Porywy serca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Porywy serca
Por tu amor
Gatunek

telenowela

Kraj produkcji

Meksyk

Oryginalny język

hiszpański

Główne role

Gabriela Spanic
Saúl Lisazo

Muzyka tytułowa

Charlie Zaa

Liczba odcinków

90

Liczba serii

1

Produkcja
Produkcja

Angelli Nesma
María de Jesús Arellano

Reżyseria

Gilberto Macin
Luis Eduardo Reyes
Lili Garza

Scenariusz

Caridad Bravo Adams
Gabriela Ortigoza

Narracja

Janusz Kozioł (TVN)

Muzyka

Jorge Avendaño
Carlos Páramo
Roberto Sánchez Bustos
Rodolfo Pérez
Manuel Angel Rodríguez

Zdjęcia

Roberto Soldevilla
Gilberto Macin

Scenografia

Patricia de Vincenzo

Czas trwania odcinka

około 40 minut

Pierwsza emisja
Data premiery

31 maja 1999

Stacja telewizyjna

Canal de las Estrellas

Format obrazu

4:3

Strona internetowa

Porywy serca (hiszp. Por tu amor) – meksykańska telenowela wyprodukowana w 1999 roku. W rolach głównych wystąpili Gabriela Spanic i Saúl Lisazo.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Nicolas i Aurora Montalvo są właścicielami przetwórni krewetek w San Carlo, mają dwie córki - Marię Del Cielo i Brisę. Pewnego dnia udają się w podróż samochodem. Na skutek wypadku Aurora ginie na miejscu, Nicolas jest ciężko ranny, ale jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Mija osiemnaście lat. Córki Aurory i Nicolasa Montalvo wyrastają na piękne kobiety. Maria Del Cielo jest zaręczona z lekarzem, Sergiem, w którym skrycie podkochuje się jej siostra - Brisa. Do miasta przyjeżdżają dwaj biznesmeni, Marco Duran i Lazardo, którzy pragną zainwestować pieniądze w budowę luksusowego hotelu. Jeden z nich - Marco - zauważa na plaży Marię Del Cielo i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Dla Marca Cielo jest kobietą jego snów, jednak ona traktuje go jak intruza, który przyjechał do miasta ze swoimi pieniędzmi, by zniszczyć spokojne życie w San Carlos. Na początku Marco nie poddaje się i walczy o względy Cielo, wiedząc nawet, że ta jest zaręczona. Cielo nie zwraca na niego uwagi i zamierza wyjść za swojego narzeczonego. Marco traci nadzieję i wyjeżdża z miasta.

Kilka dni później Sergio wyznaje swojej narzeczonej, że zdradził ją i mówi, że żałuje. Cielo na początku mu wybacza, ale gdy dowiaduje się, że zdradził ją z Brisą, zrywa zaręczyny i odwołuje ślub. Sergio błaga ją o wybaczenie, gdyż kocha ją nad życie i pragnie się z nią ożenić. Cielo jednak nie wybacza mu. Oznajmia mu, że nie ma szans, aby ich związek trwał dużej, ponieważ teraz nienawidzi go tak mocno, jak kiedyś go kochała. Marco nie traci jednak nadziei i zaczepia Cielo gdzie tylko może. Wrócił do San Carlos i chce się z nią ożenić. W końcu mu się to udaje i dochodzi do ślubu.

Marco jednak wie, że Cielo go nie kocha. Z czasem Marco zaczyna ignorować Cielo ona jego również. Niespodziewanie Cielo zakochuje się w Marcu. Między nimi dojdzie do wielu nieporozumień, a nawet do rozwodu, ale i tak miłość zwycięży.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

W Polsce telenowela była emitowana w telewizji TVN. Opracowaniem wersji polskiej zajęło się ITI Film Studio na zlecenie TVN. Autorką tekstu była Barbara Włodarek. Lektorem serialu był Janusz Kozioł.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]