Portal:Seks

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Seks
    w polskojęzycznej Wikipedii

PORTAL

Ta strona jest portalem o tematyce związanej z seksualnością, przeznaczonym dla wszystkich Wikipedystów nią zainteresowanych.

Znajdziesz tu spis haseł związanych z seksem i seksuologią, związkami partnerskimi, informacje o antykoncepcji, normie seksualnej i zaburzeniach oraz zdjęcia i grafiki.

Będziemy wdzięczni za Twoją pomoc w rozwijaniu portalu. Jeżeli chcesz edytować tę stronę przejdź tutaj
Artykuł miesiąca Artykuł miesiąca
Wiek przyzwolenia na świecie


Wiek przyzwolenia (ang. age of consent) – ustalony prawnie (najczęściej ustawowo, w obrębie prawa karnego), minimalny wiek, od którego osoba jest uznana za zdolną do wyrażenia ważnej prawnie zgody na czynności seksualne z inną osobą. Często różni się od wieku, w którym osiąga się pełnoletniość, odpowiedzialność karną i cywilną, czy możliwość zawarcia małżeństwa.

Najczęściej ten wiek na świecie to 14–18 lat, ale w poszczególnych krajach wynosi od 12 do 21 lat (a minimalnie 9). Wiek ten może zmieniać się też w zależności od typu czynności seksualnej, płci biorących udział i innych ograniczeń. W Polsce aktualnie wynosi 15 lat.

Wiek niższy niż wiek przyzwolenia zwany jest wiekiem ochronnym, lub wiekiem bezwzględnej ochrony. Czynność seksualna z osobą w wieku ochronnym jest czynem zabronionym (wykorzystaniem seksualnym) i osoba dopuszczająca się takiej czynności, lub doprowadzająca do niej, podlega odpowiedzialności karnej. Czynność seksualna może mieć formę obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej.

Grafika miesiąca Grafika miesiąca

Parada osób deklarujących poliamorię
San Francisco (2004)

Antykoncepcja
Pozycje

INFO Czy wiesz, że...

  • Według filozofii tao istnieje dziewięć poziomów orgazmu, a typowy Europejczyk przestaje pobudzać kobietę już po osiągnięciu czwartego i w rezultacie jej orgazm jest tylko częściowy. Kontynuując stosunek można wznieść się z partnerką na kolejne poziomy ekstazy. Według taoizmu, każdy poziom orgazmu pobudza określone organy lub części ciała, a także wywołuje dostrzegalne i przewidywalne reakcje u kobiety...
  • W literaturze umiejętność podrywania wyniósł do rangi sztuki Pierre Choderlos de Laclos w powieści "Niebezpieczne związki". Doczekała się ona ekranizacji pod tym samym tytułem, a kreacja Valmonta – mistrza podrywania stworzona przez Johna Malkovicha została uznana przez krytykę za doskonałą...

Podstawowe pojęcia

Zalążek miesiąca Zalążek miesiąca

Pomóż poszerzyć zawartość artykułu noc poślubna, obecnego zalążka miesiąca. Z twoją pomocą może stać się artykułem na medal!

Artykuły do napisania

Artykuły do rozszerzenia

Najnowsze artykuły

potencja seksualna (22.06 2007)plateau (seksuologia) (10.05 2007)kulki analne (5.04 2007)ćwiczenia Kegla (5.04 2007)chińskie kulki (5.04 2007)zatyczka analna (2.04 2007)seksualność (1.04 2007)

Współpraca

Szeroki zakres tematyczny i skomplikowana struktura zagadnień wymaga współpracy i dyskusji.
Zapraszamy do wyrażania opinii.

Inne portale tematyczne w polskojęzycznej Wikipedii

Portal.svg

Portale pokrewne tematycznie:

Wikipedia-LGBT.png
Psi2.png
P anthropology.png
LGBT Psychologia Antropologia
Star of life2.svg
Green leaf-blue butterfly.jpg
Crystal 128 three.png
Medycyna Biologia Socjologia

Seks w projektach siostrzanych

Seks na Wikiźródłach Seks na Wikicommons
Teksty źródłowe Grafiki
Wikisource-logo.svg Commons-logo.svg