Portugalia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Portugalia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Portugalia
Kod MKOl POR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Telma Monteiro
Liczba zawodników 76 w 75 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 69.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Portugalię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 76 zawodników: 44 mężczyzn i 32 kobiety. Był to 23. start reprezentacji Portugalii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Silver medal.svg Srebro Fernando Pimenta, Emanuel Silva Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo K-2 1000 m mężczyzn 3:09,699 min[1]

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Pedro Martins gra pojedyncza Dania Peter Gade
0-2 (14:21, 8:21)
2. 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Telma Santos gra pojedyncza Sri Lanka Thilini Jayasinghe
2-0 (21:9, 21:11)
Tajlandia Ratchanok Intanon
0-2 (12:21, 6:21)
2. 17.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Manuel Campos 82,899 35. 14,166 45. 12,500 59. 14,433 39. 14,400 45. 13,200 63. 14,200 65.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Zoi Lima 49,931 53. 12,033 78. 11,766 72. 12,266 59. 13,566 60.

Skoki na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - Układ obowiązkowy Eliminacje - Układ dowolny Eliminacje - Kara Eliminacje - Razem Pozycja Finał - Trudność Finał - Wykonanie Finał - Lot Finał - Kara Finał - Łącznie Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Diogo Ganchinho mężczyźni 48,800 12,640 - 61,440 15.
Ana Rente kobiety 47,265 53,010 - 100,275 11.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Gonçalo Carvalho Ujeżdżenie indywidualnie 71,520 22. 74,222 13. 77,607 16.
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Finał
Runda A Runda B Razem
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Poz. Błędy Poz.
Luciana Diniz-Knippling skoki indywidualnie 8 60. 0 8 31. 4 12 26. 1 7. 9 17. 10 17.

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
João Pina - 73 kg Ukraina Wołodymyr Soroka
0011 - 0102
17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Joana Ramos - 52 kg Francja Priscilla Gneto
0000- 1001
9.
Telma Monteiro - 57 kg Stany Zjednoczone Marti Malloy
0000- 0001
17.
Yahima Ramirez - 78 kg Wielka Brytania Gemma Gibbons
0000- 1000
17.

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Fernando Pimenta
Emanuel Silva
K-2 1000m 3:13,710 2. 3:14,017 3. 3:09,699 2.(A) Silver medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Teresa Portela K-1 200m 42,673 3. 41,562 3. 46,549 8. (A) 8.
K-1 500m 1:51,887 2. 1:53,064 3. 1:53,597 3. (B) 11.
Joana Vasconcelos
Beatriz Gomes
K-2 500m 1:44,660 2. 1:43,305 3. 1:44,924 6. (A) 6.
Teresa Portela
Joana Vasconcelos
Beatriz Gomes
Helena Rodrigues
K-4 500m 1:32,785 2. 1:33,453 6. (A) 6.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Rui Alberto Costa wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:05 13.
Manuel Antonio Cardoso 5:46:37 49.
Nélson Filipe Oliveira 5:46:37 69.
jazda indywidualna na czas (m) 54:41,57 18.

Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
David Rosa cross-country (m) 1:33:50 23.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Arnaldo Abrantes 200 m 20,88 5.
Luís Feiteira maraton 2:19:40 48.
Rui Pedro Silva nie ukończył konkurencji
João Almeida 110 m przez płotki 13,69 6.
Jorge Paula 400 m przez płotki 51,40 8.
Alberto Paulo 3000 m z przeszkodami 8:40,74 31
João Vieira chód 20 km 1:20:41 11.
chód 50 km nie ukończył konkurencji
Pedro Isidro chód 50 km 3:58:59 40.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marco Fortes pchnięcie kulą 20,06 15.
Marcos Chuva skok w dal 7,55 28.
Edi Maia skok o tyczce 5,20 24.

