Pomoc:Pytania nowicjuszy/Grafika (pliki)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nowe pytania dotyczące przesyłania i wykorzystywania grafiki i innych plików

Przesłanie Zdjęcia do profilu.

Witam serdecznie, Chciałbym zamieścić zdjęcie w swooim profilu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Banach Czy mogę prosić Państwa o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam Prof. Maciej Banach e-mail: maciej.banachAtumed.lodz.pl

Udzieliłem informacji przez e-mail. --Mikołka (dyskusja) 09:57, 19 lut 2012 (CET)

Pytania o zdjęcia

Dodałem grafiki z okładkami książek Marka Zagańczyka za wiedzą i zgodą wydawcy i autora. Nie dopełniłem jednak wszystkich formalności i grafiki zostały zgłoszone do usunięcia. Poprosiłem autora książek i zarazem ich wydawcę (w pełni dysponującego prawami do okładek) o wysłanie maila do wikipedi na adres: permissions-plAtwikimedia.org. List został wysłany 21 V 2012 ale grafiki wciąż są zgłoszone jako bez praw autorskich. Nie wiem, czy powinienem coś jeszcze zrobić? Podaję namiary na te zdjęcia: w projektach Wikimedia, jako Krajobrazy i portrety.jpg; Marek Zaganczyk, Cyprysy i topole.jpg; Marek zaganczyk 2011 wenecja.jpeg; Droga do Sieny.jpeg (linki: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krajobrazy_i_portrety.jpg ; http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marek_Zaganczyk,_Cyprysy_i_topole.jpg ; http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marek_zaganczyk_2011_wenecja.jpeg ; http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Droga_do_Sieny.jpeg) Z góry dziękuję za pomoc mój adres e-mail: nicolas.nrAtgmail.com

Dokładna instrukcja dostępna jest na stronie commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Pozwolenia. Proszę zapoznać się szczególnie z sekcją „Jak oznaczać pliki na które uzyskaliśmy pozwolenie” i jeszcze na kilka kolejnych dni uzbroić się w cierpliwość − operatorzy naszego systemu OTRS otrzymują nieraz bardzo wiele zgłoszeń, którymi muszą się zająć. Jeżeli sytuacja będzie trwała dłużej, to może się Pan skontaktować z jedną z osób wymienionych na →tej stronie. --Mikołka (dyskusja) 13:48, 23 maj 2012 (CEST)

Czy grafiki które są udostępniane publicznie na Facebooku można bezproblemu umieszczać na wiki ?

Chodzi mnie o to czy w tym przypadku nie łamie praw autorskich

  • Tylko jeśli jest informacja pod zdjęciem że jest ono na wolnej licencji (np. CC-BY-SA 3.0), jak nie ma informacji o licencji to znaczy że wszystkie prawa zastrzeżone. W 99,9% przypadków więc nie można.Plushy (dyskusja) 02:05, 21 cze 2012 (CEST)

Jak usunąć plik .jpg, gdy jest on błędnie podpisany i na dodatek zniekształcony

Założyłam konto, bo chciałam wziąć udział w konkursie fotograficznym. Niestety, nie mogę nigdzie znaleźć listy zabytków niemieckich, żeby tam dołączyć moje pliki. Ścieżka od linku Denkmalliste doprowadza mnie nieustannie do mapy Badenii-Wirttembergii i na tym koniec! Postanowiłam więc wpisać te zdjęcia na swoje konto, ale w trakcie przesyłania wystąpiły problemy. Nie miałam czasu ich rozwiązywać, więc zamknęłam stronę przesyłania plików bez zakończenia całej procedury. Ku mojemu zdziwieniu dziś wśród Moich Edycji jest jeden z tamtych plików - zniekształcony (nadmiernie poszerzony, za to skrócony w pionie) i na dodatek z podpisem do innego zdjęcia. Ja tej pomyłki nie zrobiłam, nie mam pojęcia jak to poprawić czy wręcz usunąć - tak jak obecnie to jest dezinformujący śmieć a nie plik.

