Pomoc:Pytania nowicjuszy

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O tej stronie

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Uwaga! Do edycji tej strony włączony jest nietypowy w Wikipedii system dyskusji strukturyzowanych (flow), w którym domyślny jest edytor wizualny. Osoby preferujące edytor kodu źródłowego mogą włączyć go klikając w ikonkę ołówka w prawym dolnym rogu okienka edycji odpowiedzi.

Nieulotna (dyskusjaedycje)

Dzień dobry, czy mogę napisać nowy artykuł, w momencie, kiedy nie mam zrobionych żadnych edycji innych artykułów? Stworzyłam artykuł w brudnopisie, ale nie mogę go przenieść.

Ented (dyskusjaedycje)

Witaj. Ponieważ (jak do tej pory) jesteś jedyną autorką hasła w brudnopisie, to śmiało możesz zrobić copy-paste pod właściwy tytuł hasła, klik -> Anna Deręgowska-Libicka.

Odpowiedz na „Nowy artykuł”

Mielec - prośba o przejrzenie

1
Streszczenie autorstwa XaxeLoled

Przejrzane.

46.204.3.153 (dyskusjaedycje)

Mielec - dodanie informacji o lokalnych portalach internetowych.

Poproszę o przejrzenie zmian

2
Streszczenie autorstwa XaxeLoled

Przejrzane.

Michalkrupa1989 (dyskusjaedycje)
Ented (dyskusjaedycje)

Witaj. Wersja przejrzana.

Propozycja zmian i nowego artykułu - prośba o opinię

3
Dm44t (dyskusjaedycje)

Jako nowicjusz mam dwie prośby.

  1. W Dyskusja:Rekrutacja zaproponowałem uzupełnienie tego artykułu. Wolałbym uzyskać od kogoś bardziej doświadczonego potwierdzenie, że takie uzupełnienie może być oddane, zanim zainwestuje w to czas. Prośba o odpowiedź
  2. Czy mogę utworzyć artykuł "System rekrutacyjny". Nie znalazłem takiego. Istnieje tylko System śledzenia aplikacji, ale ta nazwa jest zupełnie niespotykana w Polsce i stanowi bezpośrednie tłumaczenie z języka angielskiego. Po za tym artykuł jest dość ubogi i posiada potencjał do rozbudowy.
Kenraiz (dyskusjaedycje)

Dodawaj takie informacje jakie uważasz za wartościowe. Z perspektywy projektu istotne jest tylko byś przy tym przestrzegał zasad i zaleceń. Zawczasu trudno przewidzieć jakie będą losy takich informacji. Kluczowe jest jednak to by wprowadzane informacje były oparte na wiarygodnych, opublikowanych źródłach, ale napisane muszą być własnymi słowami i stylem encyklopedycznym. Innymi słowy ważniejszy jest sposób ich wprowadzenia niż tematyka, bo tej w Wikipedii nie ograniczamy - ten projekt teoretycznie ma gromadzić całą wiedzę. Selektywnie podchodzimy tylko do tworzenia nowych artykułów – muszą one być encyklopedyczne. Proponowany temat brzmi dobrze.

Dm44t (dyskusjaedycje)

Dziękuję Kenraiz :)

Odpowiedz na „Propozycja zmian i nowego artykułu - prośba o opinię”
Campió99 (dyskusjaedycje)

Cześć,

czy istnieje licznik, który pokaże mi liczbę moich edycji, które zostały przejrzane, a zatem wliczają się do do tych np. 200, które trzeba mieć, żeby automatycznie zostać redaktorem? W liczniku wszystkich edycji nie widzę nic takiego. Dodatkowo nie wiem czym się różnią moje edycje w kolorze białym (niebieskie to przejrzane, pomarańczowe oczekują na przejrzenie, a białe?).

Bartovx (dyskusjaedycje)

Co do pierwszego pytania to się nie wypowiem, ale do drugiego (odnośnie kolorków) już tak. Białe to edycje, po których nastąpiły inne edycje. Czyli jak edytujesz artykuł, a po Twojej edycji ktoś coś zmienił to Ci się to wyświetla jako białe. Coś pomieszałem, moment. EDIT: Myślałem, że wiem, a nie do końca wiem ;) Cóż. Poczekajmy na odpowiedź kogoś, kto wie.

