Pomoc:Pytania nowicjuszy

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O tej stronie

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Uwaga! Do edycji tej strony włączony jest nietypowy w Wikipedii system dyskusji strukturyzowanych (flow), w którym domyślny jest edytor wizualny. Osoby preferujące edytor kodu źródłowego mogą włączyć go klikając w ikonkę ołówka w prawym dolnym rogu okienka edycji odpowiedzi.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Witam serdecznie, nazywam się Krzysztof Kotowski, jestem pisarzem. Znalazłem w Wikipedii artykuł na swój temat. Były tam informacje prywatne, prosiłem o ich wykreślenie. Osoba, która to zrobiła (redaktor wiki) napisał, że brakuje tam odnośników i zainstalował "ramkę".  Postanowiłem, że podejmę się tego sam i zrobiłem odnośniki, choć do tej pory nie miałem zielonego pojęcia na temat tego jak wprowadza się cokolwiek do Wikipedii. Proszę o pomoc i sprawdzenie czy wszystko w porządku z tymi odnośnikami i zlikwidować ramkę – sugeruje ona, że informacje są nieprawdziwe. Sprawdziłem, poprawiłem błędy autorów i wszystko jest Ok. Dziękuję

Piastu (dyskusjaedycje)

Nadal nie wiem czemu nie mam dostępu do strony sppwarszawa.pl, ale biogram na niej obejrzałem sobie za pośrednictwem serwisu archiwizującego strony www – archive.is. Niestety, wygląda na to, że biogram został stamtąd skopiowany na Wikipedię niemal 1:1. To naruszenie praw autorskich autorów biogramu na sppwarszawa i bezprawne udostępnienie go na wolnej licencji.

Piastu (dyskusjaedycje)

Choć może być też tak, że to SPP skopiowało treść z W. bez zachowania licencji…

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Rozumiem. Nie mam jak inaczej tego udowodnić. Mogę tylko podać numer legitymacji. Ale reszta przypisów chyba jest ok?

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

SPP założył w 1920 roku Stefan Żeromski, aby tam się dostać trzeba wydać przynajmniej dwie powieści w szanowanych wydawnictwach i mieć poparcie dwóch członków. Rocznie nie przyjmuje się więcej niż 3 członków. To dość poważna instytucja, trudno mi powiedzieć skąd ewentualne problemy ze stroną internetową. U mnie otwiera się całkowicie normalnie a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Piastu (dyskusjaedycje)

Przyjmijmy, że to mój problem – tak pewnie jest – w każdym razie znalazłem sposób, żeby przeczytać ten biogram, o czym pisałem wcześniej – póki co nie ma to więc znaczenia.

Piastu (dyskusjaedycje)

Numer legitymacji nie ma znaczenia. Udowodnić czego?

Przypisy są ok, potwierdzają informacje zawarte w artykule, ale – chodzi o prawo autorskie – o to, że jeden z tekstów jest kopią drugiego. Jeśli został skopiowany z SPP do W. to należałoby biogram usunąć i napisać od nowa (a póki nie zostanie to zrobione, ozdobić artykuł jeszcze bardziej krzykliwą ramką, tym razem mówiącą o kłopotach tekstu z prawami autorskimi). Jeśli został skopiowany z W. do SPP – to oczywiście nie może być źródłem dla informacji na W., z której pochodzi – i jako przypis się nie nadaje.

I powtórzę, co pisałem już kilka dni temu – nie, rolą ramki nie jest informowanie o tym, że artykuł zawiera nieprawdziwe informacje, to jest niewłaściwa interpretacje jej zawartości.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Aaa, teraz rozumiem o co chodzi. Te wszystkie informacje są zwykle rozsyłane przez wydawnictwa. SPP kopiuje biogramy także z Wikipedii i nie jest to żadne naruszenie praw, szczególnie autorskich. Wydawnictwa udostępniają te informacje do publicznego użytku. Nie mam kontroli nad tym kto i ile razy skopiował mój zyciorys. Wykonujemy zawód publiczny i godzimy się na to. Każdy książkowy sklep internetowy ma takie biogramy autorów lub podobne. To mniej więcej tak jak depesze PAP, korzystają z nich wszystkie media - czasem cytując "toćka w toćkę" i nie jest to naruszenie praw. Wydawnictwa i Agencje taką pełnią rolę. Wyraźnie tak mówi prawo wydawnicze i prasowe. Sądzę że w pisaniu tej notki o mnie wiele lat temu, moje wydawnictwa mogły brać czynny udział. Podobnie było w przypadku moich kolegów i koleżanek z naszego środowiska. Rozumiem surowość jaką prezentujesz i głęboko ją szanuję, ale tak wygląda literacki rynek i wypada tu zachować zwykły, zdrowy rozsądek, a mnie wypada być dumnym, że Wikipedia od wielu lat ma notkę na temat mojej twórczości. Pozdrawiam!

