Pomoc:Pytania nowicjuszy

Skocz do: nawigacja, szukaj

O tej stronie

Edytuj opis

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Na tej stronie uruchomiono Flow, nowe, jeszcze testowane i rozwijane narzędzie prowadzenia dyskusji. Brudnopis do testowania Flow jest na osobnej stronie.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Poprzez kliknięcie „Dodaj wątek”, akceptujesz Zasady używania oraz zgadzasz się na publikację twojego tekstu pod licencją CC BY-SA 3.0 oraz licencją GFDL
Mrowkaluba (dyskusjaedycje)

Skończyłam edytować hasło i chciałabym je opublikować ale nie mam zakładki przenieś. Proszę o pomoc

Wiklol (dyskusjaedycje)

Przede wszystkim pragnę pochwalić za podanie źródeł informacji, w formie przypisów. To kluczowy wymóg w Wikipedii - weryfikowalność artykułu. Brawo. Artykuł wymaga jednak jeszcze sporo poprawek: 1) nie może definiować dwóch różnych bytów; jak jest o książce, to definicję samego terminu (pierwszą sekcję) trzeba w całości usunąć 2) Korekta językowa powinna objąć poprawę interpunkcji - mogę to zrobić; dekad lat nie zapisujemy jako np. 30-tych, tylko 30. (30 z kropką) 3) warto dać linki do kluczowych pojęć; jest to proste, każdy doświadczony wikipedysta może to zrobić 4) wstawienie tytułu sekcji Przypisy (przez szablon) to też drobnostka, ale trzeba to zrobić. Na razie tyle moich uwag. Powodzenia, a jak trzeba, to pisz tu ponownie.

Odpowiedź na „Brak zakładki przenieś”
Lwi3 (dyskusjaedycje)

Napisałam, a raczej zaczęłam pisać tekst "Celso Grebogi", który mam bardzo krótki na razie, ale nie chcę tego stracić tylko rozbudować jak się nauczę jak to zrobić. Hasło jest w Wiki w kilku językach, ale nie w polskim. Mam brudnopis i co dalej, żeby ktoś coś podpowiedział co dalej jak pokazać brudnopis?

Lwi3 (dyskusjaedycje)

dzisiaj ostatni dzień tego tygodnia brazylijskiego w Wiki to się zmobilizowałam.

Lwi3 (dyskusjaedycje)

Celso Grebogi ur. 27 lipca 1947 r. w Kurytybie jest Brazylijczykiem polskiego pochodzenia, brazylijskim fizykiem teoretykiem, matematykiem i chemikiem znanym z osiągnięć w dziedzinie teorii chaosu. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Aberdeen, Szkocja, Wielka Brytania. Razem z dwoma amerykańskimi fizykami (Edward Ott i James York) należy do grupy twórców metody nazwanej od pierwszych liter nazwisk jej autorów metodą OGY(Otto-Grebogi-York), z dziedziny kontrolowania chaosu. Za opracowanie tej teorii jej twórcy byli m.in. w 2016 r. jednymi z najpoważniejszych kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.

Źródła: Wywiad z naukowcem zamieszczony w "Gazeta do Povo" 29 stycznia 1997 r., w którym wspomina swoje polskie korzenie

Lwi3 (dyskusjaedycje)

zajrzałam, że 9-15 maja będzie tydzień fizyki i astronomii, czyli mam jeszcze trochę czasu na ten projekt, a może ktoś pomoże

Wiklol (dyskusjaedycje)

Pomogłem. Przeredagowałem w twoim brudnopisie. W razie potrzeby pisz tu ponownie, tylko nie ma potrzeby przytaczania całej treści.

Lwi3 (dyskusjaedycje)

dziękuję bardzo!!!

Odpowiedź na „Tydzień brazylijski”

jak zapisać tekst napisany w brudnopisie ?

6
Miarkson (dyskusjaedycje)

chce stworzyć tekst w brudnopisie i nie wiem jak to zapisać żeby tego nie stracić

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Kliknij "Zapisz" i już go nie stracisz. Niedawno nawet na chwilę zmieniono "Zapisz" na "Opublikuj zmiany", żeby było jasne, że to już jest publiczne, a nie zapisane gdzieś w pamięci tymczasowej, ale polscy wikipedyści wolą "Zapisz".

Miarkson (dyskusjaedycje)

aha i wszystko jasne bo ja mam "opublikuj zmiany " zamiast "zapisz" i tak zgłupiałem

Miarkson (dyskusjaedycje)

przepraszam mam "opublikuj stronę"

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Aha, czyli przy pierwszym zapisaniu masz "opublikuj". Już wszystko jasne?

Miarkson (dyskusjaedycje)

już teraz tak dziękuję

Błąd podczas zapisywania danych na serwerze: Empty server response.

1
Kwiatek80 (dyskusjaedycje)

Witam,

Pierwszy raz tworzę artykuł. Chciałbym dodać opis o fotograf Isabel March. Udało mi się przejść do ostatniego kroku jakim jest przycisk ''Opublikuj stronę'' po jego naciśnięciu widzę taki komentarz: Błąd podczas zapisywania danych na serwerze: Empty server response.

Proszę o pomoc. Jestem początkującym użytkownikiem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Rafał.

