Portal:Kraków

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

 < Portale < Geografia < Europa < Polska < Małopolska < Kraków

Nauki ścisłe i przyrodniczeGeografiaNauki społeczne i humanistyczneSpołeczeństwoKulturaHistoriaReligiaSportTechnikaPolska

Portal Kraków

POL Kraków COA.svg
Znajdujesz się na portalu dla Wikipedystów zainteresowanych Krakowem, umożliwiającym łatwiejszy dostęp oraz pomoc w rozwoju artykułów związanych z tym miastem.

Kraków – miasto w południowej Polsce, położone nad Wisłą. Drugie pod względem liczby mieszkańców oraz powierzchni i jedno z najstarszych miast Polski o wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. W przeszłości Kraków pełnił rolę stolicy państwa i siedziby władców.


Edycja strony głównej Portal:Kraków : tutaj
Aby pomóc rozwijać ten portal, oraz hasła związane z Krakowem, przystąp do Wikiprojektu Kraków

Aktualności


Artykuł miesiąca


Wisła Stadium 2.jpg

Stadion Miejski im. Henryka Reymanastadion piłkarski znajdujący się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie. Jest własnością Miasta Krakowa i użytkuje go drużyna piłkarska Wisły Kraków. Został wybudowany na początku II połowy XX wieku i był kilkakrotnie modernizowany. Obecnie jest w trakcie kolejnej, gruntownej przebudowy, która zakończy się w listopadzie bieżącego roku. Docelowo jego pojemność będzie wynosić 33 326 miejsc. Stadion będzie spełniał warunki najwyższej - czwartej kategorii UEFA. Od 23 stycznia 2008 uchwałą Rady Miasta Krakowa nosi imię piłkarza Wisły Kraków – Henryka Reymana.


Kategorie

Drzewo kategorii (CatGraph):

Czy wiesz, że...

Hw ngt6.jpg

Grafika Miesiąca

Kraków - Juliusz Słowacki Theatre by night 01.jpg


Sport

Stadion miejski krakow3.jpg

Kraków jest miastem dla którego sport jest bardzo istotnym elementem życia. Mieszkańcy Krakowa mogą uczestniczyć w sportowych wydarzeniach na wielu stadionach w różnych częściach miasta:


Inne portale tematyczne w polskojęzycznej Wikipedii

Portal.svg