

ArturSychowski (dyskusjaedycje)

Dziękuję @Ented za pomoc, dokonałem dalszych edycji. Występuję już pod pseudonimem ARTur, i w oficjalnych mediach (http://arturmusic.art / http://facebook.com/arturmusicart) nie ma mowy już o moim nazwisku. Wprowadziłem oficjalnie pseudonim ARTur, przykładem jest, Liberace, który jest pianistą i występował pod pseudonimem. Inne gwiazdy jak: Adele, Beyonce, Madonna, Doda, Margaret itd. itp. też wykreowały imiona sceniczne, nawet Leszek Możdżer występuje pod tą nazwą, podczas gdy jego imię to Lesław Możdżer. Kieruje ten artykuł międzynarodowo i docelowo artykuł ten znajdzie się też na anglojęzycznej Wikipedii, ponieważ więcej występowałem za granicą niż w Polsce. W związku z powyższym, co by musiało się stać, aby ta notka encyklopedyczna pozycjonowała się pod hasłem ARTur/ lub czy jest taka możliwość aby wprowadzić hasło ARTur/Artur Sychowski i wychodzić najpierw od pseudonimu artystycznego?

Ented (dyskusjaedycje)

Odpowiedziałem w Twojej dyskusji.

ArturSychowski (dyskusjaedycje)

Odpowiedziałem również w dyskusji, bardzo dziękuję również za wcześniejszą odpowiedź i życzliwość.

ArturSychowski (dyskusjaedycje)

@Ented odpowiedziałem w kwesti wstawienia zdjęć.

Odpowiedź na „ARTur”

Kiedy dodam wpis na nowej stronie i będzie on z książki to mogę tą książkę dopisać w przypisach?

2
Aniaaax (dyskusjaedycje)

Kiedy dodam wpis na nowej stronie i będzie on z książki to mogę tą książkę dopisać w przypisach?

Ented (dyskusjaedycje)

Witaj. Nie tylko możesz, ale nawet musisz (zob. WP:WER). Pamiętaj proszę, aby nie przepisywać treści (bo to naruszenie praw autorskich), ale napisz/opisz co zostało napisane w źródle.

Odpowiedź na „Kiedy dodam wpis na nowej stronie i będzie on z książki to mogę tą książkę dopisać w przypisach?”
Xdaxtro (dyskusjaedycje)

Witam, wczoraj dodałem mój pierwszy wpis na stronie "12 Pułk Ułanów Podolskich". Dzisiaj już go nie znalazłem. Nie wiem, jaki jest powód. Pozdrawiam

Strazak sam (dyskusjaedycje)

Ponieważ nie miał przypisu do źródła. Zobacz: Wikipedia:Weryfikowalność.

Kenraiz (dyskusjaedycje)

Historię edycji można podejrzeć w każdym artykule za pomocą zakładki 'Historia i autorzy'. W artykule 12 Pułk Ułanów Podolskich Twoja edycja usunięta została z komentarzem "brak źródeł". Dodawane do Wikipedii informacje należy opatrywać odnośnikiem do wiarygodnego źródła. Więcej na stronie Wikipedia:Weryfikowalność

Odpowiedź na „Usunięty wpis”
Streszczenie autorstwa Tar Lócesilion

Brak pytania o edytowanie lub funkcjonowanie Wikipedii

37.7.125.33 (dyskusjaedycje)

Nudzi mi się znacie ciekawe artykuły o geografii ?

CyberScyzor (dyskusjaedycje)

Chciałbym spytać o encyklopedyczność wpisu o obediencji wolnomularskiej Wielkiego Wschodu Rzeczypospolitej Polskiej, wiem, że taki wpis był ale został skasowany ze względu na nieencyklopedyczność zapisu (zbyt małe oddziaływanie na rzeczywiśtość), jako, że interesuję się tą tematyką wiem, że ostatnio ta obediencja podpisała umowy o uznaniu z Le Droit Human (jedna z większych światowych organizacji wolnomularskich). W czasie od ostatniej dyskusji (rok temu faktycznie niewiadomo było czy się utrzymają, czy coś będą znaczyć na scenie polskiego wolnomularstwa) dośc prężenie działali otwierając nowe loże, ciężko wydaje mi się obecnie wyobrazić sytacje w masonerii polskiej bez nich.