Kwestia zasad usuwania plików na Commons opisana jest po polsku w Commons:Zasady usuwania. Wszelakie inne polskojęzyczne informacje dot. ładowania plików znaleźć można w Commons:Category:Commons-pl. Nie do końca zrozumiałem problem z niemieckimi zabytkami, pewnie chodzi o kategoryzację załadowanych plików, chyba że ich podlinkowanie na jakiejś liście, ale ze względu, że się tym w praktyce raczej nie zajmuję, nie jestem w tym obszarze w szczegółach zorientowany. W to miejsce raczej mało kto zagląda, ewentualne pytania odnośnie ładowania plików lepiej zgłaszać jest raczej w Commons:Bar. -- Alan ffm (dyskusja) 18:40, 30 wrz 2012 (CEST)
Nie znam niestety niemieckiego, ale strona konkursu dla zabytków z Niemiec jest tutaj. Chyba tutaj jest jakaś lista. Przykuta (dyskusja) 19:15, 30 wrz 2012 (CEST)

Problem z wstawieniem grafiki z angielskiej Wiki

W (en)Mark-compact algorithmmamy grafikę. Nie udaje się jednak jej wstawić do polskiej wersji artykułu, dodanie przedrosta en: też nic nie daje. Czy ona jest w przestrzeni angielskiej zamiast wspólnej i jak ją przenieść? Borneq (dyskusja) 05:29, 4 lis 2012 (CET)

grafika znajduje się lokalnie na en.wiki. Dlatego też nie można jej wstawić wprost do artykułu w polskiej Wikipedii. Aby to było możliwe musi ona zostać przeniesiona na Commons. Jest zresztą oznaczona jako kandydat do takiego przeniesienia. Jak to zrobić opisane jest na tej stronie. masti <dyskusja> 10:06, 5 lis 2012 (CET)

usunięte zdjęcie a licencja

Szanowni Państwo,

piszę do Państwa w sprawie hasła na Wikipedii, Bogumił Krygowski http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogumi%C5%82_Krygowski w 2009 zostało usunięte (przez Admina Masura, do którego już w tej sprawie pisałem, ale nie dostałem odpowiedzi) zdjęcie z tego hasła http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Krygowski_bogumil_05.jpg, znalazłem je na innej stronie, a jako źródło podana jest tam Wikipedia. Potrzebuję zdjęcia pana Krygowskiego do opublikowania w książce i nie chcę łamać jakichkolwiek praw autorskich, stąd moje pytanie. W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do tego zdjęcia, aby móc je opublikować. Może jest możliwość, aby zdjęcie wróciło na portal albo to samo, albo inne równie dobre.

Proszę o pomoc i pozdrawiam. dodiaska

  • Zdjęcie nie spełniało naszych wymogów więc zostało usunięte, raczej w ciągu najbliższych 40 lat nie będzie przywracane (zdjęcie wykonane najpóźniej w 1977, nieznany autor więc do domenu publicznej może przejść najwczesniejw 2048). Zdjęcie wgrał Wit.k więc on może pomóc w ewentualnym kontakcie z rodziną. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 16:55, 22 lis 2012 (CET)

Zamiana grafiki

Witam,

chciałabym zamienić główne zdjęcie, które poprzednio ktoś inny umieścił w artykule. Czy mogę to zrobić? W jaki sposób? Czy zmiany może dokonać tylko osoba, która poprzednim razem dodawała zdjęcie?

Pozdrawiam, Anna

Każdy może edytować. Aby zmienić zdjęcie trzeba je załadować do repozytorium multimediów Wikimedia Commons na wolnej licencji. Nastepnie należy w artykule podmienic nazwę pliku na nową. masti <dyskusja> 18:28, 11 gru 2012 (CET)