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Sara Moreira 10 000 m 31:16,44 14.
Jéssica Augusto maraton 2:25:11 7.
Marisa Barros 2:26:13 13.
Ana Dulce Félix 2:28:12 21
Clarisse Cruz 3000 m z przeszkodami 9:30,06 5. 9:32,44 11.
Vera Barbosa 400 m przez płotki 55,22 3. 56,27 7.
Ana Cabecinha chód 20 km 1:28:03 9.
Inês Henriques 1:29:54 15.
Vera Santos 1:35:51 49.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Vânia Silva rzut młotem 62,81 35.
Maria Leonor Tavares skok o tyczce 4,10 31.
Irina Rodrigues rzut dyskiem 55,58 32.
Patrícia Mamona trójskok 14,11 13.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Tiago Venâncio 200m dowolnym 1:52,36 34.
Pedro Oliveira 200m grzbietowym 1:58,83 20.
200m motylkowym 1:58,45 22.
Carlos Almeida 100m klasycznym 1:01,40 25.
Simão Morgado 100m motylkowym 53,26 32.
Diogo Carvalho 200m zmiennym 2:00,40 18.
200m zmiennym 4:23,06 26.
Arsenyi Lavrentyev 10 km 1:51:37,2 19.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sara Oliveira 200m motylkowym 2:11,54 24.
100m motylkowym 1:00,44 36.
Ana Rodrigues 100m klasycznym 1:10,62 35.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
João Costa ppn 60 583 8. 682,3 7.
pdw 60 559 9.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Joana Castelão ppn 60 381 15.
psp 30+30 571 33.

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Marcos Freitas gra pojedyncza (m) Dominikana Lin Ju
4-1
(11:6, 11:5, 12:10, 11:3)
Korea Południowa Oh Sang-eun
0-4
(8:11, 6:11, 2:11, 8:11)
17.
João Monteiro Australia William Henzell
2-4
(11:2, 8:11, 9:11, 6:11, 11:6, 10:12)
33.
Tiago Apolónia
Marcos Freitas
João Monteiro
turniej drużynowy (m)  Wielka Brytania
3-0
 Korea Południowa
2-3
5.
Lei Huang Mendes gra pojedyncza (k) Tajlandia Nanthana Komwong
3-4
(11:4, 11:3,6:11,14:12,5:11,9:11,10:12)
49.

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Jazda na rowerze (40 km) Bieg (10 km) Czas Pozycja
João Silva mężczyźni 17:22 58:54 30:33 1:47:51 9.
Bruno Pais 18:57 58:44 32:30 1:51:22 41.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Pedro Fraga
Nuno Mendes
LM2x 6:37,91 2. 6:37,99 3. 6:44,80 5.(A) 5.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Sara Carmo Laser Radial 32 22 17 20 27 20 32 38 28 24 - 222 28.

Elliott 6m

Zawodniczki Konkurencja Round Robin Miejsce Faza pucharowa Miejsce
Ćwierćfinał Półfinał Finał
Rita Gonçalves
Mariana Lobato
Diana Neves
Elliott 6m Australia
0-1
Dania
0-1
Finlandia
0-1
Francja
0-1
Wielka Brytania
0-1
Holandia
0-1
Nowa Zelandia
0-1
Rosja
0-1
Hiszpania
0-1
Szwecja
1-0
Stany Zjednoczone
0-1
11.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
João Filipe Rodrigues RS:X 20 16 9 11 23 7 25 22 20 3 - 131 14.
Gustavo de Lima Laser 21 24 27 35 13 18 3 20 34 13 - 173 22.
Álvaro Marinho
Miguel Nunes
470 12 2 16 5 11 7 17 3 10 28 10 93 8.
Frederico Melo
Afonso Domingos
Star 14 15 15 16 9 10 7 14 10 14 - 108 15.
Open
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 M*
Francisco Andrade
Bernardo Freitas
49er 7 2 10 9 10 6 13 5 8 12 9 10 5 14 15 14 134 8.

M = Wyścig medalowy

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Canoeing - Olympic Games Flatwater 2012 - results Men, the-sports.org [dostęp 2012-10-08] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]