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Trzeba po prostu zlikwidować ten przypis z SPP

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Mam to zrobić?

Piastu (dyskusjaedycje)

Jeśli SPP skopiowało biogram z Wikipedii (owszem, jest tu naruszenie prawa autorskiego – Pomoc:Kopiowanie poza Wikipedię; gdyby SPP dopełniło tych obowiązków, to nie zastanawialibyśmy się teraz kto z kogo skopiował – ale to zostawmy na boku) to biogram na stronach SPP nie może być przypisem w Wikipedii – to tak, jakby Wikipedia była przypisem sama dla siebie. To niezgodne z zasadą weryfikowalności.

I jeśli tak było, to faktycznie należy ten przypis, jako niezgodny z WP:WER, zlikwidować. Ale wtedy wracamy do punktu wyjścia – część artykułu jest pozbawiona źródeł (mamy je na przynależność do SPP i na poszczególne książki, a reszta – od daty urodzenia, przez zajęcia, zawody, wykształcenie, karierę w mediach, aż po tomik wierszy – nie ma źródeł, bo jedyne zaproponowane, to kopia z Wikipedii).

W efekcie informacja o niepełnym uźródłowieniu wróci do artykułu (choć może w postaci szablonu {{fakt}}).

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Data urodzenia? Wykształcenie? A niby skąd wziąć na to źródła? Jest odnośnik np. do Prószyńskiego i S-ka gdzie jest to w notce o mnie. Z takimi wymaganiami nie powstałby żaden artykuł o żadnym pisarzu współczesnym. Patrzę np. na notkę o Marku Krajewskim - moim kolegu po fachu. Ma odnośniki, ale nie na datę urodzenia, czy to, że jest filologiem klasycznym! Jeszcze raz proszę o jakiś zdrowy rozsądek. Skąd mamy brać takie "wiarygodne" źródła?! To bardzo poważne pytanie bo być będę chciał kiedyś napić tu artykuł na jakiś temat, korzystając z wiedzy którą posiadać. Daj mi pomysł, skąd wziąć TAKIE źródła z wymaganiami, których naprawdę nie da się zaspokoić. Tak można pisać o Sienkiewiczu, ale nie o współczesnych.

Piastu (dyskusjaedycje)

Nie piszemy artykułów na podstawie posiadanej wiedzy, tylko na podstawie posiadanych źródeł (twórczość własna nie jest dozwolona).

Artykuł Marek Krajewski (pisarz) wymienia wśród źródeł stronę autora, a tam jest łatwe do znalezienia CV i z datą urodzenia, i z wykształceniem – CV. Nie jest to najlepsze źródło w myśl zasad WP:WER, bo jest zależne od bohatera biogramu, ale jest. Pewnie biogram należałoby choćby o takie źródło uzupełnić. Ale na pewno ten biogram nie jest dowodem na to, że się nie da.

Jeśli są inne biogramy, które nie spełniają zasad, to należy je odpowiednio oznaczyć (np. dodając szablon {{Dopracować}}), a w ekstremalnych przypadkach, gdy faktycznie nie ma widoków na poprawę – usunąć. Na pewno nie są one dowodem na to, że ten biogram nie musi tych standardów spełniać.

