Pomoc:Zobacz też

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dla każdego
Te informacje dotyczą zarówno edytora wizualnego, jak i edytora wikikodu (Czym to się różni?)

Zobacz też – jedna z sekcji końcowych artykułu. Służy do umieszczenia linków wewnętrznych (odsyłaczy do innych artykułów Wikipedii lub projektów siostrzanych), które nie znajdują się w treści artykułu i kierują czytelnika do artykułów w jakiś sposób blisko związanych z danym artykułem, a więc są jego odmianą, przeciwieństwem lub pozwalają na umiejscowienie tematu w szerszym kontekście. Nie należy wymieniać tutaj artykułów tylko dlatego, że należą do tej samej kategorii, co artykuł podstawowy.

Odstępstwem od zasady niedublowania linków uwzględnionych w treści artykułu jest uzasadniona potrzeba (np. dla wygody osób korzystających z danego materiału) zebrania w jednym miejscu odsyłaczy do informacji bardzo istotnych ze względu na przedmiot hasła lub strony.

W sekcji tej można umieścić również link do wykazu literatury uzupełniającej (wszelkie pozycje związane z opisywanym tematem, których nie można zaliczyć do bibliografii, ponieważ nie wykorzystano ich bezpośrednio w artykule), umieszczonego na stronie dyskusji artykułu. Służy do tego szablon {{Literatura}}.

Sekcja powinna być wyróżniona jako nagłówek 2 poziomu (podstawowy nagłówek rozdziału w VisualEditorze). Pozycje na liście powinny być listą wypunktowaną (kolejne pozycje oznaczone znakiem *), a linki powinny zaczynać się od minuskuły, chyba że zasady ortograficzne wskazują inaczej (np. gdy linkujemy do osoby użyjemy majuskuły). Sekcja ta powinna być umieszczona przed sekcjami Przypisy, Bibliografia i Linki zewnętrzne.

Jeśli autor uważa, że istnieje potrzeba pogrupowania linków, powinien tę potrzebę objaśnić krótkim komentarzem (tytułem) przy każdej grupie.

Podstawy do przyjęcia tej propozycji[edytuj | edytuj kod]