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2017:03:26:Wielki Wschód Rzeczypospolitej Polskiej

Odpowiedź na „Wielki Wschód Rzeczypospolitej Polskiej”
Tygkon (dyskusjaedycje)

Jak, po stworzeniu nowego wpisu i uzupełnieniu brakujących linków ponownie poprosić o jego weryfikację? Podobno jest jakaś funkcja przenieś, ale nigdzie jej nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc, pozdrawiam ciepło :)

Michalwadas (dyskusjaedycje)

Wikipedysta:Tygkon/Sebastian_Binkowski

  1. NPA ze strony http://sbinkowski.pl/oautorze/.
  2. Postać w ogóle jest ency? Bo książki wydane w self publishingu na pewno tego nie dają, nie wiem jak z tłumaczeniami.
  3. Umieszczenie na liście najlepiej sprzedających się książek przez New York Times nie jest nagrodą, tylko stwierdzeniem faktu.
  4. Nominacja do nagrody Torańskiej na pewno ency nie daje - do nominacji wystarczy jeden list.
  5. Materiały reklamowe nie mogą być źródłem w Wikipedii.
  6. Informacje o wydaniach poza Polską powinny być potwierdzone linkami spoza polskojęzycznego internetu.

I tak dalej.

Gytha (dyskusjaedycje)

Do zamieszczania dowcipów służą inne serwisy. Ewentualnie usuń zmyślenia i zobaczymy, co zostanie. Aha, to, co zostanie, ma mieć solidne źródła, niezależne od podmiotu artykułu.

Odpowiedź na „Ponowna weryfikacja wpisu?”
Pszczepanski (dyskusjaedycje)

Dzień dobry Chciałbym zapytać o możliwość dodania do Wikipedii wpisu o jednej z najbardziej utytułowanych w Europie Srodkowo-Wschodniej firmie zajmującej się produkcja motocykli typu custom? Firma/marka Gamę Over Cycles na przestrzeni 7 lat istnienia zdobyła wiele nagród na europejskich i USA konkursach motocykli typu custom. Najsłynniejsze motocykle(poniekąd dzieła sztuki) to The Recidivist - pierwszy na świecie wytatuowany motocykl(teraz w wersji z wózkiem bocznym), który w 2017 roku zdobył pierwsza nagrodę w swojej kategorii na najstarszym konkursie motocykli custom w miejscowości Sturgis (USA) oraz pierwsze miejsce w jednej z kategorii konkursu zorganizowanego przez markę Harley-Davidson w Milwaukee, Behemoth bike - motocykl, który m. in. W 2013 roku otrzymał nagrodę publiczności na European Bike Week w miejscowości Faaker See w Austrii, HRC bike - trzy pierwsze miejsca na konkursie w miejscowości Faaker am See w 2016 roku. Na przestrzeni krótkiego okresu funkcjonowania, ww. motocykle zdobiły kilkadziesiąt okładek pism branżowych na całym świecie (w tym kilkakrotnie w USA). Rzemiosło firmy opisywane było w bardzo wielu artykułach w pismach na całym świecie. Inspiracja dla marki jest m. in. Firma Orange County Chopers, która znajduje się na kartach Wikipedii. Uprzejmie proszę o Państwa odpowiedz w kwestii możliwości dołączenia dorobku firmy GOC do Wikipedii. Dziękuje, Pawel

Masti (dyskusjaedycje)

Jak widzę wpis o "jednej z najbardziej utytułowanych" to od razu pytam kto tak twierdzi, na jakiej podstawie? generalnie temat wygląda na encyklopedyczny ale musi być opisany zgodnie z zasadami Wikipedia:Encyklopedyczność

Pszczepanski (dyskusjaedycje)

Witam,

chciałbym prosić o sprawdzenie poprawności propozycji wpisu o firmie Game Over Cycles:

Game Over Cycles (GOC) – firma produkująca motocykle typu custom pod tą samą nazwą. Firma została założona w 2012 roku w miejscowości Lisie Jamy (powiat Lubaczów, Polska).