Odpowiedź na „Błąd podczas zapisywania danych na serwerze: Empty server response.”
Brasilka2 (dyskusjaedycje)

Chcę napisać artykuł o brazylijskiej piosenkarce Anitta, ale jest już hasło Anitta na temat jakiegoś władcy. Czy mam nazwać swoje hasło Anitta (piosenkarka)? I jak w tej sytuacji ogarnąć szablon ujednoznaczniający, o ile ja mogę się tym zająć. Pozdrawiam

Ten komentarz został ukryty przez Brasilka2 (historia)
Wiklol (dyskusjaedycje)

Przenosisz Anitta do Anitta (król) [u góry Więcej, wybierz Przenieś, otwiera się okno do wykonania przeniesienia; tam wpisujesz jako nowy tytuł Anitta (król) (w opisie wpisz coś z sensem, np. "konieczność ujednoznacznienia") i wciskasz Przenieś stronę].

Następnie otwierasz to przekierowanie i tam trzeba przeedytować, usuwając #REDIRECT i wpisać listę tych dwóch haseł, jakie mają być tam wymienione, poprzedzając je napisem {ujednoznacznienie}, tylko po dwa nawiasy na końcach, ale tu po dwa nie dam rady wpisać. Hasła wymieniasz w osobnych linijkach, na początku każdej dając gwiazdkę (symbol wypunktowania).

Odpowiedź na „Identyczna nazwa - inny artykuł”
Krzysztof Prqsql (dyskusjaedycje)

zobaczcie czy mój tekst z brudnopisu jest już ok. Bardzo proszę

Halibutt (dyskusjaedycje)

Oj, jeszcze nie. Zobacz proszę Pomoc:Jak napisać nowy artykuł i rzuć okiem na dowolne inne hasło Wikipedii. Różnice widać gołym okiem. Koniecznie sformatuj hasło jak hasło encyklopedyczne i podaj źródła w formie przypisów (Pomoc:Przypisy).

Odpowiedź na „Aneta Kosin”
Streszczenie autorstwa Halibutt

podany

Dawid2009 (dyskusjaedycje)

Czy e-mail rewizor.plgmail.com, tyczy się tylko tych rewizorów korzystających z Wikipedii?

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Przecież nie ma innych rewizorów niż tacy, którzy korzystają z Wikipedii. Wszyscy rewizorzy są wikipedystami, a wszyscy wikipedyści korzystają z Wikipedii.

Wargo (dyskusjaedycje)

Tak i dotyczy pl Wikipedii.

Archemik (dyskusjaedycje)

Dzień dobry. Napisałem artykuł poświęcony Krakowskiemu Klubowi Szermierzy ale po 2 godzinach został przeniesiony do brudnopisu gościnnego (jeszcze nie byłem zarejestrowany). Powód przeniesienia podano dość ogólnie, że trzeba dopracować. Chciałem zatem zapytać czy ktoś mógłby pomóc w ponownym umieszczeniu artykułu w wikipedii.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Mikołaj Ostrowski

PawełMM (dyskusjaedycje)

Strona przeniesiona do Twojego brunopisu Wikipedysta:Archemik/Krakowski Klub Szermierzy. Artykuł wymaga wielu poprawek: sformatowania, dodania źródeł i linków wewnętrznych itd...

Archemik (dyskusjaedycje)

Dziękuję za odpowiedź ale jeśli mógłbym prosić o konkretne wskazówki dotyczące poprawy artykułu byłbym dodatkowo wdzięczny

Archemik (dyskusjaedycje)

To chciałem zapytać jak można z tego brudnopisu przenieść stronę do wikipedi. widzę że pan Paweł naniósł drobne poprawki, za co dziękuję, może już wystarczy

Halibutt (dyskusjaedycje)

Zobacz Pomoc:Zmiana nazwy strony.

Odpowiedź na „strona Krakowskiego Klubu Szermierzy”
Streszczenie autorstwa Halibutt

Załatwione

Blokers (dyskusjaedycje)

Witam,

Jak usunąć ten napis: "Wikipedysta" tak żeby strona wyświetla się jako artykuł?

Kenraiz (dyskusjaedycje)

Słowo "Wikipedysta:" oznacza stronę użytkownika. Jeśli chcesz utworzyć nowy artykuł zobacz stronę Pomoc:Jak napisać nowy artykuł. Jeśli chcesz iść na skróty to skopiuj to co masz na stronie użytkownika, wpisz docelową nazwę artykułu w okienko wyszukiwarki, kliknij następnie w czerwony link w komunikacie "możesz ją utworzyć" i wklej skopiowaną treść artykułu.

Streszczenie autorstwa Halibutt

załatwione

Mądrajajestem (dyskusjaedycje)

Bardzo proszę o pomoc.Potrzebuję pilnie zmienić tytuł postaci historycznej :)

Wiklol (dyskusjaedycje)

Czy chodzi o zmianę tytułu artykułu z Bronisława Szczepańska na Bronisława Szczepaniec?

Mądrajajestem (dyskusjaedycje)

tak tak :)

Mądrajajestem (dyskusjaedycje)

Dziękuję baardzo :D

Wiklol (dyskusjaedycje)

Bardzo proszę :) Apeluję jednak o podanie źródeł zamieszczonych informacji - w formie bibliografii, a jeszcze lepiej przypisów, bo bez tego to się teraz w Wikipedii nie publikuje. Pozdrawiam