AramilFeraxa (dyskusjaedycje)
Campió99 (dyskusjaedycje)

No właśnie tam nie ma podziału na edycje przejrzane i nieprzejrzane. Żeby złożyć wniosek o zostanie redaktorem wystarczy mieć 150 edycji, które są podliczone w "Main", ale mi chodzi o automatyczną promocję na redaktora. Oprócz zrobienia 500 zwykłych edycji jest też opcja wykonania 200 edycji przejrzanych i nie mogę znaleźć ich liczby, a liczenie na piechotę mnie nie interesuje, bo to za długo trwa i nie mam pewności czy dobrze liczę.

Anonimowy 2 (dyskusjaedycje)

Białe oznaczają, że edycja nie była w przestrzeni głównej np. dyskusja innego wikipedysty, czerwona była w przestrzeni głównej, ale oczekuje na przejrzenie, a niebieska oznacza edycję przejrzaną w przestrzeni głównej.

Campió99 (dyskusjaedycje)

To jest niemożliwe, bo niektóre moje edycje w przestrzeni głównej są zaznaczone na biało...

Ten wpis został ukryty przez Campió99 (historia)
Anonimowy 2 (dyskusjaedycje)

jakie np.?

Anonimowy 2 (dyskusjaedycje)

Faktycznie, biała to też taka, która została przejrzana, ale po niej była jeszcze inna edycja i redaktor przejrzał obie jednocześnie.

Odpowiedz na „Licznik wersji przejrzanych”

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej - prośba o przejrzenie

3
Wpipumcs (dyskusjaedycje)
Ciacho5 (dyskusjaedycje)
Wpipumcs (dyskusjaedycje)

Dodano przypisy, odnośnik wewnętrzny i zmieniono formę. Dziękuję.

Odpowiedz na „Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej - prośba o przejrzenie”
Murasione (dyskusjaedycje)

Witam

W kilku miejscach pojawia się nazwisko Marcin Murawski np Alchemik (zespół muzyczny) po aktywowaniu tego nazwiska pojawia się opis nie tego Marcina Murawskiego, jak to zmienić i jak dodać informacje na jego temat , jeszcze nie został wpisany ?


Pozdrawiam

Kenraiz (dyskusjaedycje)

Ciekawy przypadek bo kontrabasista Marcin Murawski i altowiolista Marcin Murawski urodzili się w 1974 w odstępie ok. tygodnia... Gdy bohater biogramu ma te same imię i nazwisko dodajemy do hasła w nawiasie dookreślenie pozwalające te osoby rozróżnić (rok urodzenia, zawód). W tym wypadku jednemu trzeba dopisać chyba "altowiolista", a brakujący artykuł napisać pod hasłem Marcin Murawski (kontrabasista). Na razie przygotowałem pusty link do takiego artykułu na stronie Murawski. Po jego powstaniu trzeba będzie imiennika przenieść pod hasło z dookreśleniem, a artykuł Marcin Murawski zamienić na stronę ujednoznaczniającą.

Odpowiedz na „Brudnopis”
Razar-ww (dyskusjaedycje)

Jak dodać kolejny artykuł jeśli już jeden został opublikowany? W jaki sposób mogę działać w brudnopisie na kilku artykułach?

Pozdrawiam

~~~~

Ciacho5 (dyskusjaedycje)
Igfpan (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

poproszę o podpowiedź jak utworzyć kolejny brudnopis.

Dziękuję.

Razar-ww (dyskusjaedycje)

Dziękuje za informację :)

Odpowiedz na „Kolejny Brudnopis”

Proszę o przejrzenie zmian w 18 batalion dowodzenia.

2
Streszczenie autorstwa AramilFeraxa

Przejrzane

Edizmani (dyskusjaedycje)

Witam. Dokonałem 6 kwietnia edycji strony 18.bdow wprowadzając zmiany na stanowisku dowódcy. Proszę o przejrzenie.

Kenraiz (dyskusjaedycje)

Przejrzałem zmiany. Ktoś zrobiłby to na pewno szybciej, gdybyś sam wskazał źródło potwierdzające wprowadzane zmiany...

Proszę o przejrzenie w haśle Bogumiła Zbirożanka Malec

2
Jacek Mróz Częstochowa (dyskusjaedycje)

Uzupełniłem informację i w przypisie podałem link, który bodaj nie odsyła do źródła tylko do witryny głównej. Próbowałem go skracać, ale wtedy włączył się jakiś anty spam. jak przez to przebrnąć wklejam link z aktualizacją [status: oczekuje na przejrzenie]

Yashaa (dyskusjaedycje)

Artykuł został przejrzany.