To jest generalnie problem z pisaniem o sobie samym – często wie się więcej, niż jest dostępne w publicznie dostępnych źródłach. Ale zasady mówią by nie pisać z głowy.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Dlatego ja nie piszę o sobie samym. Oczywiście, że chętniej bym napisał od początku po swojemu, ale ja o sobie nigdzie nie piszę - od tego są inni ludzie. Być może dlatego mam teraz problem aby dopracować artykuł innego aurotstwa, ale może kogoś poproszę o pomoc. Ale własne CV? No to chyba dużo bardziej wartościowy jest mój przypis numer 7 - bo moja krótka biografia za którą odpowieada wydownictwo Czarne lub przypis nr 5 z wyd. Prószyński i S-ka gdzie także można znaleźć moją inaczej napisaną, ale także zgodną z prawdą biografię. Widzę, że to droga przez mękę. Chyba poproszę specjalistów do pomocy. Dobrej nocy

Piastu (dyskusjaedycje)

5 i 7 nie były podawane jako źródło do biograficznych danych. Jasne, nadadzą się, podobnie jak CV Marka Krajewskiego – są zdecydowanie lepsze, niż treść skopiowana do SPP z Wikipedii. Nadal nie wszystko będzie miało źródła, ale faktycznie już więcej.

A co do chęci pisania od początku – Wikipedia to wspólna praca – często (zwykle) edytujemy artykuły utworzone przez innych – idea pisania zawsze od początku po swojemu, nie zaprowadziła by tego projektu tak daleko – i mimo, że zdarza się potrzeba napisania od początku, to kontynuowanie cudzej pracy nie jest czymś co nas zniechęca.

Branoc.

Odpowiedz na „Proszę o poradę”

Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Wikipedysta:Agamajewska/brudnopis (2)

5
Streszczenie autorstwa Krzysiek 123456789

udzielono odpowiedzi

Agamajewska (dyskusjaedycje)

witam, jak przenieść artykuł z brudnopisu ?

Krzysiek 123456789 (dyskusjaedycje)
Agamajewska (dyskusjaedycje)

witam - a czy możesz zrobić to za mnie? ja nie mam uprawnień :) pozdrawiam, Aga

Krzysiek 123456789 (dyskusjaedycje)

@Agamajewska Niestety twój artykuł nie jest jeszcze na to gotowy widać w nim kilka błędów 1.duża część artykułu jest nieuźródłowiona aby to poprawić wyszukaj lepsze źródła poradnik masz tu: Wikipedia:Weryfikowalność 2. jeden przypis prowadzi do Wikipedii (nie powinien) możesz sprawdzić skąd zaczerpnięto informacje w tamtym artykule i przekopiować przypis. Myślę że sobie poradzisz . Pozdrawiam ~~~~

Agamajewska (dyskusjaedycje)

OK - dziękuję za podpowiedź . Działam zatem i pozdrawiam, Aga

Odpowiedz na „Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Wikipedysta:Agamajewska/brudnopis (2)”

Przetłumaczyłem artykuł na angielski i...

2
Streszczenie autorstwa Masti

odpowiedziane

85.221.143.95 (dyskusjaedycje)
XaxeLoled (dyskusjaedycje)

Ws. angielskiej Wikipedii proszę pytać tamtejszych edytorów. Tutaj odpowiadamy na pytania związane z polską Wikipedią.

Agamajewska (dyskusjaedycje)

witam, nie mogę podłączyć zdjęcia do opisu osoby. Kiedyś już zapisałam o zdjęcie a teraz otrzymuję komunikat: Identyczny do tego plik (File:Prezes_Józef_Modecki.jpg) został wcześniej usunięty. Sprawdź historię usunięć tamtego pliku zanim prześlesz go ponowni

Adam majewski (dyskusjaedycje)

Strony „Plik:Prezes Józef Modecki.jpg” nie ma w Wikipedii. Możesz ją utworzyć (do pomocy masz przewodników) albo zaproponować jej utworzenie. Może zaproponuj inną nazwę ? HTH

Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Obrazki, które nie mają kłopotów z licencją należy ładowac na Commons, a nie tworzyć im strony w pl-Wiki. I po prostu nadawać bardziej niepowtarzalne nazwy, choćby przez dodanie daty zrobienia zdjęcia lub innego numeru.

Odpowiedz na „Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Wikipedysta:Agamajewska/brudnopis”
Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Wiatam serdecznie, nazywam się Krzysztof Kotowski, jestem pisarzem. Na stronie Wikipedii z opisem mojej twórczości napisano: "Życie prywatne: Trzykrotnie żonaty: z altowiolistką - Ewą Mrowiec, poetką - Emilią Czechowicz i malarką - Olgą Langowską." Czy jest możliwość aby moje życie prywatne było pominięte w tym artykule? Reszta tego co tam napisano jest ok :)

Piastu (dyskusjaedycje)

Informacje nie były uźródłowione (staramy się podawać źródła informacji zamieszczanych w artykułach, by czytelnicy wiedzieli gdzie mogą je samodzielnie zweryfikować), więc nie było przeciwwskazań do ich usunięcia. Gdyby natomiast te informacje były gdzieś ogólnie dostępne, to nie byłoby powodu, by akurat w Wikipedii je usuwać.

