Portal:Gwiezdne wojny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Portal Gwiezdne wojny

Ta strona to portal dla wikipedystów zainteresowanych Gwiezdnymi wojnami, umożliwiający łatwiejszy dostęp oraz pomoc w rozwoju gwiezdnowojennych artykułów.

Postać miesiąca

Admirał Firmus Piett to postać fikcyjna ze świata Gwiezdnych wojen. Był jedynym imperialnym oficerem, który pojawił się w dwóch filmach z serii (Imperium kontratakuje i Powrót Jedi) Jako jeden z nielicznych zyskał na zwyczaju uśmiercania oficerów, którzy zawiedli Dartha Vadera. W filmach grał go Kenneth Colley.

Piett urodził się na Axxili położonej w Zewnętrznych Rubieżach. Kiedy wstąpił do Akademii Imperialnej, był jednym z najlepszych kadetów, a gdy ją kończył w wieku 26 lat miał już stopień porucznika. Po swoim zaciągnięciu się do Floty Imperialnej Piett został dowódcą floty antypirackiej, która patrolowała jego rodzinny sektor, który stał się najbardziej wolnym od piratów sektorem w Zewnętrznych Rubieżach.


Artykuł miesiąca

Lego Star Wars II: The Original Trilogy to kontynuacja Lego Star Wars. Jak sugeruje tytuł, akcja gry toczy się w czasach oryginalnej trylogii Star Wars.

Wszystkie postacie, pojazdy itp. są wykonane z klocków Lego. Ta część tak jak poprzednia prezentuje w sposób humorystyczny uniwersum Gwiezdnych wojen. Zabawne są tu w szczególności przerywniki, które pokazują znane momenty z filmów.

W grze istnieje możliwość tworzenia własnego bohatera z wcześniej odblokowanych postaci, oraz przeniesienia odblokowanych w części pierwszej postaci (należy mieć na dysku zapis gry z części pierwszej).


Inne portale tematyczne

Portal.svg

Inne projekty

Cytaty Grafiki
na Wikicytatach na Commons
Wikiquote-logo.svg Commons-logo.svg