Pomoc:Pytania nowicjuszy

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O tej stronie

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Na tej stronie uruchomiono Flow, nowe, jeszcze testowane i rozwijane narzędzie prowadzenia dyskusji. Brudnopis do testowania Flow jest na osobnej stronie. Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Wiki2019a (dyskusjaedycje)
Odpowiedź na „opublikowanie strony”
KobeBryant24PL (dyskusjaedycje)

prosze o przejrzenie i opublikowanie strony Brenton Tarrant

Ented (dyskusjaedycje)

Proszę o podanie źródeł do wszystkich informacji zawartych w haśle za pomocą przypisów. Obecnie tylko część treści ma pokrycie w źródłach.

KobeBryant24PL (dyskusjaedycje)

teraz dodałem źrodła.

Odpowiedź na „opublikowanie strony”

Prośba o przejrzenie

3
Streszczenie autorstwa Ented

Przejrzana

Matik211 (dyskusjaedycje)
Ented (dyskusjaedycje)

Przejrzana.

Bgggggbgggggb (dyskusjaedycje)

Przejrzane

Odpowiedź na „Prośba o przejrzenie”

KIEDY PAPIEŻ FRANCISZEK ZOSTAŁ WYBRANY NA PAPIEŻA?

1
Streszczenie autorstwa Masti

tu odpowiadamy wyłącznie na pytania dotyczące edytowania Wikipedii

188.147.105.237 (dyskusjaedycje)

KIEDY PAPIEŻ FRANCISZEK ZOSTAŁ WYBRANY NA PAPIEŻA?

Famkolei (dyskusjaedycje)

Znalazłem żródło w którym było napisane, że obiekt to posterunek odgałęźny ,a w drugim,że to jest posterunek odgałęźny i stacja co powinienem zrobić?? Famkolei (dyskusja) 18:52, 15 maj 2019 (CEST)

Odpowiedź na „Żródło”
WyspaLanzarote (dyskusjaedycje)
Odpowiedź na „Prośba o przejrzenie”
Famkolei (dyskusjaedycje)

Witam Czym różni się żródł od przypisu? Pozdrawiam Famkolei (dyskusja) 21:28, 14 maj 2019 (CEST)

77.253.52.8 (dyskusjaedycje)

Źródło to książka, pismo albo strona z której pochodzi informacja. Przypis to sposób poinformowania czytelnika, skąd pochodzi informacja. Czyli przypis wskazuje źródło. Inaczej: Co jest źródeł dowiemy się z przypisu. Zobacz Pomoc:Przypisy jak je wstawiać. Masz tam autora, tytuł wydawnictwo i stronę książki albo adres URL (jeśli źródłem jest internet).

Famkolei (dyskusjaedycje)

Dzięki za pomoc.

188.146.224.20 (dyskusjaedycje)

Obok wsi znajduje się pruskie grodzisko zwane Górą Hunów.

Wanguty wymieniane są w roku 1435 jako majątek na prawie pruskim.

W roku 1913 właścicielem majątku ziemskiego o powierzchni ogólnej 309 ha był Oskar Werner. Później własność Carla Friese.

Z dawnego założenia zachowały się resztki parku i dwór. Dwór składa się z części osiemnastowiecznej oraz dobudowaną częścią w połowie XIX w. Całość usytuowana jest na planie prostokąta. Starsza część budowli ma parter przykryte dachem mansardowym, dobudowana później część dworu ma parter przykryty dachem naczółkowym. Od frontu budowli dwukondygnacyjny ryzalit, poprzedzony gankiem unoszącym duży taras.


Chodzi mi o ten dwór spalił sie chyba 2000 roku

Odpowiedź na „Wanguty”
77.253.52.8 (dyskusjaedycje)
Odpowiedź na „Charles fried‎”
Hemafryda Cortazar (dyskusjaedycje)

Witam

Mam pewien pomysł, który mógłby zaowocować większą liczbą stałych użytkowników Wikipedii.

Mianowicie: siedząc wieczorową porą przy pixel'owej matrycy, postanowiłem odszukać termin, który to znalazłem właśnie na waszej stronie, jak i całą masę innych. Ów termin spodobał mi się, jednak gdybym zapisał go na swoim pasku zakładek, po jakimś czasie zapewne zostałby zagubiony wśród gąszczu coraz to nowo dodawanych innych stron. I tu idea: może więc stworzyć na Wikipedii opcję dodawania pojęć do własnego słowniczka, który byłby jedną z opcji znajdujących się na każdym z kont. Przykładowo: Podoba mi się pojęcie "Biblia", ale obawiam się, że po jakimś czasie znaczenie to wyleci mi z głowy. Klikam więc biblijną opcję "dodaj do słowniczka", co sprawi, że owy termin zapiszę się w mym własnym słowniczku, do którego będę miał dostęp za każdym razem po zalogowaniu się na swoje konto. Analogicznie - możliwa będzie również opcja powiększania ów słownika, za każdym razem, gdy poczuję zamiłowanie do jakiegoś nowo poznanego pojęcia. Możliwość ta sprawi, że nawet Ci, którzy nie mają konta, a mają chęć zapamiętania terminów, pojęć, znaczeń będą zmuszeni do owego konta założenia, co sprawi ich regularne powroty do opisanego słowniczka a w tym Wikipedii. Sprzężenie zwrotne. Bilans użytkowników rośnie, autorzy zyskują ich poparcie, a w końcu przejmują władzę nad światem - hehe.

A poważnie, proponuję refleksję nad zaproponowaną refleksją..

Najserdeczniej

jbk

77.253.51.105 (dyskusjaedycje)

Można sobie zrobić książkę. Może zawierać wybrane artykuły, a może zawierać artykuły wybrane z jakąś myślą i wtedy być porządną książką (w PDFie), a można ją sobie i wydrukować. ~~~~

Hemafryda Cortazar (dyskusjaedycje)

Istotnie, jednakoż żaden PDF komputerowy nie jest tak trwały, jak trwała jest rzekomo Wikipedia, przeciwstawnie do możliwości neomorednizacji administratorów. Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. ~~~~

Odpowiedź na „Idea”