Skrót: WP:PN

Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj


Dla czytelników Pierwsze kroki Portal wikipedystów
Załóż konto Interfejs Przewodnicy FAQ
O Wikipedii Konto użytkownika Edytowanie Prawa autorskie Akceptowanie zmian Multimedia Technikalia

Na tej stronie wikipedyści odpowiadają na pytania dotyczące edytowania i działania Wikipedii. Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty będą kasowane. Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy prac domowych.

Archiwum: część 1, część 2

Międzynarodowy Dzień Jogi[edytuj | edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:03, 22 cze 2015 (CET)

Mam pytanie jak można poprawić wpis żeby żeby spełniał wymogi Wikipedii. Zamieszczam wpis poniżej.Pozdrawiam Międzynarodowy Dzień Jogi został ustanowiony przez Zgromadzenie Generalne ONZ, 11 grudnia 2014 r. Joga jest fizyczną, umysłową i duchową praktyką lub dyscypliną pochodzącą z Indii. Proponując 21 czerwca który jest Przesileniem Letnim jako Międzynarodowy Dzień Jogi premier Indii Narendra Modi powiedział że ten dzień jest najdłuższym dniem roku na Półkuli Północnej i ma specjalne znaczenie w wielu miejscach na świecie.

  • Święto jest raczej zbyt krótko obchodzone, aby być czymś encyklopedycznym, dopisek w artykule o Jodze powinien wystarczyć. Wymagane jest jednak źródło, nie trzeba też pisać, co powiedział premier, zwłaszcza, że to banały. Trzeba też zaznajomić się z zasadami pisowni polskiej (piszemy półkuli północnej, nie Półkuli Północnej). Ciacho5 (dyskusja) 21:37, 22 cze 2015 (CEST)

Proszę o pomoc[edytuj | edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:03, 23 cze 2015 (CET)

Witam, często korzystamy z wikipedii jako czytelnicy. Chcieliśmy umieścić notatkę biograficzną i spis publikacji naszej żyjącej krewnej, historyka sztuki, Joanny Szczepińskiej-Tramer ale zaznajamiając się bliżej z zasadami Wikipedii chyba nie będzie to możliwe. Ponieważ dużo rzeczy jest dla nas jeszcze niezrozumiałych proszę o szybką pomoc. Czy istnieje możliwość umieszczenia tych danych w Wikipedii, ew. podpowiedź gdzie moglibyśmy zamieścić te informacje. Z poważaniem Beata Szczepińska, Marcin Szczepiński

ul.Pordzika[edytuj | edytuj kod]

....brak informacji o człowieku ktorego imię nosi nazwa mojej ulicy w mieście....

Trudno. Cały czas się rozwijamy. Codziennie przybywa niemal 200 nowych artykułów. Nie ma tak, że Wikipedia jest już kompletna, zamknięta i zawiera wszystkie potrzebne informacje. I całe szczęście, że nie jest. Mieszasz przy ulicy Józefa Pordzika w Rudzie Śląskiej czy przy ulicy Ambrożego Pordzika w Zabrzu? --WTM (dyskusja) 01:33, 29 cze 2015 (CEST)

Dodawanie tłumaczeń do istniejących haseł.[edytuj | edytuj kod]

Cześć,

chciałbym dodać tłumaczenie na kilka języków hasła: Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Niestety nie do końca jest dla mnie jasne jak to zrobić. Rozumiem, że muszę najpierw utworzyć podstronę i tam zamieścić przetłumaczony tekst. Po czym muszę to zapisać i dodać linka do podstrony z tłumaczeniem na stronie źródłowej. Czy możesz mi przedstawić w miarę łopatologicznie jak to zrobić krok po kroku? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Łukasz.

Jeżeli chcesz tlumaczyć artykuł Krajowa Reprezentacja Doktorantów to odradzam. Jest on bardzo słabej jakości. Zasady co do tego jakie artykuły należy umieszczać mogą być różne w każdej wersji językowej więc o tto czy tam chcą musisz pytać w tamtej wersji. Gdy już jakiś temat istnieje na dwóch wersjach językowych Wikipedii łączyć je należy poprzez interwiki. Warto też zajrzeć na Pomoc:Dla tłumaczy. Gdyby coś było nie jasne pytaj śmiało. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 13:38, 29 cze 2015 (CEST)

Chodzi o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:SSupras/Wojciech_Zalewski Miałem po uwagach wikipedysty The Polish dodać źródła, wstawić linki wewnętrzne i wykazać encyklopedyczność.

Źródła i encyklopedyczność: czy wystarczą numery ISBN - wstawiłem wszystkie, które były nadane. Część pozycji była wydana bez ISBN, ale są do odszukania po autorze w katalogu zbiorów polskich bibliotek naukowych nukat.edu.pl.

Linki wewnętrzne dodane.

Siedzę nad tym artykułem już 2 popołudnia. Jeśli mam dodać przypisy i więcej źródeł, to pewnie kiedyś to zrobię, ale zważając na to, ile muszę poświęcać na to czasu, to raczej moja przygoda z pisaniem artykułów na wiki na tym się zakończy (wcześniej miałem dwie edycje i to była chwila, nie wiedziałem, że pisanie nowych artykułów jest tak pracochłonne).

Co do linków wewnętrznych, to wypadałoby jeszcze podlinkować tytuły gier (bo książek chyba nie?) do konkretnych bitew na wiki, ale wolę się wcześniej spytać, czy to zrobić i w jakiej formie (bezpośrednio tytuł gry ma być zarazem linkiem do artykułu wiki opisującego daną bitwę?) żeby się nie napracować na darmo, jeśli to zostanie uznane np. za formę reklamy.

P.S. Piszę drugi raz, bo po pierwszym wyskoczyło mi na czerwono, że ze względu na utratę sesji pytanie nie zostało zadane. Mam nadzieję, że przez to nie zadałem "po lamersku" tego samego pytania dwa razy...

Czy mogę umieścić informacje o pewnej blogerce?[edytuj | edytuj kod]

Witam! Chciałam zapytać o to czy mogę zamieścić w encyklopedii informacje o pewnej blogerce. Pozdrawiam

  • Tylko i wyłacznie, jeżeli jest encyklopedyczna (czyli bardzo sławna, wpływowa lub poważnie nagrodzona) i dysponujesz źródłami informacji (niezależnymi od niej, czyli jeżeli ktoś o niej napisał w gazetach, poważnych serwisach internetowych itp.) na kilkanaście (raczej kilkadziesiąt) tysięcy blogerek, może trafić się jedna encyklopedyczna. Ciacho5 (dyskusja) 18:13, 30 cze 2015 (CEST)