Natomiast strona w ogóle nie posiada źródeł – do pozostałych informacji także – to spory problem.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Przeczytałem uważnie i potwierdzam, że reszta informacji jast całkowicie prawdziwa. Ta o moich trzech żona również, ja tylko chciałbym, aby zrezygnowano z tej informacji. Ja oczywiście cieszę się, że informacje o mnie znalazły się na Wikipedii. Dziękuję :)

Piastu (dyskusjaedycje)

Proszę raczej uważnie przeczytać Wikipedia:Weryfikowalność (zwłaszcza sekcję źródła i kolejną, o problemach ze źródłami) – nie chodzi o to, by gdzieś, w jakichś odmętach tysięcy dyskusji Wikipedii, osoba zainteresowana powiedziała tak, to prawda. Chodzi o to, by informacje w artykule miały źródła – by czytelnik wiedział, że tę informację może potwierdzić w takiej a takiej książce, a inną na podanej stronie internetowej. Czy zdecyduje się pójść do biblioteki, żeby to sprawdzić – to już Jej/Jego decyzja, ale my musimy to umożliwić.

W tej chwili artykuł jest nieweryfikowalny w myśl zasad Wikipedii – dokładne przeczytanie i zapewnienia o prawdziwości tego nie zmieniają.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Ja się na tym nie znam. Nie mam pojęcia w jaki sposób "uźródławia" się treść. Nie pisałem tego artykułu, ale teraz się tym zainteresowałem. Co trzeba dokładnie zrobić? I kto to mógłby zrobić?

Piastu (dyskusjaedycje)

W jaki sposób? Najlepiej dodając przypisy – tu jest opisana strona techniczna. Na przykład – data i miejsce urodzenia i do tego przypis do biogramu na stronie wydawnictwa (czy innego miejsca potwierdzającego te informacje).

Kto mógłby? Każdy, komu zależy na lepszej jakości tego artykułu, lub Wikipedii w ogóle.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Zależy mi na jakości tego artykułu, może ja spróbuję. Nie wiem jak, ale spróbuję :)

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Jesteś w stanie trochę pomóc?

Piastu (dyskusjaedycje)

Tak, tylko muszę wiedzieć w czym.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

W technice. Jeśli naświetlisz mi które fragmenty wymagają przypisu - ja, lub ktoś ode mnie to znajdzie i prześlemy np. do Ciebie, a Ty profesjonalnie włożyłbyś to w tekst. Gotowe, przygotowane materiały. OK?

Piastu (dyskusjaedycje)

Nie. To nie pomoc, tylko zrobienie za kogoś. A skoro miałbym robić za kogoś, to wolałbym sam być odpowiedzialny za dobór i selekcję źródeł – skoro mam brać za to odpowiedzialność (w Wikipedii każda edycja jest podpisana).

Pisząc o pomocy miałem na na myśli np. poprawki techniczne, gdyby coś nie wyszło, czy zwracanie uwagi na inne, niewspominane tu wcześniej, aspekty wiki (np. neutralny język). Dzięki takiej pomocy zyskuję (ja) szanse i nadzieje, że osoba, której będę pomagał, zainteresuje się Wikipedią i w perspektywie czasu nie ograniczy się tylko do tego jednego artykułu. W pierwszym wypadku nie ma na to szans.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Napisałem i wydałem 17 książek - i tak sporo piszę :), pisanie Encyklopedii pozostawiam innym. W technice "kodowania" jestem kompletna noga, ale skoro nie pomożesz - pewnie spróbuję... :)

Piastu (dyskusjaedycje)

Umiejętność kodowania nie jest potrzebna, bo mamy edytor wizualny; sposób korzystania z niego jest zamieszczony na stronie Pomoc:VisualEditor. Pomogę, o ile będę w stanie; to, że inaczej sobie tę pomoc wyobrażałeś, to chyba nie powód do jej całkowitego negowania? ;) powodzenia przy próbowaniu, pytaj w razie potrzeby… (a pisać bezpośrednio do mnie możesz na mojej stronie dyskusji).