Właścicielem firmy jest Stanisław Myszkowski. Firma zatrudnia 10 specjalistów branży motocyklowej. Roczna sprzedaż firmy to kilkadziesiąt motocykli tylu custom.

Do budowania motocykli firma wykorzystuje w większości ramy i silniki marki Harley-Davidson.

Nagrodzone motocykle typu custom wyprodukowane pod marką GOC (najważniejsze nagrody - stan na 1.01.2018r.):

The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykli

- nagroda publiczności „People's Choice Award” oraz pierwsze miejsce w kategorii "Custom" w Harley-Davidson Custom Bike Show na European Bike Week 2015 (09.2015, Faaker-See, Austria),

- “Best paint/airbrush" na Custombike-Show 2015 (12.2015, Bad Salzuflen, Niemcy),

- ”Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show - najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie motocykli customowych na świecie organizowanym na Sturgis Motorcycle Rally (08.2017, Sturgis, USA),

- pierwsze miejsce w kategorii “PRO Class” w konkursie Harley-Davidson Museum Custom Bike Show, (09.2019, Milwaukee, USA)

Behemoth Bike

- nagroda publiczności „People's Choice Award” i drugie miejsce w kategorii "Radical" w Harley-Davidson Custom Bike Show na European Bike Week 2013 (09.2013, Faaker-See, Austria),

- pierwsze miejsce w Custom Chrome RevTech Performance Contest podczas INTERMOT Kolonia (10.2014, Kolonia, Niemcy),

Chopper GOC

- nagroda publiczności „People's Choice Award” w Harley-Davidson Custom Bike Show na European Bike Week 2012 (09.2012, Faaker-See, Austria),

Hard Rock Cafe Bike

- nagroda publiczności „People's Choice Award” i pierwsze miejsce w kategorii "Sportster" w Harley-Davidson Custom Bike Show na European Bike Week 2016 (09.2016, Faaker-See, Austria),

- pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley” w Custom Chrome Europe Faaker See Championship (09.2016, Faaker-See, Austria),

- drugie miejsce w kategorii "Modyfikowany Harley" w "Italian Championship" Bike Show zorganizowanego podczas Motor Bike Expo (01.2017, Werona, Włochy).

20 maja 2017 roku w Rzeszowie został pobity rekord Guinessa w jeździe na motocyklu z tzw. „paleniem gumy”. Do wydarzenia zorganizowanego przez GOC zaproszony został Maciej „DOP” Bielicki, który na motocyklu Harley-Davidson Street Rod ustanowił nowy rekord o długości 4,47947km.

W każdym przypadku – rekord Guinessa czy nagrody dla motocykli mogę dołączyć zdjęcie nagrody)

Pozdrawiam,

Paweł

Pszczepanski (dyskusjaedycje)

Witam,

chciałbym dopytać, czy zaproponowany przeze mnie tekst jest odpowiedni.

Pozdrawiam,

Paweł

Pszczepanski (dyskusjaedycje)

Witam, Dziękuje za odpowiedz. W najbliższych dniach pozwolę sobie przesłać uzasadnienie postawionej tezy. Pozwoliłabym sobie również na zredagowanie tekstu zgodnie z zasadami. Pozdrawiam, Pawel

Odpowiedź na „Dodanie do Wikipedii”

czemu Fryderyk Szopen miał kiedyś na imię Chopin.

2
37.47.37.227 (dyskusjaedycje)

czemu Fryderyk Szopen miał kiedyś na imię Chopin?

Felis domestica (dyskusjaedycje)

Nigdy nie miał. Zawsze miał na imię Fryderyk (zapisywane w różnych wariantach językowych)

Xdaxtro (dyskusjaedycje)

Witam, jak dodać zdjęcie lub grafikę przy dodanym poście? Pozdrawiam

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Jest to opisane na Pomoc:Ilustrowanie.

Odpowiedź na „Dodanie grafiki”