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Zainteresowałem się tym i zrobię to, ale widzę, że umieściłeś przed artykułem ramkę sugerującą, że mogą tam być informacje nieprawdziwe. Proszę abyś tego nie robił ponieważ zawarte tam treści są dość rzetelne, choć może skrótowe, napisane językiem neutralnym. Ponieważ notka jest o mnie - mogę chyba potwierdzić, że artykuł jest prawdziwy. Ale oczywiście w najbliższym czasie zostaną dodane odpowiednie źródła. Tak więc może chociaż na pewien czas zdejmijmy tę ramkę a w tym czasie zostanie wykonana praca dotycząca źródeł.

Piastu (dyskusjaedycje)

Nie. To, że przychodzi użytkownik, i mówi, że to o nim, i że sama prawda, nie zwalnia nas z wymogu zapewnienia odpowiednich źródeł – tak by za dość uczynić zasadzie weryfikowalności. Ramka nie jest by sugerować że informacje są nieprawdziwe – to twoja interpretacja. Ramka (tzw. szablon) mówi że Ten artykuł od 2020-10 wymaga zweryfikowania podanych informacji. linkując do zasady weryfikowalności, by wyjaśnić, czemu ten artykuł jest oszablonowany. I dalej Należy podać wiarygodne źródła, najlepiej w formie przypisów bibliograficznych. – żadnych sugestii zamieszczania nieprawd (gdybym takie podejrzewał, od razu bym je usunął).

Zdejmowanie na jakiś czas nie jest dobrym pomysłem. Mimo najlepszych chęci może się zdarzyć, że taka praca zostanie porzucona przed jej zakończeniem (lub nawet rozpoczęciem). Lepiej sygnalizować czytelnikom problem z artykułem, niż udawać, że wszystko z nim jest ok. (btw – są jeszcze inne zyski z szablonu – np. pomaga znaleźć osobom zainteresowanym jakąś tematyką, powiedzmy literaturą, artykuły z tej dziedziny i konkretnym problemem – po to by je poprawiać.)

Żadne prośby nie pomogą – pisałem wcześniej, brak źródeł to istotny problem, takie artykuły należy oznaczać (a bywało, że artykuły bez źródeł, których nikt nie mógł uźródłowić, były usuwane – WP:WER to jedna z podstaw).

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Poza tym spróbowałem i przejrzałem Edytor Wizualny i on akurat chyba nie pomoże przy umieszczaniu w art. źródeł... chyba , że się mylę.

Piastu (dyskusjaedycje)
Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Ok, przyjmuję ten argument. Chętnie się pobawię :)

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Witam Cię serdecznie, wczoraj rozmawialiśmy o przypisach w artykule na mój temat napisanego przez kogoś dawno temu. Mógłbyś zerknąć jak mi idzie? Dziękuję :)

Piastu (dyskusjaedycje)

Odpowiedziane w dyskusji użytkownika, bo i w swojej dostałem tę prośbę. Tu wątek zakończmy, niech sobie informacyjnie chwilę powisi, ale bez wyraźnej potrzeby nie kontynuujmy go – i tak się rozrósł.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Nie rozumiem... jaki wątek?

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

To dość prosta prośba

Piastu (dyskusjaedycje)

Prośba jest prosta i jest też spełniona – w twojej dyskusji: Dyskusja wikipedysty:Krzysztof Kotowski66 (prośbę wyraziłeś też na mojej stronie dyskusji, dlatego odpisałem Ci u Ciebie). Ten wątek na stronie Pomoc:Pytania nowicjuszy (strona, na której teraz piszemy/czytamy), rozpoczęty od pytania o możliwość usunięcia historii małżeńskich z biogramu, który mocno zboczył z tematu :)

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Rozumiem, strona została uzupełniona o przypisy, proszę o zdjęcie Ramki (szablonu). Proszę też o minimum szacunku. Jestem autorem 17 książek i to mój zawód. Z góry dziękuję.

Piastu (dyskusjaedycje)

Czy czytałeś co na twoją prośbę odpisałem na stronie Dyskusja wikipedysty:Krzysztof Kotowski66? Strona SPP nie działa, nie może być źródłem, bo nie prezentuje żadnej treści – nie ma powodu, żeby usuwać szablon, bo treści zamieszczone w artykule nie są potwierdzone źródłami. Proszę mi wierzyć, ani przez myśl mi nie przeszło by okazywać brak szacunku.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Teraz zobaczyłem odpowiedź, dziękuję (trochę gubię się w tej Wikipedii). Strona SPP (to Stowarzyszenie Pisarzy Polskich! Najstarsza i najbardziej szanowana organizacja artystyczna w Polsce) działa bo sprawdziłem. Jeszcze raz zobaczę czy ja nie popełniłem błędu.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Odnośniki działają, sprawdziłem na dwóch komputerach. Proszę sprawdź swoją sieć lub komputer. Naprawdę sporo się napracowałem. Poza tym to nie jedyny odnośnik

Piastu (dyskusjaedycje)

Pod tym adresem dostaję komunikat Forbidden i dalej You don't have permission to access this resource. – być może strona wymaga logowania i nie jest dostępna dla postronnych? Jeśli tak, to nie nadaje się na źródło, bo te muszą być udostępnione publicznie.

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Kompletnie nie rozumiem, to strona publiczna, od razu się otwiera, także z linka który wyżej mi przesłałeś. Czy mógłbym prosić abyś sprawdził to na innym komputerze?

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

Poza tym reszta przypisów chyba powinna starczyć? To krótka notka o pisarzu. Są odnośniki do wydawnictw są ISBN-y, są notki o autorze w tych wydawnictwach. Co tu jeszcze można napisać w odnośnikach?

Krzysztof Kotowski66 (dyskusjaedycje)

W tej chwili jest na stronie 8 odnośników i książki - lepiej bo bezpośrednio przeze mnie opisane.

Odpowiedz na „Krzysztof Kotowski”
Jakamaruda (dyskusjaedycje)
Odpowiedz na „Automatyzacja UX – publikacja”
MaciejLbik (dyskusjaedycje)
Wojciech Pędzich (dyskusjaedycje)
MaciejLbik (dyskusjaedycje)
Odpowiedz na „Dzień dobry”

Rafał Wiśniewski (socjolog) - prośba o przejrzenie

1
37.47.2.83 (dyskusjaedycje)
Odpowiedz na „Rafał Wiśniewski (socjolog) - prośba o przejrzenie”

Agencja Rezerw Materiałowych - prośba o przejrzenie

2
Karafka (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

zaktualizowałam dane dot. Agencji Rezerw Materiałowych. Proszę o przejrzenie.

Dziękuję

Karafka (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

dlaczego „Agencja Rezerw Materiałowych - prośba o przejrzenie” jest oznaczony jako załatwiony a nic się nie zmieniło (wprowadzone zmiany nie zostały zaakceptowane)?

Pozdrawiam

Odpowiedz na „Agencja Rezerw Materiałowych - prośba o przejrzenie”

Prośba o przeniesienie artykułu z brudnopisu do artykułów aktywnych.

6
Streszczenie autorstwa Halibutt

Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego w przestrzeni głównej. Dobra robota!

Cirsto92 (dyskusjaedycje)

Dostałem wiadomość o następującej treści:

"Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu (...) Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do administratorów."

Skończyłem poprawki, o które prosił mnie redaktor i piszę teraz na "tej stronie".

Chodzi mi o artykuł:

Wikipedysta:Cirsto92/Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego

Ten wpis został ukryty przez Tar Lócesilion (historia)
Cirsto92 (dyskusjaedycje)

"Zakłady Instytutu Informatyki zostały zlikwidowane na wniosek Dyrekcji Instytutu." - tak jest tam napisane.

Inne instytuty Wydziału mają podział na zakłady, owszem.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Tak, pomyliłem się. Szybko anulowałem swój komentarz, ale jakoś musiał do Ciebie dotrzeć.

Cirsto92 (dyskusjaedycje)

Spoko :)

Czego brakuje temu artykułowi, żeby mógł się pojawić publicznie?

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Nic już nie brakowało. Przeniosłem. Btw, ile jest jeszcze osób z UW rocznik 92, które coś piszą w Wikipedii?

Odpowiedz na „Prośba o przeniesienie artykułu z brudnopisu do artykułów aktywnych.”